Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на газ с ГИ - статистика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Между другото пропуснах да кажа,че с газ от ЕКО ми даде 10/100 разход, 75 извънградско и 25 градско.С газ от Шел разхода ми падна,но определено колата вървеше по-малко.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #17
      Разхода ми

      Фиат Браво 1.6 16Вколата е с АГУ слагано в Италияза 450 км градско каране ми харчеше 46 литра газ и 20 лева бензин понеже колата пали на бензин и прехвърля на газ, сега я преправих да пали направо на газ и харчи 10.2 литра градско газ. На дълъг път 6.5-6.8 литра газ със скорост не по-малка от 110 км/ч. Сега след преработката още не съм я пробвал, но след теста ще пиша.

      Коментар


        #18
        градско в София, плюс едно ходене до Витоша7,9/100половината с климатик
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Мойта твърдо се закова на 7/100 градско София към момента - на пропан-бутан!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #20
            Или не караш в никакви задръствания, или караш само нощем, или не смяташ правилно. 7/100 градско в София газ със съпътстващите задръствания, пикови часове и тн е невъзможно.

            Коментар


              #21
              от София до София има разлика
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #22
                Да ви опиша ли маршрута? Всеки ден минавам в София 30км само до работа и обратно. Единият път в 8.00 и после в 16.30. От младост 1А до Захарна фабрика през университета! Ако това не е градско, здраве му кажи!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #23
                  И аз точно от там минавам почти всеки ден, да това наистина е градско и в 8часа е пик, но този разход ми се струва наистина нереален. Аз карам 1,2 60к. Пунто с добре настроен ГИ вече над 20000км и под 8 градското трудно се сваля. Да не говорим, че газта много трудно се засича, защото ту нещо останало, не знаеш какво точно ти сипват и колко, не е като бензина пълно-пълно и само делиш.

                  Коментар


                    #24
                    Е, нямам абсоютно никакъв интерес да ви лъжа. Ни най-малко искам да се показвам или хваля. Разхода е реален и честно казано от толкова много спорове вече в този форум ми дойде до гуша и ми е все тая дали ми вярвате!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #25
                      Danchojn написа:
                      Е, нямам абсоютно никакъв интерес да ви лъжа. Ни най-малко искам да се показвам или хваля. Разхода е реален и честно казано от толкова много спорове вече в този форум ми дойде до гуша и ми е все тая дали ми вярвате!
                      Всички караме коли в тоя форум, много карат и като твоята кола, така че доматите не ги ядат с колците останалите. Още повече посочваш разход по-нисък от посочения от производителя на бензин, а ти твърдиш, че имаш доста по-нисък... на газ по едни от най-натоварените пътища в Европа. Здравият разум ни кара да не ти вярваме.

                      Коментар


                        #26
                        Може това да се дължи на употребата на продукти Polytron...
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #27
                          Ето, снимка по борд. Преди време е правена на извънградско с много малко багаж бях, което не се случва по принцип. На бензин. Снимах е по време на път след изминати около 80км. И не почвайте за показанията на борда, щото е проверен и е доста точен. Ако така продължава и тази тема, това ще ми е последното мнение и тук.
                          Прикачени файлове
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #28
                            Danchojn написа:
                            Е, нямам абсоютно никакъв интерес да ви лъжа. Ни най-малко искам да се показвам или хваля. Разхода е реален и честно казано от толкова много спорове вече в този форум ми дойде до гуша и ми е все тая дали ми вярвате!
                            Е такъв разход под предписаният на бензин си буди бая съмнения.Още повече в София и то при 4х4 автомобил.По каталог я дават 7.9л на 100км.При положение че всички знаем ,че с ГИ има едни 10% върху разхода на бензин,ти имаш 7л на 100км.Склонен съм да изпратя 10 лв за газ (7,7л) и с тях да повозиш някой колега от София и да засечете разхода дали наистина е 7л. на 100км.Ако си съгласен да търсим доброволец и да пращам 10лв. за експеримента?
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #29
                              Danchojn написа:
                              Ето, снимка по борд. Преди време е правена на извънградско с много малко багаж бях, което не се случва по принцип. На бензин. Снимах е по време на път след изминати около 80км. И не почвайте за показанията на борда, щото е проверен и е доста точен. Ако така продължава и тази тема, това ще ми е последното мнение и тук.
                              Тъм тъм тъм.... 1500 кила фиат стило 1.6:

                              Коментар


                                #30
                                Я му пусни данните на това Стило 1.6, щото това което аз намирам не се връзва с това което говориш. Например че тежи 1500 при положение, че производителя казва 1150кг. Извънградския разход и е предписан 5.7/100.А и да се сравнява 4х4 с нормално задвижване не е меродавно. Погледни същата Панда без 4х4 каква е разликата в заводските данни!
                                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                                Коментар

                                Working...
                                X