Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

COMMON RAIL

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    PeTrOv3328 написа:
    Системата Common Rail нея ли слагаха само HDI
    JTD, CDI, HDI (разбира се вече има и други модификации) говорим все за система Common Rail
    Аlfa Romeo 156 2.4 JTD 99'

    Коментар


      #32
      Добре де моя Фиат като е JTD 99г. кое поколение Common Rail е И всъщност да разбирам ли, че Common Rail е нещо подобно на пълната инжекция при бензина???
      JTD (UniJet Turbo Diesel)

      Коментар


        #33
        Bravo JTD GT написа:
        Добре де моя Фиат като е JTD 99г. кое поколение Common Rail е И всъщност да разбирам ли, че Common Rail е нещо подобно на пълната инжекция при бензина???
        Твоят Фиат е първо поколение комън рейл-unijet с 2 впръсвания:едно предварително и едно основно.Всъщност разбирай че Common Rail е нещо подобно на пълната инжекция при бензина ама тази с директно връскване(GDI,FSI) само дето горивото се съхранява в общ резервоар(рейл) под високо налягане 1350-2000 бара.Да не си помислиш че Браво 1.6 като е "пълна инжекция" е с директно впръскване.Не ми се обяснява подробно принципа на комън рейла.За твойто Браво схемата е следната:подкачваща помпа в резервоара-помпа високо налягане-рейл-инжектори.Това е пътят на горивото, което се впръсква под високо налягане(1350 бара) в самия цилиндър.Не е лошо ако те интересува да почетеш за видовете горивни системи при бензина и дизела.Доста интересни неща ще научиш.

        Коментар


          #34
          janyboy написа:
          Bravo JTD GT написа:
          Добре де моя Фиат като е JTD 99г. кое поколение Common Rail е И всъщност да разбирам ли, че Common Rail е нещо подобно на пълната инжекция при бензина???
          Твоят Фиат е първо поколение комън рейл-unijet с 2 впръсвания:едно предварително и едно основно.Всъщност разбирай че Common Rail е нещо подобно на пълната инжекция при бензина ама тази с директно връскване(GDI,FSI) само дето горивото се съхранява в общ резервоар(рейл) под високо налягане 1350-2000 бара.Да не си помислиш че Браво 1.6 като е "пълна инжекция" е с директно впръскване.Не ми се обяснява подробно принципа на комън рейла.За твойто Браво схемата е следната:подкачваща помпа в резервоара-помпа високо налягане-рейл-инжектори.Това е пътят на горивото, което се впръсква под високо налягане(1350 бара) в самия цилиндър.Не е лошо ако те интересува да почетеш за видовете горивни системи при бензина и дизела.Доста интересни неща ще научиш.
          Мерси Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
          JTD (UniJet Turbo Diesel)

          Коментар


            #35
            Колеги ще имам ли някакъв проблем с JTD-то, понеже докато зареждах на бензинноколонката не видях че наливам тир-дизел?Докато се усетя и ..14 литра налях...После след като го заплатих допълних с нормален дизел..Имам ли основание за притеснение?
            Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
            Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

            Коментар


              #36
              Мисля, че няма място за абсолютно никакви притеснения.Разликата е само в пистолетите на колонките.Тези за ТИР дизелът са с доста по-големи и ми е чудно как си успял да го НАПЪХАШ!!! Модерните камионджийски двигатели са също CR и с доста големи изисквания към качеството на горивото.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                i4kin написа:
                Колеги ще имам ли някакъв проблем с JTD-то, понеже докато зареждах на бензинноколонката не видях че наливам тир-дизел?Докато се усетя и ..14 литра налях...После след като го заплатих допълних с нормален дизел..Имам ли основание за притеснение?
                Доколкото знам ТИР колонките са просто с по-голям дебит от останалите.Нафтата е същата.Не се притеснявай изобщо.
                Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                Коментар


                  #38
                  Не съм виждал такова нещо, на коя верига е това ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #39
                    emzo написа:
                    Не съм виждал такова нещо, на коя верига е това ?
                    На много от веригите е така, колонката която е най удобна да влезе голямото возило е с по голям пистолет. Няма нищо притеснително.

                    Коментар

                    Working...
                    X