Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредната газова издънка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    u_bo написа:
    Danchojn написа:
    Може да не е добре настроена.
    не, Слави е прав за сивика
    п.п. Да, изчакаите още някоя засечка да видим кво ще покаже, от една нищо не може да се каже. А това дали една обикновена уредба е добре настроена...... е толкова субективно понятие че зависи и от пръднята в гащите ми Не очаквам да станат чудеса в разсхода с завъртането, ама и половин кило да е, фада е тук половинка, там половинка накрая няма да гори Ич
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #92
      Slavi_Lancia написа:
      ... тук половинка, там половинка накрая няма да гори Ич
      Че и ще връща.
      Stop giving directions, just say "Follow me."
      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

      Коментар


        #93
        Аиде да си възкреся малко темата и хубаво да нахраня сервиза Фагу щото проблемите ми от тях година по късно не спират. Та да не се излъже някои да вземе да иде при тях. Та след голямата ми сага след монтажа и много неща по газовата които се наложи да си оправям, днес за капак влизам в колата и ми мирише на газ, хм отварям капак душа там не мирише, отварям багажника вони та се не трае. как да е, оставих да се проветри, тя колата беше седяла бая време 2-3 дни и имаше малко газ която явно е изтекла щото като запалих и минах на газ направо заби моцуна. Отидох и сипах за 5 лева, още щом махна пищола момчето се наведох над бутилката и чух как съска, веднага взех онея четки дето мията стъклата и пеносах цялата сонда, балони излизаха доволно от уплътнението на сондата към бутилката. И понеже аз си нося инструмент само бутнах колата да се махне от кулонката и с имбуса стегнах болтчетата. Болтчета на които направих почти цял оборот !!!! я ся ми кажете че тва е нормално да ти текне газта щото се е слегнало уплатнението или друга глупост, щото аз до сега на друга кола с години не ми се е случило, а тва си е буквално взривоопасно. А ако се случи на някои дето не разбира и си мисли че просто така му вуни в колата кво праим????? Някои смее ли да ги защити ?А сега ми кажете, нужно ли е да свалям сондата да и сменя уплътнителя щото кои го знае пък къв е, може да е бил стегнал пък да се е смачкал и сега от студа хептен да е изпуснал, но не ми се вярва. Все пак нужна ли е смяна, щото ако отворя ще им оправям и други бакии по сондата.Кога ли ще направя една тема за и против - сервизи, та вместо коелгите все да питат къде да монтират да влезнат и да прочетат и сами да си решат.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #94
          ето бе бацеhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=32319предложи да е важна

          Коментар


            #95
            Слави, сондата е нова нали. Значи има два варианта.1. Да не са дозатегнали.2. ПРи поставянето от немърливост да са повредили уплътнителя и ти сега като си дозатегнал да си закрепил положението.На твое място я свалям задължително, защото се видя, че в този сервиз е пипано всичко абсолютно неграмотно. Казвам неграмотно защото, очевидни неща дотук, не се знаят от сервиз монтиращ ГИ. Наред с неграмотността там цари и немърливост, съпроводена с безхаберие. И това ще продължава, бъди сигурен. Винаги ще се намери някой филосов да каже как това не пречи, на онова му стига, абе що да запоим кабелчето като може да го усучем и т.н............................................... .................Просто съжалявам за неволите ти и искренно ти пожелавам да не ти се случат. Хубавото, е че все пак си технически грамотен човек и засега се предпазваш от сериозни проблеми. НО ВЗЕМИ ИЗТОЧИ ГАЗТА И ПРОВЕРИ ОСНОВНО ВСИЧКО. Поздрави.
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #96
              Danchojn написа:
              Слави, сондата е нова нали. Значи има два варианта.1. Да не са дозатегнали.2. ПРи поставянето от немърливост да са повредили уплътнителя и ти сега като си дозатегнал да си закрепил положението.На твое място я свалям задължително
              Добре е да свали сондата и да се огледа уплътнението.Понякога от презатягане уплътнението се прерязва и от там изпуска газ!
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар


                #97
                Днес ще изгоря газта и ще я отварям , ще докладвам кво е дережето било, или е било хлабаво или защипано.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #98
                  Takaaaa ето и равносметката Уплътнението старото беше пълен леш, смисъл такъв, НЕКЪДЪРНИЦИТЕ така са го прещипали че се учудвам как тая бутилка не е текла постоянно. Прикачвам снимки и спирам да коментирам, а и още нещо понеже сондата няма как да стане на тая бутилка са я преправяли, ама мрежичката на върха на сондата съответно след рязането на тръбичката вече не съществува, та ще очаквам всичко квото замуче като боклук да го закара в на клапана филтъра. Модерна работа, бутилката ми никога няма да събере боклуци За най голяма моя радост това беше пробелма а не нещо другоо което трябваше да отида при тях да отремонтирам. Ооооооооооооооооо забравих да кажа, такъв мерак са имали със стягането че така са стегнали холендъра на тръбата на зареждачката че са спраскали гаиката. Мислех си че аз я спуках като я стягах но аз дори не стигнах до стягането когато видях че е цепната, щото по едно време ключа спря да влиза в нея и си викам бре кво стана, кога гледам тя се разкрачила. Значи си е била пропукана още в началото аз само съм я довършил И после газовите били виновни че гърмели
                  Прикачени файлове
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #99
                    Добре че го разви. Дано няма още изненади, но на твое място ще направя пълна проверка на всичко.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      Всеки може да сгреши,никой не е застрахован!А пък ти си си избрал майстора и си отишъл при него,а не той е дошъл при теб!
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар


                        ivan_pop написа:
                        Всеки може да сгреши,никой не е застрахован!А пък ти си си избрал майстора и си отишъл при него,а не той е дошъл при теб!
                        И въпреки това добре прави момчето,че показва кадърния монтаж да предпази последващите клиенти в сервиза на пишман майстора.Не че другите сервизи се стараят особенно много,но тва си е направо престъпление.Вярно,че не е лесен монтажа на уредба и заради конкуренция в цената не се стараят много заради без пари,ама тва си е.Нещата ще се оправят,като въведат реален и действащ закон за изпълнението на тази интервенция.Иначе ще има винаги такива.
                        FIAT BRAVO 1.6
                        FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                        LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                        Коментар


                          40cm. маркучи били дълги ? Вярно ?
                          Прикачени файлове
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            и чие творение е това?

                            Коментар


                              По некадърен монтаж не съм виждал!Леле
                              Кара fiat Croma turbo i.e LPG, R Clio 1.8 16v

                              Коментар


                                Данчо тва беше финала, друго няма кво, от пред всичко след тяхния монтаж съм го дооправял и проверявал, включае завъртане на изпарителя, изчистване на огромни излишъци силикон от плочката които изглеждха все едно карбуратора ми е болен от гноина ангина. Смяна захранването с вода на изпарителя, смяна захранването на ключа с 12в+ и кво ли още не.ivan_pop тва не е грешка, няма човек дето толкова да греши, тва е немърливост, безотговорност, съчетана с огромна некъдърност и безхаберие. И все още не съм видял на някои майстор на челото му да пише добър ли е не е ли. Ако им видиш базата на тея няма общо с мизерните гаражи на останалите, всичко е професионално изпълнено и очакваш и професионализъм а получаваш един голям чеп. Цената им също не е за пренебрегване, да кажеш че работят евтино че да претупат нещата, тая уредба с тореидна бутилка ми струва при тях 530 лева, и по нея ловато е само изпарителя и клапна, сондата е тюркиш, ключа е некъв измислен БРЦ бг боклук, и така на татък, един емулатор няма за 15 лева за да не ми свети лампата на инжекцията. Така че при избора не съм гледал евтиното, сам разбираш че съм търсил качество независимо от цената. Сега искам един модератор да седне и да добави в заглавието на темата името на сервиза- ФАГУ, за да може ако някои чукне в гугъл лесно да му излезе тази тема и ако има времето и нервите да я прочете сам да си реши дали да им се доверие.
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                                Коментар

                                Working...
                                X