Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Р0235-Map,maf или соленоид.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Р0235-Map,maf или соленоид.

    Колеги от вчера при палене не ми угасна лампата на мотора и при старт изписа engine fault. Колата не вдига повече от 3000 об и след 2км угасна и всичко беше ок. По колата-затапен егр, чистени мап и маф с мотип препоръчан от Емзо. Изчетох темите за грешката, но при повечето колеги се появява при високите обороти, а при мен с стартирването на мотора и изчезва след известни км. Да се насочвам ли към соленоида или да търся проблема другаде. П. С-преди 4месеца е преместен на акумулатора и почустена букса за лоша връзка.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Направи диагностика.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Оказа се МАР-а.
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #4
        Поне твоя е от по евтините.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          Извинете за глупавия въпрос, ама какво е това, което наричате "соленоид" ?!?

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Извинете за глупавия въпрос, ама какво е това, което наричате "соленоид" ?!?
            Ми май нещо от сол Може да опиташ с речника, може да маркираш думата и да потърсиш с гооглето, па ако не ти се прави това, да знаеш, че е един вид електромагнит
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #7
              И все пак - кое е това, което в тази тема авторът нарича "соленоид". Досега стана ясно, че е един от всички електромагнити по колата.

              Коментар


                #8
                N75

                Коментар


                  #9
                  ivel написа:
                  N75
                  Точно. Оги нещо се гъбарка, но и аз не уточних.
                  Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                  Коментар


                    #10
                    ivel написа:
                    N75
                    Такова нещо при него не съществува.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      няма ама се знае, за какво иде реч.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Да де, ама така написано е все едно някой да дойде и да каже, че неговото Стило ТДИ има проблем с една от помпа-дюзите.Повечето могат да разберат за какво става въпрос, ама нещата въобще няма да са коректно написани.И това го казвам, защото N75 при Фиат е електрически дросел, който го имат някои дизели, но колегата няма такъв в случая.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Е нали пише,че МАП-сензора е повреден а N75 при TDI управлява турбината.Това го има и при Фиат но не го наричаме така.Неговата турбина май е без променлива геометрия като при 80кс.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            аз смених соленоида с нов на hoffer нещо не ми харесва надува до 3000/3100 и спира набира много бавно нагоре отделно като натисна да надува и при смяна на предавка неще да наеме трябва да отпусна гаста и да натисна и тогава тръгва немога да разбера кво става ще трябва оригинален оделно и мапа е нов мислех че може да е от него между другото му замерих съпротилението на новя е 18 ома на оригиналния 15.5 и по ауто дата го дават 15.5 незнам да не е от там причината моя го почистих ама не ми харесва как надува ще помоля за съвет !
                            fiat stilo jtd

                            Коментар


                              #15
                              то,само със соленоида ако ставаше.длъжен си да си провериш геометрията да не е запекла,има си и други замервания.

                              Коментар

                              Working...
                              X