Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

газова на браво 1.6 пластмасов колектор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Браво. Сега виж дали ЕКУ ти "понася" газ, че ще трябва да му се молиш...после пък ако неще да се "адаптира"...какво те чака, незнам. Чудесно е станало. Сега спокойно можеш да си изпиеш кафето на луната и то с кеф.

    Коментар


      #32
      superfiata написа:
      готово.ето крайния резултат
      бравос. съмнявам се да имаш някакви особенни проблеми с компа.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        alkatraz21 написа:
        Браво. Сега виж дали ЕКУ ти "понася" газ, че ще трябва да му се молиш...после пък ако неще да се "адаптира"...какво те чака, незнам. Чудесно е станало. Сега спокойно можеш да си изпиеш кафето на луната и то с кеф.
        ще говоря с ’’него’’ и ще се опитам да го склоня :D
        fiat bravo 1.6 16v gt
        fiat marea 1.9 8v jtd
        fiat punto 1.7 td
        fiat marea 1.6 16v

        Коментар


          #34
          на обикновенна уредба ще не ще ще склони само му сложи симулатор на дюзите и сондата да не свети чека
          ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
          ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

          Коментар


            #35
            eh4ev07 написа:
            на обикновенна уредба ще не ще ще склони само му сложи симулатор на дюзите и сондата да не свети чека
            точно това не ми беше ясно,а ако не му сложа и си свети какво става.
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #36
              Ще влезе в авариен режим! В смисъл след като наблъска паметта с грешки ще увеличи времената на бензина (на газ не те засяга но като я прехвърлиш на бензин.....)и ще намали предварението (ще намали мощноста и ще увеличи разхода на газ) Просто икономия от 30-40 лв не си струва
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #37
                Браво бре , сборил колектора , даваи сега нататък, и не забравяи за имулаторите че ще береш ядове.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #38
                  Slavi_Lancia написа:
                  Е сега ще стане веселба сменял колектора, а да видим кои и как ще ти го смени тоя маистор дет ти каза 40 лева до сега сменял ли е такъв колектор, питали го как се е справил с датчиците по него, като се има предвид че на пласмасовия дросела, ТПС-а и стъпковия мотор са на едно. А че мапа е на колектора, от къде ще вземеш мап за металния колектор, а стоиностите от тоя мап дали са същите като този на пластмасовия. Предлагам ти старателно да си пазиш пласмасовия колектор щото може много скоро да ти потрябва пак Но да предположим и че стане, после идва веселбата с прочутия комп 49F те тогава смяната на колектора ще ти се види като детска игра Можеш да си сложиш раздел газови направо като заглавна страница на експлоилера То приятелю ако ставаше така лесно на тоя мотор нямаше толкова хора да те предупреждават Няма по лош избор от този мотор и газова уредба Освен ако не му сложиш една обикновена с 4 хубави клапана на всяка тръба и да го забравиш че работи на бензин
                  мап сензора го сложих от пластмасовия колектор.един вид нищо не се променя по никакъв начин.а колектора заедно с датчиците + монтажа ми струваха 60лв. :P .
                  fiat bravo 1.6 16v gt
                  fiat marea 1.9 8v jtd
                  fiat punto 1.7 td
                  fiat marea 1.6 16v

                  Коментар


                    #39
                    а само да попитам емулатора за сондата и дюзите един и същ ли е за да знам какво да закупя
                    fiat bravo 1.6 16v gt
                    fiat marea 1.9 8v jtd
                    fiat punto 1.7 td
                    fiat marea 1.6 16v

                    Коментар


                      #40
                      колега виждал съм и комбинирани но ти препоръчвам да си вземеш отделни
                      ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                      ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                      Коментар


                        #41
                        мап сензора го сложих от пластмасовия колектор.един вид нищо не се променя по никакъв начин.а колектора заедно с датчиците + монтажа ми струваха 60лв.
                        тва ми мина през ума че трябва да намериш начин да ползваш мапа от пластмасовия колектор, А тпс-а същия ли се оказа?
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                        Коментар


                          #42
                          Slavi_Lancia написа:
                          мап сензора го сложих от пластмасовия колектор.един вид нищо не се променя по никакъв начин.а колектора заедно с датчиците + монтажа ми струваха 60лв.
                          тва ми мина през ума че трябва да намериш начин да ползваш мапа от пластмасовия колектор, А тпс-а същия ли се оказа?
                          тпс-а си е за металния колектор.моя не стана
                          fiat bravo 1.6 16v gt
                          fiat marea 1.9 8v jtd
                          fiat punto 1.7 td
                          fiat marea 1.6 16v

                          Коментар


                            #43
                            .

                            Браво! Каза и го направи. Поздравявам те за смелостта и ентусиазма.

                            Коментар


                              #44
                              Re: .

                              busho_101 написа:
                              Браво! Каза и го направи. Поздравявам те за смелостта и ентусиазма.
                              благодаря
                              fiat bravo 1.6 16v gt
                              fiat marea 1.9 8v jtd
                              fiat punto 1.7 td
                              fiat marea 1.6 16v

                              Коментар


                                #45
                                Грешките в компа

                                Колеги случайно попаднах на Вашата според мен много важна тема. Много важна ,защото 1 година си блъсках главата как да реша подобен проблем и сумати пари хвърлих по диагностики Колата ми е по различна от вашите Фиат Пунто 1,2 MPI 75kc Пълна инжекций със сходни проблеми но с метален колекторГазова Ел LOVATO с ламбда контрол Изключването на акумулатора даваше частични подобрения за кратко време и компа пак се бъгваше Проблема го реших след много проби и грешки Пиша реших защото от 2 години не съм ходил по диагностики и давал нахалост по 30лв всеки път Значи в емулатора на ламбда сондата-той е вграден на платката на ламда контрола има реле ,което превключва ламда сондата към компа на колата в режим бензин или към процесора на ламда контрола в режим газ При режим газ това реле го направих да подава твърдо +0,7V към ECU Ламбда сондата си подава сигнал към ламбда контрола за определяне на сместа газ въздух Компа изглежда че се лъже че сместа е богата при това положениеСпря да ми натрупва грешки Не съм теоретик и познавач на софта в тези компютри и не коментирам защо спря да натрупва грешки при каране на газ Колата си върви еднакво добре и в двата режима ......Е не е Ферари Това напрежение +0,7V се получава много просто от един силициев диод и 1к резистор от +12V Краси

                                Коментар

                                Working...
                                X