Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на газ с ГИ - статистика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    С каква цел минаваш на бензин преди да я угасиш ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #77
      Bobi777 написа:
      В града минавам 320-340км с 30 литра газ ,сутрин без климатик следобяд на клима.Извън града ми дава средно от 6 до 9 зависи от карането. Г.И. фобос слаган е май месец.
      Явно градското не е напълно градско и не е в София.Поне в централната част.9 е малко.
      FIAT BRAVO 1.6
      FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
      LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

      Коментар


        #78
        rotdot написа:
        Bobi777 написа:
        Фиат Стило 1.6 -105 к.с. 3 врати....
        Имам същото стило, с Ланди Ренцо, тоя разход се постига, само че не в града. Може пък и кракът ми е да е бил тежък на мен, но пък и жена ми не успява да я свърши тая работа. Гасиш ли на бензин на 100 метра преди паркинга, както правя аз? Много е възможно грешката да идва от там. Имай предив, че аз това стило го имам от почти ново, никога не е видяло масло различно от "напълно синтетично", имам си кабел, чета си го и всичко си му е в ред.
        Не него гася на бензин, невиждам смисъл в това, незнам но ми се струваше че 9 е много а то май се указа малко. "Имам чувството ше Фиат се влиае много от вида и вискозитета на маслото , и аз го карам с 100% синтетика. Вуздушния филтър пак играе важна роля в разхода, ако е замурсен качва веднага разхода, аз на 10000 сменям всичко.
        Fiat stilo 1.6

        Коментар


          #79
          popara801 написа:
          Bobi777 написа:
          В града минавам 320-340км с 30 литра газ ,сутрин без климатик следобяд на клима.Извън града ми дава средно от 6 до 9 зависи от карането. Г.И. фобос слаган е май месец.
          Явно градското не е напълно градско и не е в София.Поне в централната част.9 е малко.
          Овча купел, Красна поляна, Константин Величков, Стамболийски, Христо Ботев , Козлодуй, Орландовци, тругвам в 7:40 пристигам в 8:20... 15км.
          Fiat stilo 1.6

          Коментар


            #80
            Bobi777 написа:
            popara801 написа:
            Bobi777 написа:
            В града минавам 320-340км с 30 литра газ ,сутрин без климатик следобяд на клима.Извън града ми дава средно от 6 до 9 зависи от карането. Г.И. фобос слаган е май месец.
            Явно градското не е напълно градско и не е в София.Поне в централната част.9 е малко.
            Овча купел, Красна поляна, Константин Величков, Стамболийски, Христо Ботев , Козлодуй, Орландовци, тругвам в 7:40 пристигам в 8:20... 15км.
            Супер разход.Вярвам ти само ако се движиш зад някоя маршрутка да цепи въздуха и хващаш зелената вълна предвид,че още не е тръгнал трафика.И караш с 2200 оборота.
            FIAT BRAVO 1.6
            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

            Коментар


              #81
              Ех Митак, ми тва е София ве, ако не хваща задръствания и кара на 4та и 5та предавка, много ясно, че ще гори толкоз.Ама то малко като се замислиш ..... нисък разход, но голям пробег като финанси може и да излиза, като голям разход, малък пробег.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #82
                emzo написа:
                Ех Митак, ми тва е София ве, ако не хваща задръствания и кара на 4та и 5та предавка, много ясно, че ще гори толкоз.Ама то малко като се замислиш ..... нисък разход, но голям пробег като финанси може и да излиза, като голям разход, малък пробег.
                М да нещата са съизмерими.затова е относително градското и извънградското.Аз съм карал дори и в Стара Загора в малките часове с разход 9 гас с бравото с обикновената уредба.Ама нали говорим за истинско градско.1-2-3-стоп.И така натам.
                FIAT BRAVO 1.6
                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                Коментар


                  #83
                  Bobi777 написа:
                  Имам чувството ше Фиат се влиае много от вида и вискозитета на маслото , и аз го карам с 100% синтетика. Вуздушния филтър пак играе важна роля в разхода, ако е замурсен качва веднага разхода, аз на 10000 сменям всичко.
                  маслого може да ти свали разхода с 2-3%, няма как да го усетиштова дали сменяш въздушния филтър на 10 000 или 20 000 не играе никаква роля в разхода на гориво
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #84
                    emzo написа:
                    С каква цел минаваш на бензин преди да я угасиш ?
                    За да поработят бензиновите дюзи малко преди да загася. Нямам представа дали има смисъл, просто така бях свикнал, може даже и обратния ефект да има.
                    Bobi777 написа:
                    Не него гася на бензин, невиждам смисъл в това, незнам но ми се струваше че 9 е много а то май се указа малко. "Имам чувството ше Фиат се влиае много от вида и вискозитета на маслото , и аз го карам с 100% синтетика. Вуздушния филтър пак играе важна роля в разхода, ако е замурсен качва веднага разхода, аз на 10000 сменям всичко.
                    9 е не просто малко, а е доста малко, а ти говориш и за газ. Най-малкото в кнжиката на тая кола пише - радход градско - 10.4л/100км - бензин (!). Да не говорим, че става въпрос за градско в София. Разбирам, че си си купил 10 годишна нова кола и ти се иска да вярваш, че е изключително икономична и перфектна, с всички ни е така, така че не го приемай като заяждане. На всички мои приятели новите им коли горят 6, 7 градско, на някои даже 5 градско, дизелите направо произвеждат гориво и до морето като заредят догоре не им мърда стрелката от максимум Имам браво 1.9 JTDm и като ме питат колко гори градско и им кажа 9, 10 и ме гледат ей така - и следва, ама то нещо му е развалено

                    Коментар


                      #85
                      Хора невиждам смисъл да ви лъжа, пък и несъм на такава възраст да се бъзикам с вас. Колата я взех за жената, аз имам "баничарка" колата се кара малко пенсионерската, леко и спокойно. Предишната собственичка на колата я е карала със среден разход на компа 7.8-8.3, вярвам и защото и на мен ми дава същия на бензин. Мисля да приклуча спора с разхода. П.С. - най вероятно е да има електро генератор на задните гуми и за това да е такъв разхода, знам ли! в багажника има жълта грамотевичка с надпис "непипай високо напрежение" :D :D
                      Fiat stilo 1.6

                      Коментар


                        #86
                        Колега,ти да не караш с Политрон?
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #87
                          Sev написа:
                          Bobi777 написа:
                          Имам чувството ше Фиат се влиае много от вида и вискозитета на маслото , и аз го карам с 100% синтетика. Вуздушния филтър пак играе важна роля в разхода, ако е замурсен качва веднага разхода, аз на 10000 сменям всичко.
                          маслого може да ти свали разхода с 2-3%, няма как да го усетиштова дали сменяш въздушния филтър на 10 000 или 20 000 не играе никаква роля в разхода на гориво
                          Мисля че неси много прав за въздушния филтър, колкото е по замърсен толкова по малко въздух минава а това води до покачване на гориво. аз 10000 навъртам за 5-6 месеца и трябва да ти кажа че след този пробег филтъра направо си е прашасал и то много.Пробвал съм много видове масла ама наистина много и искам да ти кажа че хубавите масла (закупени от Германия) нямат ништо общо с другите, двигателя работи, звучи и се форсира по различен начин.то Тук 2% Там 3% и накрая имаш едни 10%.
                          Fiat stilo 1.6

                          Коментар


                            #88
                            krasio_79bs написа:
                            Колега,ти да не караш с Политрон?
                            слагам и отвреме на време цезий 237 да продуха малко.. :D
                            Fiat stilo 1.6

                            Коментар


                              #89
                              това че минава по-малко въздух, не означава че този въздух не е достатъченкарал съм 20 000 с един филтър, няма особена разлика на външен вид с такъм на 10 000относно маслата - Германия или не, важното е да не е кръщаванокарал съм колата със заводско 5-40, после с 5-40 слагано тук, след това 2 пъти с 0-40 от Германия - същата работа, единствено с 0-40 зимата е по-добре но това е заради вискозитета
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                #90
                                Sev написа:
                                това че минава по-малко въздух, не означава че този въздух не е достатъченкарал съм 20 000 с един филтър, няма особена разлика на външен вид с такъм на 10 000относно маслата - Германия или не, важното е да не е кръщаванокарал съм колата със заводско 5-40, после с 5-40 слагано тук, след това 2 пъти с 0-40 от Германия - същата работа, единствено с 0-40 зимата е по-добре но това е заради вискозитета
                                точно за това споменах Германия, там най скапаното нещо е много по качествено от тукашните.с каква марка масла караш?..
                                Fiat stilo 1.6

                                Коментар

                                Working...
                                X