Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене на 2.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    .

    http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...7169Малко тема за размисъл над последните 2-3 поста
    Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
    EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
    EX.Fiar Ritmo 105TC

    Коментар


      #17
      След монтирането на регулатора, ситуацията си остава непроменена Тези дни ще направя ЕЛМто да може да работи към 3-пиновата букса и ще видя кво ще каже лично аз предполага, че ще е датчик КВ, но как да го замеря да разбера ?
      Fiat Marea 2.4 JTD+
      Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
      Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
      Renault 19/1.7mi/ - crash

      Коментар


        #18
        http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...p?f=17&t=37169 - Прочети внимателно последния пост на Специалиста.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #19
          zlatarov написа:
          След монтирането на регулатора, ситуацията си остава непроменена Тези дни ще направя ЕЛМто да може да работи към 3-пиновата букса и ще видя кво ще каже лично аз предполага, че ще е датчик КВ, но как да го замеря да разбера ?
          Казах ти колега, че без дигностика само ще си създаваш работа.ДКВ ако е ок при въртене на стартер обортомера трябва да отчита около 200об и повече. Но трябва да се загледаш внимателно. Другият вариант е да замериш съпротивлението на ДКВ.Ако имаш 3 пинова букса към ваг ком мога да мина с кабела и лаптопа и да я погледнем.
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
          Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

          Коментар


            #20
            dobrujanetza написа:
            http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=37169 - Прочети внимателно последния пост на Специалиста.
            Не мисля, че е от това. Извадих маркуча от горивния филтър(посока двиг.) и пръска стабилно, т.е. гориво отива към дюзите.Абе на обортомера се мъдра стрелката(малко), но не знам дали няма да се окаже ДКВ.Нямам колега, имам и аз ваг ком, елм, FES,MES но още не съм направил три пиновата букса не ми се налагаше до сега ще ида да купя обувки и ще я спретна бързичко ама като гледам ще е събота неделя
            Fiat Marea 2.4 JTD+
            Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
            Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
            Renault 19/1.7mi/ - crash

            Коментар


              #21
              Привет,Днес си поиграха с колата и не знам как стана, но запали АБ го заредих, че падна от първия път не запали и не я мъчих. Играх си да я закача с вагкома и елм-то, но без успех. Буксата ми е с две кабелчета и не знам. Мъчих се с всички възможни начини и не става. Викам айде за последно да я измъча и хоп запали Направих едни бързи 20-30 км нема ядове, изгасих 2-3 пъти после си пали, но ще видим до кога
              Fiat Marea 2.4 JTD+
              Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
              Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
              Renault 19/1.7mi/ - crash

              Коментар


                #22
                На буксата ти има само "-" и "К" линияТрябва да се закачи и "+"Има такива готови преходи из нета за 15 лв.Не мисля че е проблем да си купиш.

                Коментар


                  #23
                  Ест, че не е проблем ама реших, че ще се справя подготвих се с малки обувчици, щипка за "+" и се въртях долу до колата като измуглавен ще изнамеря пак темата във форума и ще видя как и кое да свържа, че да я закача.Сега видях на горния ред 7ми пин е K-line, т.е. 15ти не го свързвам(L-line)
                  Fiat Marea 2.4 JTD+
                  Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                  Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                  Renault 19/1.7mi/ - crash

                  Коментар


                    #24
                    zlatarov написа:
                    Ест, че не е проблем ама реших, че ще се справя подготвих се с малки обувчици, щипка за "+" и се въртях долу до колата като измуглавен ще изнамеря пак темата във форума и ще видя как и кое да свържа, че да я закача.Сега видях на горния ред 7ми пин е K-line, т.е. 15ти не го свързвам(L-line)
                    На мен когато ми умря датчика на коляновият вал ми набиваше грешка и чека ми светеше и не изгасваше , изгасваше като истине мотора и запалваше .
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                    Коментар


                      #25
                      Ясно, но до този момент при мен чека(дюзата) свети само на контакт и изгасва. Ще видя сега почивните дни да пробвам па,за да видя какво ще покаже
                      Fiat Marea 2.4 JTD+
                      Fiat Marea 1.6 2000г. + ГИ
                      Peugeot 406 2.0hdi - once upon a time
                      Renault 19/1.7mi/ - crash

                      Коментар

                      Working...
                      X