Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба и ламда сонда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Сега,пък си я задушил-няма въздух Да уточня ,колега моята е Брава 1.6 взех я с газовото(обикновена газова с емулатор))-слагано е в Италия-там където е края на въздуховода-пред радиатора се намира,горе-долу по средата се пада-е сложена една планка да спира въздуха-не знам колко е ефикасно,разхода ми е висок(според зависи-градско -доста извън около10-ама си върви колата),но споделям това какво са направили газаджиите там,може да ти е от полза Успех

    Коментар


      #17
      не несъм я задушил просто оправих въздуховода както си е заводски да влиза въздух, моя го бяха запушили отпред и бяха направили дупки отдолу му и то влиза горещия въздух от двигателя така и ми бяха казали, че ако не е така както са го направили щяла да гасне при по висока скорост като я освободя от скорст, така и стана при70/80 изгасва, което не е нормално и не е настроена добре сега ще ходя на друго място да ми я настроят и мисля че може да хвана 8-9 на 100

      Коментар


        #18
        Калпави и мързеливи газаджии. Отвори старите теми там доста се писа за безхаберието и незнанието на такива майстори. При правилно подбрани компоненти на газовата уредба такива добавки и преправяния не се налагат. Просто са ти взели парите и са отбили номера. Ама какво да се прави позабравиха хората и почнаха пак същите номера.
        BRAVA 1.4 12v - 1998г.


        http://vbox7.com/play:124bedab

        Коментар


          #19
          Това се получава при неправилно избрана плочка, не се получава оптимално налягане, което да засмуква газта. При мен също се получава гаснене при високи скорости, няма как. Потърси из темите как е направено прекарването на въздуха при коли със спортен филтър, дясната част където стои филтъра е отделена с преграда. А за сега по-добре извади тръбата от филтърната кутия, за да не набива директно и да гасне, но я остави там, за да прекарва въздух отвън.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #20
            Това вече е настройка на изпарителя. Огледай да не всмуче отнякъде въздух. Добре е да свалиш и смесителната плочка и малко да разшириш отворите на плочката.
            FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

            Коментар


              #21
              колега имах същия проблем обаче при мен беше по критично спускам наклон и се движа с около 20-30км и колата гасне кво ли не правих на кой ли не се молих и накрая един "майстор" ме посъветва смени тоя турски изпарител с истинки и така направих ,бръкнах се 145 лева за ренцо ланди (електрическият) и всичко се оправи.

              Коментар


                #22
                искам да ви попитам за едно мое проблемче (брава 1,6 16v 103 hp) с обикновенна газова съм но незнам дали имам емулатор и незнам защо кабелите на ламда сондата са скъсани, и мисля че заради тези кабели колата на бензин ми прави парчета (на празен ход мени ниските обороти и каточе ли работи на 3 цилиндъра) та ако ги свържа тея кабелчета на сондата ще ми прави ли проблем на газ ?

                Коментар


                  #23
                  djounsa написа:
                  искам да ви попитам за едно мое проблемче (брава 1,6 16v 103 hp) с обикновенна газова съм но незнам дали имам емулатор и незнам защо кабелите на ламда сондата са скъсани, и мисля че заради тези кабели колата на бензин ми прави парчета (на празен ход мени ниските обороти и каточе ли работи на 3 цилиндъра) та ако ги свържа тея кабелчета на сондата ще ми прави ли проблем на газ ?
                  Ако ти е обикновено АГУ-то ламбдата не играе роля,по добре си ги свържи,но вероятно и тя е заминала.
                  Peugeot 307 2.0i ГИ
                  ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                  Коментар


                    #24
                    Ще го направя тези дни.Утре отивам да си я взема от боя !

                    Коментар

                    Working...
                    X