Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Последно, къде да си проверим дюзите и помпите!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    gdd55 написа:
    Абе най-добре като си върви и пали от раз хич да не е човъркам.Качи ли ми се иска само нещо да се направи с оборотите защото загряла студена все по 1000 ги държи
    Ще отидеш при някой който разбира да ти направи лека корекция на обогатителя /смукача/, от това може да държи по-високи обороти и като загрее.Би трябвало и разхода да ти се е качил?
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #17
      Първото нещо, което проверих като я взех е обогатителя за който споменава Nino. Когато е студен мотора работи с малко по-високи обороти. Това става с една лостова системка на помпата, а самата тя се дърпа/отпуща чрез късо жилце от автомататичния обогатител. Забелязал съм, термометъра стигне ли първата чертичка от скалата оборотите падат и повтарям с много малко. Аз също мисля,че оборотите при загрял мотор при мен са високи. Ходих при различни майстори: гледат, струват и не пипат нищо - добре били, ако ги свалели щял да се тресе мотора. Тук използвам на Tornado снимка, защото моите обороти при загрял мотор са точно тези. Какво ще кажете Колеги, как са при Вас?Иначе за тръгването по светофарите: тръгва и с малко газ по-тежко, а кога я сритам показва много добра динамика (да чукна на дърво, че каквото съм похвалил все се скапва), е изпушва в първия момент, но нали казахте скоро в една предишна тема - дизели караме!
      Прикачени файлове
      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

      Коментар


        #18
        Някакви други идеи по въпроса :D

        Коментар


          #19
          ET "ТРАЙЧО - DISEL" ВСИЧКИ ВИДОВЕ ДИЗЕЛОВИ ДВИГАТЕЛИ И НАФТОВИ ПОМПИ GSM 0887 80 17 88 - Пламен кв."Орландовци", ул."Герено"10Там съм ходил с Бравото. За проверка и реглаж на дюзите, проверка свещи и реглаж на клапани взе 50 лв. Работи бързо и според мен качествено.Доволен съм, още повече че ходих и с FIAT ULYSSE, А и с предишната ми служебна Peugeot Expert.Просто си върши работата. Успех
          ex Fiat Bravo TD 100 SX
          ex Fiat Marea TD 125 ELX
          Fiat Marengo TD 100
          Lancia Zeta 2.0 JTD

          Коментар


            #20
            Ходих при тези майстори, преди седмица. Може да им се има доверие за дюзите.

            Коментар


              #21
              Отивате в сервиза на PEUGEOT в кв.Люлин след тунела и там Ви казват всичко за колата.

              Коментар


                #22
                alibaba написа:
                Отивате в сервиза на PEUGEOT в кв.Люлин след тунела и там Ви казват всичко за колата.
                А къде е връзката между Пежо и Фиат?То за казване и аз мога кажа всичко за колата, но въпроса е дали все пак вършат нещо - смяна на разпръсквачи, ремонт на помпи Лукас и т.н.На приказки всеки българин е силен!

                Коментар


                  #23
                  А бре хора обадете се на (02- 46201122) това е сервиза на ФИАТ, намира се до летището записвате час и готово.казват ви целата историа на колата ако искате.струва 40лв.нема значение дали системата Ви е БОШ или не

                  Коментар


                    #24
                    alibaba написа:
                    А бре хора обадете се на (02- 46201122) това е сервиза на ФИАТ, намира се до летището записвате час и готово.казват ви целата историа на колата ако искате.струва 40лв.нема значение дали системата Ви е БОШ или не
                    За 40лв. ще ми направят диагностика на дюзите и помпата ли? Хайде давайте по-конкретни предложения и, ако обичайте четете за, какво иде реч в темата!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      Не знам какво толкова им се плашите на тия ТД100.Ако имаш път на сам и продължаваш да искаш да ти се направи диагностика на колата,заповядай.

                      Коментар


                        #26
                        ЗДРАВЕИТЕ АС ИМАМ ТД100 НО НЕМОГА ДА РАЗБЕРА ЗАШТО НА СТАРТА Е КАТО КУЦ КОН ?МОЛЯ ЗА ИДЕИ

                        Коментар

                        Working...
                        X