Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Май го бях писал в Ланчиа форума- Сф-Плвд 7.5/100. Средна скорост по борд 135. Либра 2,4 135 коня.Иначе по първокласните пътища, при средна скорост по борд между 90 и 100, винаги дава под 6.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      За изминати 1070 км. ( ексурзия из Родината ) засякох по борд - средна скорост 69 км/ч. и разход 4.6 л/100.Гориво до горе от Петрол ( с добавка ВDC на Бардал ), като на 440 -ия км. от този преход допълних в Плевен с 21 литра Авио-дизел. Средната ми скорост падаше в градовете които обикаляхме, като преди това със средна скорост от 92 км/ч бях заковал на 4.4 л/100 по борд. На магистралата Бургас - Сливен - Бургас карах лижерно на автопилот с 2000 об/мин или 120 км/ч. Утре ми предстои дасравня борда с колонката за целия преход, но не мисля, че ще има фрапантна разлика. Това за ДВГ 1.7 СДТИ 130.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        За изминати 802,6 км съм заредил 53,47 л дизел. Колата е карана повече градско и с климатик. Средно 6,7л смятам не е лош разход.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          София-Пловдив-Бургас-Поморие -> Поморие-Бургас-Пловдив-София - 6.7/100 с постоянно включен климатик. Около 50-60 км е градското. По магистралата София - Пловдив и Пловдив-Бургас се движех в диапазона 130-150 км/ч. На връщане поддържах 120 на темпомат, от време на време ускорявах при изпреварвания.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            dobrujanetza написа:
            За изминати 802,6 км съм заредил 53,47 л дизел. Колата е карана повече градско и с климатик. Средно 6,7л смятам не е лош разход.
            Този разход го докарва със служебното 1,3cdti,с Либрата 50/50 си е все 7.5
            Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
            EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
            EX.Fiar Ritmo 105TC

            Коментар


              viktorsterev написа:
              dobrujanetza написа:
              За изминати 802,6 км съм заредил 53,47 л дизел. Колата е карана повече градско и с климатик. Средно 6,7л смятам не е лош разход.
              Този разход го докарва със служебното 1,3cdti,с Либрата 50/50 си е все 7.5
              В най-голямата жега с климатик и най-натоварения трафик- 9,2л само градско . Идеален разход, нали? :D
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                Аз пък само на бензин с последния резервоар изминах 919,3км с 41,59л гориво в града. Това масово в трафика сутрин в 9 и вечер в 18 часа.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Ми 261км - 16.800, 6.4/100км с климатик като има малко градско и каране както си знам, без икономия.
                  Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                  Коментар


                    BO написа:
                    Аз пък само на бензин с последния резервоар изминах 919,3км с 41,59л гориво в града. Това масово в трафика сутрин в 9 и вечер в 18 часа.
                    Стига базика радиото. :P ПС: Вчера на магистралата ме изпревариха два Прус-а 3 с унгарски регистрации. Аз карах с 120 на темпомат, а те буквално се "хлъзнаха" покрай мен. Застигнах ги и карах дълго време след тях. Бях любопитен за поведението им. Поддържаха си 140-150 км/ч. Много ми харесаха. Следващата ми кола ще е такава. Решено е. :P
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      ntodorov написа:
                      BO написа:
                      Аз пък само на бензин с последния резервоар изминах 919,3км с 41,59л гориво в града. Това масово в трафика сутрин в 9 и вечер в 18 часа.
                      Стига базика радиото. :P ПС: Вчера на магистралата ме изпревариха два Прус-а 3 с унгарски регистрации. Аз карах с 120 на темпомат, а те буквално се "хлъзнаха" покрай мен. Застигнах ги и карах дълго време след тях. Бях любопитен за поведението им. Поддържаха си 140-150 км/ч. Много ми харесаха. Следващата ми кола ще е такава. Решено е. :P
                      И аз вчера моята котъра е засилил с 160/170 набира ги бързо и си ги държи няма и да трака или тресе може и да вдигне още ама нещях ...Не е за каране с 160/170 това тд 100 120/130 му е таман.Нещо с тази лятна нафта (Лукойл) ми е малко тегава...Друго си е назобаната червена нафта (от тубите) ставаше японска резачка...Вземе да лашна няква добавка някой път..

                      Коментар


                        70%магистрала,25%първокласен път и 5%разкарване между селцата.53литра 890км климатика не е спиран
                        Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                        EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                        EX.Fiar Ritmo 105TC

                        Коментар


                          Fiat Croma 1,9 JTD 150 коня 2006г., автомат: 600 км. , приблизително с 45л. (като се има предвид, че бе останала малко нафта) предимно градско във Велико Търново (нагоре-надолу и по стъпалата) и само 20% извънградско, по бордови компютър 8.1/8.4, като бях стигнал 7.3
                          link

                          Коментар


                            Не знам как е трафика в Търново, но Крома автомат градско гори като змей. Градско софийско де... под 12/100 градско - средна скорост 17-18 км/ч е просто илюзия за тази кола. Иначе на извънградско е ОК - около 6/100.
                            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                            Коментар


                              noriaga написа: Преглед на мнението
                              Не знам как е трафика в Търново, но Крома автомат градско гори като змей. Градско софийско де... под 12/100 градско - средна скорост 17-18 км/ч е просто илюзия за тази кола. Иначе на извънградско е ОК - около 6/100.
                              Колега, споделям какво пише по бордовия, но горе долу ми е толкова разхода, а аз в трафик избягвам да карам в Търново-трафика е ужасен, ние имаме само две главни улици, като всъщност тя е една разделяща се на две!
                              link

                              Коментар


                                ntodorov написа: Преглед на мнението
                                Стига базика радиото. :P ПС: Вчера на магистралата ме изпревариха два Прус-а 3 с унгарски регистрации. Аз карах с 120 на темпомат, а те буквално се "хлъзнаха" покрай мен. Застигнах ги и карах дълго време след тях. Бях любопитен за поведението им. Поддържаха си 140-150 км/ч. Много ми харесаха. Следващата ми кола ще е такава. Решено е. :P
                                Мога още веднъж да се похваля с постижението на последния резервоар, че с 42,67 литра гориво изминах 1008.4 километра в града. Преминах 4 цифрената бариера с едно зареждане.

                                noriaga написа: Преглед на мнението
                                Не знам как е трафика в Търново, но Крома автомат градско гори като змей. Градско софийско де... под 12/100 градско - средна скорост 17-18 км/ч е просто илюзия за тази кола. Иначе на извънградско е ОК - около 6/100.
                                Тъй са си тия дръгели. В момента моя е на 10/100, ама при по-висока средна скорост - около 23км/ч. При 18-ка и аз отивам на едно 12/100. Луда работа, като го сравня с горните показания на другия ми автомобил.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X