Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странна работа на мотора - Marea 1.9 TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Оооо ама аз не съм показвам прогреса по ремонтите...https://www.youtube.com/watch?v=IQB1ZcYmVWgНа о:55 се отпушва за кратко...https://www.youtube.com/watch?v=Ld2dJJrge4YИ дюзи сменихме (от донора) пак същото Имаше нужда нямаше термо шайби на 3 дюзи и бяха целите в кал и .... https://www.youtube.com/watch?v=rKcALDwACtkПреборихме въздуха сменихме круши муши филтри и др. но уви....Във монетна дори и не може да запали няма грам нафта от по тръбичките към дюзите.. Помпата от донора с свалена... Баща ми си мисли, че още ще стане кола от това и май искаше да си е дъра до Стамболийски (там има един пекън майстор който взема прилични цени ) Да види и смени помпата евентурално.....

    Коментар


      #32
      Има един клапан регулатор на помпата огледай го да не да му е скъсанкабела къса се тонов корпуса

      Коментар


        #33
        k_design_tr написа:
        Има един клапан регулатор на помпата огледай го да не да му е скъсанкабела къса се тонов корпуса
        Авансатора ли или имобито???? До имобито ток идва (според волтметъра) Но май самия клапан не отваря. Според баща ми. На донора се чувал щрак на тази не. Но това с неотварянето е от скоро след като се скала.

        Коментар


          #34
          Авансатора

          Коментар


            #35
            k_design_tr написа:
            Авансатора
            Оглеждан е по принцип, но пак ще ида след малко да пипна (дръпна по точно)

            Коментар


              #36
              Днес се извърши подмяна на гнп.....Мина гладко смисъл. При опит да запали не изхвърчаха ролките и ремъците или клапаните и не се взриви двигателя... Но колата не запали но има малък прогрес пушек от ауспуха излиза не джавка и пляка като преди още като въртиш на стартер се чува неправилното звучене. Сега качили е по ок.... Не сме е мъчили много много 3/4 пътя за по 3/4 с. Ще търсим доктор дизел да дойде да е преслуша на място. Някой да има такъв под ръка в Пловдив ама да си разбира от работата.Пс: зор голям обаче няма винт който да не беше залепен и да не му превъртя лимбоса или еврейската тиква... Поливай с DW бой с чук (да отлепи от вибрацията) по болтовете и така.

              Коментар


                #37
                с калпави инструменти как няма да превърти.иначе нямате центровка на гнп-то

                Коментар


                  #38
                  ivel написа:
                  с калпави инструменти как няма да превърти.иначе нямате центровка на гнп-то
                  Ако са китайски да, но в къщи имаме от онези лули, гаечни и лимбуси дето пише СДЕЛАНО В СССР и са в кожено калъчев <<<<< това няма аналог на пазара къса болтове гайките ги прави обли и др. Те превъртяха болта на помпата тоест само единия долния...Да трябва ми майстор за Пловдив ако някои знае разбира или познава да свирка... Не че в квартала няма 5 сервиза ама... На комшията му направиха обратна центровка

                  Коментар


                    #39
                    ако ти се занимава и имаш мерак можеш да я оправиш сам.първо започваш с откриване на гмт на кв,за целта трябва да махнеш стойка,акумулатор и т.н.на кожуха на съединитела имаш белег за гмт.след това гледаш разпр.вал на белег ли е ,гнп на белег ли е?според мен бягаш някъде с цял зъб,а доброто при теб е ,че има впръскване в цилиндрите,въпроса е обаче,че не е на точното място.

                    Коментар


                      #40
                      ivel написа:
                      ако ти се занимава и имаш мерак можеш да я оправиш сам.първо започваш с откриване на гмт на кв,за целта трябва да махнеш стойка,акумулатор и т.н.на кожуха на съединитела имаш белег за гмт.след това гледаш разпр.вал на белег ли е ,гнп на белег ли е?според мен бягаш някъде с цял зъб,а доброто при теб е ,че има впръскване в цилиндрите,въпроса е обаче,че не е на точното място.
                      Малее... Трябва да откача тръбичките на дюзите и в 4 чашки да съм 100% сигурен че праща помпата нафта. Макар че щом пуши отзад трябва да има в цилиндрите....

                      Коментар


                        #41
                        Да откачих мисля 4 тръба (до акумулатор) подложих чашка дадох 2 пътя по 2/3 с. на стартер сухо като погледанх...Откачих и 2 тръба дадох 3 пътя повече 4/5 с. (Ако има въздух и др.) Има нафта (малки капки) Закачих ги обезваздуших забелязах че на 2/3 пътя аха да запали. Дай педала до дупка и с помпане и на 5 път запали.... Ама беше като кошмар... Нещо като балканче без ауспух и желязна кофа пълна с 3 шепи плотове 10- ки и е друсаш така звучеше отпред , яко дим като трактор отзад ... загасих е след 2 секунди..Засмях се че запали обаче .... Май ивей ще е прав за центровката...

                        Коментар


                          #42
                          казах ти нямаш центровка на гнп-то,в зависимост от цвета на пушека трябва да си дадеш сметка предварение или закъснение ти трябва

                          Коментар


                            #43
                            ivel написа:
                            казах ти нямаш центровка на гнп-то,в зависимост от цвета на пушека трябва да си дадеш сметка предварение или закъснение ти трябва
                            Цвета на пушека не беше черен определено.. Като мръсно бял ми се видя и си бяха бая кълбета...

                            Коментар


                              #44
                              значи си в голямо закъснение и ти трябва предварение

                              Коментар


                                #45
                                ivel написа:
                                значи си в голямо закъснение и ти трябва предварение
                                Тоест от зъбчатката на помпата от 3 и болта се развива и се завърта предварение към вала >>> (разпределителен ) или към купето <<< самата ролка ??Педварение тоест изостава трябва да се бутне напред но по коя посока на самия процес на въртене ли ??? Или назад ??? <<<< зада няма проба грешка...Баща ми ще се орпавя... Той е гледал на ударения фиат на село той е без картер без акумулатор и термостат помпа (е на този тука в момента) и даже е махнал капака да се вижда вала .... Гледал е оборотите циклите и маховика и др. др. Защото няма представа за новите коли...

                                Коментар

                                Working...
                                X