Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ходих до Приморско малко на почивка, отиване до там от Русе през Ришкия проход - Карнобат - по АМ Тракия до Бургас и от там до Приморско, една разходка до Созопол, на връщане през Бургас - Несебър - Варна Русе, общо 900 км с включен климатик = 50 л дизел. Това е 5,55 л / 100 км, като на отиване бяхме 2-мата с жената и багажа, на връщане взех още 2-ма колеги. Бургас - Несебър около 2 часа в задръствания, Варна - Русе проливен дъжд. Мисля че е добре, нали ? :Dp.s. Пропуснах - ФИАТ Мареа Уикенд 1.9 ТД100 ’98 г.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      Бях писал в една тема, че заредих от Авио-дизела на Еко. Не мога да изкажа все още категорично мнение, но след първите 100 км. изцяло в градски условия с климатик засякох разход от 6.6 л/100 км. при средна скорост от 28 км./ч. Не знам дали е оправдана цената му, но ако вляза в каталожните норми на колата си бих продължил да я "черпя" с него. :P
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Всеки ден минавам 140 км. - по 70 км. в посока. От тези 70 км. около 10-15 ги минавам с максимална скорост 60-70 км/ч. Всички останали само с 90 км/ч. и ми даде разход 3.9л. на 100 км. Засичането става по най-сигурния начин - пълно-пълно.
        Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

        Коментар


          София - Варна - Константин и Елена + 100км обикаляне - София = 1070км... Лампата ми светна пред блока - 5,3 разход с нормално каране. Като за 15 годишно ЖТД Браво не е зле...От Фиат съм гледал,че му дават 4,4 извънградско - явно за да бъде достигнат трябва хубава нафта и каране с 90км/ч

          Коментар


            Сливен-Велинград-Сливен,пълна кола с хора и багаж,по магистралата 120,с малко градско и климатик-5,1-по компа.Дори и да лъже/ако/малко-Доволен съм.
            STILO-2003-115 HP-JTD Power
            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

            Коментар


              Хм... за 608 км., от които 250 градско, Кюстендилско, по около 3 км. сутрин на студено, след това 2 пъти по 2.5 км вечер пак на студин двигател в двете посоки, с 30. 7 литра нафта, т.е. среден разход 5.05 л/ 100 км. Май почвам да се научавам как се кара печка...п.п. Сега почвам да се уча да карам на пръдня..
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                Аз пък никога не съм се стремял да гоня някакъв разход. Аз правя следното слагам си разход 5 на 100 преди да тръгна някъде. Пресен пример преди месец ходихме до рилските езера. Влизам на картата и гледам колко е до там. Зареждам 35 литра нафта. И резултата беше 690 и няколко километра от Сливен ро езерата и обратно и още не беше светнала лампата карах още 2 дена градско в Сливен километража показваше 714 когато светна лампата. По магистралата не съм я жалил по принцип винаги изпреварвам с 1 предавка надолу и на кикдаун, така съм карал всички коли и въпреки това от сметките се вижда, че разхода се движи около 5/100. А и разхода не ми е фикс идея понеже тва което се спестява ти излиза 50-кратно по скъпо за няква шибана част, която някой арабин ще ти продаде за оригинална. Пример наведнъж смених Ангр. ремък, демферна шайба на динамо и шайба на коляновия вал. Сметката беше 340 лева с труда. Ако трябва да ги избивам от разход на гориво то тея пари ще се избият след: с галене на педала предполагам, че ще пада на 4.6 колкото е по книжка ако не се лъжа =>5.0/100 - 4.6/100=0,4/100 по сегашната цена на нафтата 2.12=0,85 стотинки на 100 километра, за 1000 километра е 8,5...за 10 000 е 85 лева...340лв/85лв=4 => за 40 000 километра ще избия тея шайбички, без да смятаме другите неща които се сменят по колата.Извод: Разхода е пренебрежимо малък разход по една кола...дали ще гори 4.5, 5.0 или дори 10/100 на дълго не ми дреме особено, щото като влезеш в сервиза и ти идва кредит да теглиш.
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  Аз пък утре тръгвам със фиату по маршрут Благоевград-Керамоти-Солун-Благоевград...после ще пиша за разхода, че доста отдавна не съм го засичал... иначе нафтичката е В-Пауър.... Очаквам добри резултати около 6
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    kiselo написа:
                    Аз пък утре тръгвам със фиату по маршрут Благоевград-Керамоти-Солун-Благоевград...после ще пиша за разхода, че доста отдавна не съм го засичал... иначе нафтичката е В-Пауър.... Очаквам добри резултати около 6
                    ц резултата е 5/100 на отиване и 5.5/100 на връщане...само, че маршрута се смени около 560км станаха и Солун отпадна, че много валеше. Иначе наловихме 20-тина зарганки
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      Извод: Разхода е пренебрежимо малък разход по една кола...дали ще гори 4.5, 5.0 или дори 10/100 на дълго не ми дреме особено, щото като влезеш в сервиза и ти идва кредит да теглиш.
                      E. Не е едно и също дали гори 10/100 или 5/100, защото и в двата случая колите си имат разходи по поддръжката.Аз предпочитам да ми гори по-малко, а в сервизите - колкото-толкова. А иначе си прав - сметките ни никога не излизат. :P
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        Малка разходка вчера по принуда Варна - Несебър някъде докрая на изкачванията тръгнах да спускам , по километраж 95км по компютър 4.7/100 .По-интересното на връщане обърнах и на първия баир нагоре закачих родителите ми , че семейната Зафирка нещо предала богу дух на баира изтеглих я аз до Варна , учудващо добре се справи количката . Краен резултат 190 км изминати , среден разход по борд - 6.7/100 . Офтопик:Маслото сякаш не ми мръдна , предстои ходене по диагностики да видим какво ще се открие ( във връзка с темата ми за луфта на турбото ) и сще споделя там имам ли развитие.

                        Коментар


                          619 км пробег с 42 л дизел. Градско в Пловдив, няколко ходения до Графа - средно6.8 л.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            Аз пък не мога да разбера, какво му се случва на моето техническо чудо. Вярно, че дебитомера ми умря и чакам да събера пари за нов оргинал, ама вижте снимката.Разходка София - Варна - София средна скорост 90 km/h
                            Прикачени файлове
                            Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

                            Коментар


                              Средна скорост 23 км/ч., разход - 6.5 - 6.6 л/100 само в града на къси разстояния.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                ntodorov написа:
                                Средна скорост 23 км/ч., разход - 6.5 - 6.6 л/100 само в града на къси разстояния.
                                Добавям към поуста си последното си засичане:За 160 км. извънградски преход и 40 км. градски такъв постигнах средна скорост от 54 км/ч. и заковах среден разход от 5/100.От извънградския ми разход - 40 км. бяха магистрала ( Бургас - Карнобат ), а останалите 120 км.- първокласен път. Или затвърждавам убеждението си, че магистралата е много удобна, но винаги ми отпуска "крачето" и ... "кранчето".ПС: Непосредствено след излизането от Бургас бях на 20 км/ч средна скорост и разход 6.9 л/100. Бяхме 3 човека и доволно багаж.
                                A17DTС/S
                                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                                Коментар

                                Working...
                                X