Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ntodorov написа:
    Този уикенд по борд ( занулен преди това )колата ми отчете разход от 5.8 л./100 км. при 40 км. градско и 130 км. извънградско ( 60/40 магистрала / първокласен път)с двама възрастни, две деца, солиден багаж и работещ климатроник. Този разход ми дойде при средна скорост от 87 км./час.Без да занулявам данните вече карам колата само в града, а разходът ми започна да спада барабар със средната скорост, като към този момент средната ми скорост вечее 34 км./час, а средния ми разход ... падна до 5.5 л./100 км. .
    Да ти кажа, след каране по магистрала и аз забелязвам, че средния разход почва да пада след каране градско... Пада и средната скорост... При мен си го обяснявам с малкия и маломощен двигател, от който икономия не се прави при високи скорости. То се знае - голям двигател - голяма икономия. Ама... икономията е майка на мизерията!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      Не знам Киро. При мен първия отчетен извънградски разход беше 4.9 л/100, но тогава бях сам, без багаж, без климатик.Пътувах от В. Търново за Бургас. Валеше дъжд през повечето път (до Карнобат) и не си позволявах стъпка. На магистралата се качих от Сливен и карах до Бургас на круиз с поддържана скорост от 120 до 140 км/ч според пътната обстановка . Тогава от 4.6 л/100 осреднения ми се вдигна до 4.9-5.0 л/100. Ако имаше още път и магистрала сигурно разходът щеше да се покачи още. Когато влезнах в Бургас и изминах 11 км. градски преход, разходът ми продължи да се покачва леко. В последствие закова в диапазона 5.7 - 6.0 (само градско) и не мръдна от там. Изводът за мен: Магистралата е враг... :P
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        Извода е ...Най икономична скорост 90 км/ч. на 6-та оборотите са малко под 2000. Поне при мене е така. На извънградско без магистрала без климатик 3-ма човека с малко багаж съм я свалял до 4.3 на 100. На магистрала със 120-130 км/ч под 4.8-4.9 никога.
        Fiat Croma 1.9Mjet 8V

        Коментар


          ntodorov написа:
          Магистралата е враг... :P
          За икономичните автомобили. :D Но и отново зависи. Ако караш по магистралата с 90км/ч, то не е враг. Всичко си е според нагласите за тип път и съответно скоростта и стила, който ще поддържаш.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            trota написа:
            Извода е ...Най икономична скорост 90 км/ч. на 6-та оборотите са малко под 2000. Поне при мене е така.
            И на първия баир е*аваш мамата на маховика,
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Знам, че не е хубаво да седиш в ниски обороти... чувал съм че дюзите страдат, катализатора и ДПФ-то, но за маховика не бях... Какво се случва с него на баир при ниски обороти?Лошото е, че не обичам да ми бръмчи колата, като се возя без да има екшън. И стила ми е такъв, че оборотите ги държа общо взето между 1600-2500. Между другото точно изхвърлих един маховик миналата седмица... и изказването ти ме шокира. Аз ли съм го счупил....?
              Fiat Croma 1.9Mjet 8V

              Коментар


                На дюзите нищо им няма, но 90км/ч са 1800рпм, в комбинация с 6та предавка + баир = огромен товар на трансмисионните възли.От един път не става, но ако ти е стил на каране....
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Човек се учи докато е жив... Ще се пробвам да си кача малко оборотите на шофиране - ще има вътрешна борба. Разбира се на баир, като видя, че се мъчи и не поема, връщам скорост, но определено я чакам да видя дали ще се наеме...Определено този удар по бюджета маховик + съедините + смяна не искам да го преживявам отново.
                  Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                  Коментар


                    trota написа:
                    Извода е ...Най икономична скорост 90 км/ч. на 6-та оборотите са малко под 2000. Поне при мене е така. На извънградско без магистрала без климатик 3-ма човека с малко багаж съм я свалял до 4.3 на 100. На магистрала със 120-130 км/ч под 4.8-4.9 никога.
                    До сега не съм имал кола с 6-та скорост. Когато мога винаги я ползвам, но както Емо написа - случи ли се да убия скоростта на баир, а след това да натисна газта усещам липсата на по-долната предавка. На 5-та със старите коли съм нямам този недостиг на мощ на същите тези баири...Иначе на равен участък със закрепени 120 км. и моментен разход от 3.6 до 3.9 си е гъдел, но когато дойдат тези баири и съм на круиз моментния скача до 10-11 л/100...Не е по-различно когато съм с краче на газта де, но тогава се хващам, че неумишлено убивам скоростта и вкарвам колата в някакъв резонанс ( предполагам там е критичния за маховиците момент), който "трепя" или с прогресивно натискане на газта или с предавка назад. Това е при положение, че съм на скорост по-ниска от 120 км/ч.( респективно малко под 2000 об/мин на 6-та)и баирът е дълъг с голям наклон. В тези моменти 6-тата ми идва, като да карам бензинка, но още експериментирам, пробвам и свиквам. По принцип обичам икономичното каране съчетано с комфортна за усещането ми скорост.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      Здравейте,От два месеца и аз съм с едно дизелово Стило , количката я взех от БГ от човек , по талон е 115 коня , доколкото разбрах имала чип мип на около 140 коня (Не съм голям състезател , просто на това попаднах , а беше належащо да се вземе кола). Та като чета тука разходите които пишете да кажа и моите , да знам има ли нужда да се притеснявам . Разходи я количката Варна - София - Варна през северния път , карано е по магистралите, където ги има 120-130 а по обикновенния път 100-110 ( няколко изпреварвания я настъпих до 150 ). Градско има 50-60км минати. В колата бяхме 3ма души и багаж колкото догоре и в двете посоки . При пристигането във Варна разхода на борда беше 4.8 на 100.Градско във Варна доколкото я наблюдавам разхода варира между 7.6 и 8 в зависимост от задръстванията и дали я карам аз или сестрата ( при нея се дига разхода Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ) .

                      Коментар


                        Нов личен рекорд - София-Сандански 3-ма човека, багаж до тавана.... И най вероятно с попътен вятър. https://m.youtube.com/watch?v=tAH9Wu...ature=youtu.be
                        Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                        Коментар


                          StefanSS написа:
                          Здравейте,От два месеца и аз съм с едно дизелово Стило , количката я взех от БГ от човек , по талон е 115 коня , доколкото разбрах имала чип мип на около 140 коня (Не съм голям състезател , просто на това попаднах , а беше належащо да се вземе кола). Та като чета тука разходите които пишете да кажа и моите , да знам има ли нужда да се притеснявам . Разходи я количката Варна - София - Варна през северния път , карано е по магистралите, където ги има 120-130 а по обикновенния път 100-110 ( няколко изпреварвания я настъпих до 150 ). Градско има 50-60км минати. В колата бяхме 3ма души и багаж колкото догоре и в двете посоки . При пристигането във Варна разхода на борда беше 4.8 на 100.Градско във Варна доколкото я наблюдавам разхода варира между 7.6 и 8 в зависимост от задръстванията и дали я карам аз или сестрата ( при нея се дига разхода Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 ) .
                          Перфектен си ! И сина има такова Стило и разхода му е сходен с твоя.
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            trota написа:
                            Извода е ...Най икономична скорост 90 км/ч. на 6-та оборотите са малко под 2000. Поне при мене е така.
                            Много високи обороти за тази скорост. Такова нещо съм виждал на куц и тежък автомобил, това не беше ли 140к.с

                            Коментар


                              chaveto написа:
                              trota написа:
                              Извода е ...Най икономична скорост 90 км/ч. на 6-та оборотите са малко под 2000. Поне при мене е така.
                              Много високи обороти за тази скорост. Такова нещо съм виждал на куц и тежък автомобил, това не беше ли 140к.с
                              120 коня е каруцата... Оборотите при 90 км/ч са ми около 1800 това пак малко на спомени го казвам. Ама ако трябва ще я засиля да ти кажа точен резултат.
                              Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                              Коментар


                                Моя фиат пунто 1999г с 21л 200км градско=10/100 с ръчкане.Понякога пада и на 7/100 градско ако я карам много кротко.Извънградско с 40л минавам 730км=5,4л/100км

                                Коментар

                                Working...
                                X