Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да сменявам ли изпарителя?...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Смениха ми изпарителя с нов ЛОВАТО.Стария се оказа MG MOTOR GAS За километрите си, мембраната изглежда добре (поне на пипане де). Стрият изпарител беше леко клеясал вътре, и уплътнението от към пружината беше станало на камък (от там изтичаше антифриза). Кото му гледам устройството, ще почна да ремонтирам изпарители :D:D:Dдано всичко да бъде нормално, защото за месец смених:предни дискове, термостат, капачка за радиатора, реостат за перката, изпарител, а все още не съм плащал данъка ....Миналата година по това време смених кабелите, свещите, бобината, накладки май месец купих нова бензинова помпа,Зимата - водната помпа, ангренажен ремък с ролки и радиаторчето на парното :D:D:DПредстои ми почистване на дюзи, смяна на предна броня, покупка на 4 броя зимни гуми...Мъка......... да ги ева и консумативите....

    Коментар


      #17
      Ma®tin написа:
      Смениха ми изпарителя с нов ЛОВАТО.Стария се оказа MG MOTOR GAS За километрите си, мембраната изглежда добре (поне на пипане де). Стрият изпарител беше леко клеясал вътре, и уплътнението от към пружината беше станало на камък (от там изтичаше антифриза). Кото му гледам устройството, ще почна да ремонтирам изпарители :D:D:Dдано всичко да бъде нормално, защото за месец смених:предни дискове, термостат, капачка за радиатора, реостат за перката, изпарител, а все още не съм плащал данъка ....Миналата година по това време смених кабелите, свещите, бобината, накладки май месец купих нова бензинова помпа,Зимата - водната помпа, ангренажен ремък с ролки и радиаторчето на парното :D:D:DПредстои ми почистване на дюзи, смяна на предна броня, покупка на 4 броя зимни гуми...Мъка......... да ги ева и консумативите....
      Да бе като гледам всичко това са си консумативи.Частите като цяло са евтини.Дошло ти е нанагорно,щото си ги сменил кажи речи на куп.Честито за новия изпарител.Както ти казаха колегите,няма нищо сложно в него.Сподели за разхода с него.
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #18
        Разходът и динамиката си останаха същите. Докато не си оправя генерацията, няма как да установя разлика. Но поне мога да кажа, че с принудителното премахването на ламда контрола разхода се вдигна с около литър, литър и половина на 100, а вървежа (особено ускорението след 130) коренно се промени към по лошо :X

        Коментар


          #19
          Еми с обикновено АГУ или няма да харчи, или ще върви. Няма как и двете, след като си махнал ламбда контрола. Обмислял ли си варианта да сложиш нов ламбда контрол, или да си ремонтираш твоят? Иии.. може би ти трябва нова, по-прецизна настройка, след като си сменил редуктора с нов??
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар

          Working...
          X