Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преход 920 км. - разход 5.3/100 км.

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    Коментар


      Служебен Fiat Ulysse 2.2 HDI9,1 литра среден разход по борд за 3500 км
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        318.5км джиткане из Пловдив и малко извънградско- заредени 21.260л дизел- средно 6.7л/100. Не е идеално, но е горе-долу добре.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          Напълних резервоара до горе, изминах 593км смесено градско/извънградско, светна лампата, на същата бензиностанция, на същата колонка заредих, пак до горе-57литра, колата е крома 1.9 150к.с...., сега на range ми показва 654км...Нещо не е наред с колата ми или толкова гори?!.?Моля, колегите с кромите, да споделят.
          1.9 16v multijet manual gearbox

          Коментар


            donibrasco написа:
            Напълних резервоара до горе, изминах 593км смесено градско/извънградско, светна лампата, на същата бензиностанция, на същата колонка заредих, пак до горе-57литра, колата е крома 1.9 150к.с...., сега на range ми показва 654км...Нещо не е наред с колата ми или толкова гори?!.?Моля, колегите с кромите, да споделят.
            Колега, моята Croma е със същия двигател, ръчни скорости. Имам я от лятото и ще ти кажа за периода до сега какви са ми наблюденията за разхода. При основно извънградско ми дава 6,3-6,7л/100км (зависи колко я настъпвам), смесено, с градско в София (при малко повече извънградско като съотношение), 7,5-8л/100км, а само градско в София, от което 95% в най-големите задръствания сутрин и вечер, ми вдигна до 12л/100км, но тук високия разход го отдавам и на това, че в този период на няколко пъти ми се пускаше регенерацията на DPF-а. Иначе последно засега градско (със зимни гуми), но досега не в най-големите задръствания и без регенерации на филтъра, ми дава 7,9-9,3л/100км. Всички стойности са по борд. Един път засякох извънградско по реално изгорено гориво, не помня километрите и колко литра беше изгоряла, но помня, че като сметнах ми беше дала разход от 6,5л/100км, а по борд ми беше 6,7л/100км. Тук в София, когато в задръстванията ми даваше по борд 10-12л/100км, по реални сметки, мисля, че горе долу пак беше около показанията по борд, та би трябвало стойностите по борд да са близки до реалните. Като цяло ти си знаеш колко си я настъпвал и какво е било приблизителното съотношение градско/извънградско, но лично на мен за смесен разход ми се струва висок твоя и е най-хубаво да си говориш с майстор.Дано съм ти бил полезен,Поздрави
            Fiat Croma 1.9 16V MJet

            Коментар


              4,5-5 извънградско.... 6 градско (Габрово) П.С. Пипната софтуерно лекичко от emzo... С огромни благодарности.
              Powered by Emzo

              Коментар


                donibrasco написа:
                Напълних резервоара до горе, изминах 593км смесено градско/извънградско, светна лампата, на същата бензиностанция, на същата колонка заредих, пак до горе-57литра, колата е крома 1.9 150к.с...., сега на range ми показва 654км...Нещо не е наред с колата ми или толкова гори?!.?Моля, колегите с кромите, да споделят.
                С каква скоростна кутия ти е Кромата колега? Доста ти е висок разхода. Моята е автоматик и съм я засичал многократно. При моето си шофиране с нормално настъпване извънградско разхода варира от 5,8 до 6,5 л/100км. Градско в София разхода ми е между 11 до 13 л/100км. - стандартно в задръствания, на по-кратки разстояния и т.н.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  Излиза, че 2,4 харчи средно литър отгоре на извънградско, а градското е почти равно.
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    Вчера в задръстванията, дето вика колегата на къси разстояния, ми се качи на 9,4л и тъкмо преди да паркирам ми се пусна пак тая регенерация на филтъра и го изчаках да свърши, съответно разхода се беше качил на 10,3л. Направих си една бърза разходка до отбивката за Мало Бучино по магистралата на 4-та с малко над 3000 оборота да го прочисти тоя DPF по-хубаво евентуално, и ми го свали на 9л разхода. Даже сега като се замисля лятото до Гърция и обратно, 4 човека в колата с багаж, разхода беше 5,7л/100км.
                    Fiat Croma 1.9 16V MJet

                    Коментар


                      Колегите, valtera_ и noriaga, след повторно засичане и аз се доближих до вашия разход от 9-градско и 6,7- извънградско, като искам да подчертая че съм с размер на гумата 225/50/17, малко по-широчка е от препоръчаното, може би до година с една идея по тясна лятна гума ще падне и малко разхода...надявам се :D :D :D
                      1.9 16v multijet manual gearbox

                      Коментар


                        София- Ямбол Пълно на пълно . 300 километра скорост 120-140 км/ч 18 литра дозаредих в Ямбол. 6/100
                        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                        Коментар


                          Може и по-добре

                          За почивните дни направих малко по-сериозен преход и се получи следното:Преди да тръгна имах гориво за 105 км по борд компютър. Зареждал съм на три пъти по 40 лв. като цената беше различна всеки път, макар, че все от ОМВ.Сега борд компютъра ми показва, че имам гориво за 445 км. изминал съм 1222.5 км за 14 ч и 55 минути, със средна скорост 69 км/ч и разход 5.0 на 100 км.Снимки кой знае защо, не ми се отдава да кача, а съм ги намалил прилично...
                          Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                          Коментар


                            Аз съм с крома 120 к.с.-ръчка и извънградско ми дава от 5 до 6.5 в зависимост от карането,градско средно 7.5-8 ,но при много натоварен трафик отива и на 8.5-9 на сто.Как разбирате кога филтъра прави регенерация,че аз нищо не усещам ?

                            Коментар


                              Пловдив-Кърнаре-Троян-Долна Митрополия и обратно-441км с 24,35л дизель- средно 5.51л. Пълен багажник и 4 големи човека. Мисля,че е задоволителен разход. Прохода съм го катерил на трета, спускане- трета и четвърта.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                              Коментар


                                1300 км. от които 700км извънградско, 600км - най-тежкото възможно градско - студена по 2км в посока на ден (тръгни спри). 9.1 л/100км. - При този режим в най-студените дни разхода градско ми стигаше до 15/100.
                                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                                Коментар

                                Working...
                                X