Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизелова кола на олио :D

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дизелова кола на олио :D

    Какво ще кажете за дизелова кола преди 2000 година на олио :D ? Кой фиат може да се пригоди на олио :D с цел икономия и разходи само за добавки към олиото(да върви по-добре колата) ? Олиото трябва преди това да бъде филтрирано и да се сложат някви машинарийки в колата.

    #2
    кола

    Фирма ***ПииииП*** Варна те знаят какТрябва де с двигател обикновен дизелhttp://www.Рекламата под каквато и да е форма е забраненаМодераторски екип на fiat-bg.org
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      А нЕкой лев за реклама?! Няма ли да излизаш в отпуск, нещо Гърция?

      Коментар


        #4
        Лан4иа лубра дизел става ли на олио да се кара или е common reil дизела? Някой запознат да ми каже коя кола може да се кара на олио, имам предвид алфа ромео,фиат и лан4иа.Благодаря ви!

        Коментар


          #5
          Според мен някои по стар дизел ? Примерно на фиат темпра , алфа 155 , и може би 1.9 D без турбо ? Така си мисля може да греша .
          Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
          Ex.Bravo 1997 1.8 GT

          Коментар


            #6
            dubi95 написа:
            Лан4иа лубра дизел става ли на олио да се кара или е common reil дизела? Някой запознат да ми каже коя кола може да се кара на олио, имам предвид алфа ромео,фиат и лан4иа.Благодаря ви!
            Либрата е common rail. Може би някои от по-старите модели стават - Типо/Темра/Делта/Дедра

            Коментар


              #7
              Става бе сипвай и карай, каретата можеш да ги напълниш със свинка маз, а главините с маргарин ама с по високо съдаржание на мазнина, че да се лъзга по хубаво, у водния радиатор вмесето антифриз можеш да налееш пилешки бульон, а таблото да го лъснеш с парче сланина. Я стига глупости, с парите дето ще ги спестие после няма да успеете да си ремонтирате двигателя.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа:
                Става бе сипвай и карай, каретата можеш да ги напълниш със свинка маз, а главините с маргарин ама с по високо съдаржание на мазнина, че да се лъзга по хубаво, у водния радиатор вмесето антифриз можеш да налееш пилешки бульон, а таблото да го лъснеш с парче сланина. Я стига глупости, с парите дето ще ги спестие после няма да успеете да си ремонтирате двигателя.
                деиствително стига с глупости.преди малко заредих пунтото с 50 литра олио на цена от 0.80лв за литър.значи от цял резервоар спестявам по 80лв.до момента съм изгорил около 10 резервоара което прави 800лв.пунтото го взех за 500лв.вече е изплатено и по нищо не личи че скоро ще здаде багажа.да поговориме и за това какво може пък да се счупи.имаш едни дюзи и една помпа.цената на комплект дюзи и помпа заедно е около 100лв.лошото от карането на олио е само че имаш малко филтрация за да не запушваш филтъра.утре ще снимам и каква система за подгрев съм направил а сега прилагам снимка която много от нафта каращите не са виждали от отдавна или само веднъж през лятото когато се тръгне на море.
                Прикачени файлове
                fiat bravo 1.6 16v gt
                fiat marea 1.9 8v jtd
                fiat punto 1.7 td
                fiat marea 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  ето какво успях да направя от стар брц изпарител.импровизиран топлобменник.още не е завършен но утре мисля да е готов а в понеделник монтиран.приемам мнения и съвети.
                  Прикачени файлове
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    superfiata написа:
                    S_BANKOV написа:
                    Става бе сипвай и карай, каретата можеш да ги напълниш със свинка маз, а главините с маргарин ама с по високо съдаржание на мазнина, че да се лъзга по хубаво, у водния радиатор вмесето антифриз можеш да налееш пилешки бульон, а таблото да го лъснеш с парче сланина. Я стига глупости, с парите дето ще ги спестие после няма да успеете да си ремонтирате двигателя.
                    деиствително стига с глупости.преди малко заредих пунтото с 50 литра олио на цена от 0.80лв за литър.значи от цял резервоар спестявам по 80лв.до момента съм изгорил около 10 резервоара което прави 800лв.пунтото го взех за 500лв.вече е изплатено и по нищо не личи че скоро ще здаде багажа.да поговориме и за това какво може пък да се счупи.имаш едни дюзи и една помпа.цената на комплект дюзи и помпа заедно е около 100лв.лошото от карането на олио е само че имаш малко филтрация за да не запушваш филтъра.утре ще снимам и каква система за подгрев съм направил а сега прилагам снимка която много от нафта каращите не са виждали от отдавна или само веднъж през лятото когато се тръгне на море.
                    После пак ще се чуе, че фиат били скапани коли...сефте...ама...кола за 500лв...и се кара на олио...бах... @S_BANKOV добре си се изказал
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #11
                      И ся кво ? Да си снимам всеки път в месеца като си напълня до горе резервоара ли ? При положение,че съвременен дизел около 150 коня гори не повече 5-6 извънградско и 7-8-9 градско,не разбирам смисъла да караш на олио,зад теб да мирише на баници и мекици и т.н.Да не говорим,че колата която пригодиш на олио ще е морално остаряла вече,с технология на двигателя използвана преди много години и с малко коне.
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Princo написа:
                        И ся кво ? Да си снимам всеки път в месеца като си напълня до горе резервоара ли ? При положение,че съвременен дизел около 150 коня гори не повече 5-6 извънградско и 7-8-9 градско,не разбирам смисъла да караш на олио,зад теб да мирише на баници и мекици и т.н.Да не говорим,че колата която пригодиш на олио ще е морално остаряла вече,с технология на двигателя използвана преди много години и с малко коне.
                        и jtd-то си го карам на олио но там мешам 50/50 ама за това друг път ще ви говоря.а колкото до морално остарелите коли искам да кажа че като гледам подписите на 70 процента от колегите в форума то колите им са точно за такова гориво
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          superfiata написа:
                          Princo написа:
                          И ся кво ? Да си снимам всеки път в месеца като си напълня до горе резервоара ли ? При положение,че съвременен дизел около 150 коня гори не повече 5-6 извънградско и 7-8-9 градско,не разбирам смисъла да караш на олио,зад теб да мирише на баници и мекици и т.н.Да не говорим,че колата която пригодиш на олио ще е морално остаряла вече,с технология на двигателя използвана преди много години и с малко коне.
                          и jtd-то си го карам на олио но там мешам 50/50 ама за това друг път ще ви говоря.а колкото до морално остарелите коли искам да кажа че като гледам подписите на 70 процента от колегите в форума то колите им са точно за такова гориво
                          Мда и понеже си караш ЖТДто на олио за тва му падна мощността нали ? Е*ал съм ти икономията от левче на литър,дето ще тряя всеки месец филтър да сменям,1 път в годината дюзи,помпа или разпръсквачи да се сменят ... И да,може да са морално остаряли,но едно ЖТД си е комън-рейл,технология,която се развива и до днес и не виждам смисъл да си купя ТД или да си скапвам мотора за някой лев. П.П Да не говорим за излишните нерви и разкарвания по мазета,да се отцежда мръсотията и т.н.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            да мощността му пада малко но колко па да искаш от 105 коня.в момента икономията ми е 2лв на литър.филтъра съм го сменял веднъж за 9 месеца поради простата причина че филтрирането е както трябва(като не броим една издънка от моя страна) и не отнема толкова време колко мислиш.дюзи помпи и всякакви части по мотора вече са както се казва на килограм без значение дали е тд или жтд.като пример в мегап...с 4 дюзи за 1.9жтд са 56лв за КОМПЛЕКТ.да не говориме за тд-то.преди 4 месеца си купих гнп за жтд за 40лв от морга в нови искър.ако си обикновен човек който няма и хабер от монтьорство влиза в първия магазин и му отрязват главата но и никога няма да се занимава с алтернативни горива като олио примерно.аз не се опитвам да накарам никого да започне да се занимава с алтернативни горива а просто споделям опит който съм добил за няколко месеца,а той е че спестяваш доста пари и се возиш много.колкото до филтрирането искам да кажа че аз взимам през седмица по 60-70литра.през крачол дънки в един варел и 2-3 дена утаяване.нямате си и на идея колко бистро излиза.а НАЙ ВАЖНОТО Е ЧЕ НЕ ЗАМЪРСЯВАШ ПРИРОДАТА КОЛКОТО ДИЗЕЛА ЗАЩОТО НЯМА СЯРА.поздрави
                            fiat bravo 1.6 16v gt
                            fiat marea 1.9 8v jtd
                            fiat punto 1.7 td
                            fiat marea 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              Фиат пунто 2 става ли да се кара на олио?

                              Коментар

                              Working...
                              X