Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    средна скорост 21 кмч ,разхода е 7лт ,
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

    Коментар


      Средна скорост 29 км/ч. - 5.8 л/100 км.Това е за последните 610 км. от които близо 250 км. са извънградско, а всичко останало е Бургаско.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        300км път , 70 км до ферибот , ср ск 68кмч 3,4 лт разход след ферибота ср ск 80км разхода се ужеличи до 3,9 лт
        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
        ESP ASR CC HH MSR 6AB

        Коментар


          Ще си позволя да вметна и един разход на приятел с Опел Инсигния 2.0 CDTI - ръчка по маршрута Бургас - Боровец - Бургас. Направи си експеримент и на магистралата поддържа скорост ( с темпомат) от 110 км/ч. В края на пътуването колата закова на 4.3 л/100 км.За съжаление не видяхме средната скорост, но занулихме всичко преди отпътуването.ПС: Аз не съм пробвал с такава скорост, но скоро ще опитам и ще впиша моя разход. 110 км./ч. по магистралата е уютнаскорост. Въпрос на привикване е. Иначе със същата кола и поддържана скорост от 140 км./ч. под 6.3 литра не е падал.В крайна сметка разликата в скоростта от 30 км/ч. за 810 км. си бяха 28 лв. икономия. Или иначе казано на сегашна цена от 1.74 - това са си е 16 литра гориво...т.е "ресто" за още 400 км. преход...или 4 овчарски салати с бутилка ракия в местната механа.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            Да де, ама разликата във времето е повече от час и половина, а времето също е пари.

            1.9 JTD 110hp
            Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

            Коментар


              OpenGL написа:
              Да де, ама разликата във времето е повече от час и половина, а времето също е пари.
              С нашия занаят ( на мен и приятеля ми) трудно вадим за това време 28 лева. Тези, които могат - да бързат. ПС: Ние ВЕЧЕ нямаме ни мерак, ни време за...бързане.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                След около 2000 километра разработка, дойде време за бойно кръщение. Драгоман-Будапеща-Виена-София, около 1700 км. на темпомат 130-140, градско около 100 км., извънградско около 300км., около 5-6 часа работа на място /фас-почивка, тоалетни и т.н. не е гасена/, 1100 км на клима и над 500км. при силен насрещен вятър. Това с 4 човека и багаж. По колонка е същото. С две думи, май няма разлика от 1,9 жтд с 5 скорости, като разход, шеста само компенсира по-високото тегло на купето.
                Прикачени файлове
                Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                Фиат Крома 1,9 2009г.
                Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                Коментар


                  Не е много точно, но от лампа до лампа с 20л. изминати 256км градско. ~ 7.8/100. Stilo 115hp multiwagon
                  Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                  Коментар


                    Сливен-Копривщица-Сливен-450км,5 човека и малко багаж-средна скорост 70км,извънградско под 100 не съм падал,не съм изключвал от скорост.По борд компютър 4,6/100,по резервоар-пълно-пълно 4,8/100.Доволно.
                    STILO-2003-115 HP-JTD Power
                    Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                    Коментар


                      Пловдив-Айтос-Балчик през АМ Тракия. Трима големи, малко дете и багаж до тавана- 5,52л. Приемлив разход.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        тези данни са само за извън градско , за около 60км път ,а иначе в градски цикъл 6,5 - 7 лт
                        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                        ESP ASR CC HH MSR 6AB

                        Коментар


                          София - Габрово - Етъра - Трявна - Етъра - Шипка - София (от Шипка до София по подбалканската с доста трафик) - 6.8л/100км. 4 човека и доста багаж. Доближа ли планински път, разхода започва да скача доста, заради постоянното включване и изключване на лок-ъпа на автомата и съответно големите загуби. При равен магистрален път разхода пада под 6 дори и натоварена . По колонка абсолютно същото излезе. Заредих до гърлото и двата пъти. За изминати по посочения маршрут 530 км. събра точно 36 литра. За пореден път се убеждавам, че компа на кромата е изключително точен на извънградско.
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            Кюстендил-Разград-Русе /и туристическа обиколка в последните - за 592 км. разход 4.56 на колонка и 5.5 по борд.Русе-Бран-Рашнов-Русе - 5.5 на колонка и 6.1 по бордРусе-В.Търново-Кюстендил 5.0 на колонка - 6.0 по борд. С печката от подписа. Като гледам май само на мен по борд ми дава по-голям разход - нещо и има май на тая колица....Няма ли някой колега с 1.3 мултиджет да каже дали и при него е така?
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              kiro_of_the_day написа:
                              Кюстендил-Разград-Русе /и туристическа обиколка в последните - за 592 км. разход 4.56 на колонка и 5.5 по борд.Русе-Бран-Рашнов-Русе - 5.5 на колонка и 6.1 по бордРусе-В.Търново-Кюстендил 5.0 на колонка - 6.0 по борд. С печката от подписа. Като гледам май само на мен по борд ми дава по-голям разход - нещо и има май на тая колица....Няма ли някой колега с 1.3 мултиджет да каже дали и при него е така?
                              Брат ми твърди същото за неговата кола (1.9 Мджет в Опел ). Той нафта от бензиностанция никога не е зареждал и знае, какво и колко сипва в колата си.По борд му дава повече. При мен последната засечка за последните 290 км.(160 извънградско) са - 41 км. средна скорост с 5.5л/100. Странното е, че не усетих значителна икономия на гориво ( за разлика от Инсигнията на приятеля ми) при поддържана скорост с темпомат от 110 км/ч. на магистралата. Под 4.8/100 не успях да я сваля. За същия участък от магистралата с поддържана скорост от 130 - 140 км./ч. харча от 5.2 до 5.6/100.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                ntodorov написа:
                                kiro_of_the_day написа:
                                Кюстендил-Разград-Русе /и туристическа обиколка в последните - за 592 км. разход 4.56 на колонка и 5.5 по борд.Русе-Бран-Рашнов-Русе - 5.5 на колонка и 6.1 по бордРусе-В.Търново-Кюстендил 5.0 на колонка - 6.0 по борд. С печката от подписа. Като гледам май само на мен по борд ми дава по-голям разход - нещо и има май на тая колица....Няма ли някой колега с 1.3 мултиджет да каже дали и при него е така?
                                Брат ми твърди същото за неговата кола (1.9 Мджет в Опел ). Той нафта от бензиностанция никога не е зареждал и знае, какво и колко сипва в колата си.По борд му дава повече. При мен последната засечка за последните 290 км.(160 извънградско) са - 41 км. средна скорост с 5.5л/100. Странното е, че не усетих значителна икономия на гориво ( за разлика от Инсигнията на приятеля ми) при поддържана скорост с темпомат от 110 км/ч. на магистралата. Под 4.8/100 не успях да я сваля. За същия участък от магистралата с поддържана скорост от 130 - 140 км./ч. харча от 5.2 до 5.6/100.
                                Брат ти е пич. Бъди като брат си!Пловдив село Пловдив 50км .3 л. Едно време де.Мерено по два начина. Пълнене до прилив и после добавяне на нафта и с 5 л туба отпред и навярни маркучи в нея пак толковаС тд100 мареа

                                Коментар

                                Working...
                                X