Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с газовата.Висок разход или измамна бензиностанция ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с газовата.Висок разход или измамна бензиностанция ?

    Та,тези дни се наблюдават разни аномалии с колата - Фиат типо 1.4 Карб.В събота отидох на една бензиностанция в СтЗ (Бм-оил) и заредих за 10 лв.Минах 5 километра и реших,че ще напълня до горе.По груби сметки в бутилката трябваше да имам към 20 литра.Но уви колонката рече и отсече - 40 лв.Попитах как като заредих 10 лв и минах съвсееем малко за 40 литрова бутилка ми наляха толкоз.Отговора беше колонката е наред.Реших да не се правя на отворен,щото немам ни паспорт,ни преглед.Днес,след изминати ~90 км. реших пак да напълня до горе.32 лв.По сметки излиза,че разхода ми градско е почти 29-30/100.Изминах 30 км извънградско и пак до горе - 3.78 стотинки. Та от тук ми идват 3 идеи на главата.1.Някой път яко ме цакат на тази бензиностанция ( Не съм зареждал на други щото искат паспорт,а аз немам)2.Нещо да има развалено,ама пак ако ми беше такъв разхода,все щеше да ме остави по пътя.А не се е случвало.3.В колата ми мирише на газ,защо - не знам.Не ми се вярва да изпуска,щото ако беше тъй,до ся да съм се подпалил,като знам,че редовно паля и пуша цигари в колата. П.П Имало е и други случай в миналото,когато са ми наливали повече.Също така мой познати и приятели се оплакаха,че са им наляли много.Но възможно ли е ако имам проблем в газовата,да имам такъв огромен разход на гориво ?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    #2
    Можеш да даваш грешни пари по незнайни газстанции, а не можеш да си изкараш паспорт. Отиди да ти го издадат, хем ще прегледат системата за течове на газ.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      защо не пробваш да заредиш и да караш докато свърши на цяло

      Коментар


        #4
        maskarata написа:
        Можеш да даваш грешни пари по незнайни газстанции, а не можеш да си изкараш паспорт. Отиди да ти го издадат, хем ще прегледат системата за течове на газ.
        Сори колега,ама мнението ти в момента е чист спам.Ако имах излишни 200-300 лв за да си сложа новата ми уредба и изпарител и да ми направят всички прегледи както му е редът и да си извадя паспорта - с удоволствие.Ама за съжаление ги нямам тез хартийки в момента и не мога да го направя.Последното нещо,което искам е да давам пари на вятъра или пък да съм подвижна бомба.
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Не смятам, че съм оспамил темата. Първо ти казах какво е задължително да направи всеки един притежател на АГУ и след това ти дадох съвет, с който евентуално да решиш проблема.
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #6
            Princo написа:
            maskarata написа:
            Можеш да даваш грешни пари по незнайни газстанции, а не можеш да си изкараш паспорт. Отиди да ти го издадат, хем ще прегледат системата за течове на газ.
            Сори колега,ама мнението ти в момента е чист спам.Ако имах излишни 200-300 лв за да си сложа новата ми уредба и изпарител и да ми направят всички прегледи както му е редът и да си извадя паспорта - с удоволствие.Ама за съжаление ги нямам тез хартийки в момента и не мога да го направя.Последното нещо,което искам е да давам пари на вятъра или пък да съм подвижна бомба.
            защо 200 300 за монтаж когато има нова уредбасамо сменяш изпарителя

            Коментар


              #7
              strajaro написа:
              Princo написа:
              maskarata написа:
              Можеш да даваш грешни пари по незнайни газстанции, а не можеш да си изкараш паспорт. Отиди да ти го издадат, хем ще прегледат системата за течове на газ.
              Сори колега,ама мнението ти в момента е чист спам.Ако имах излишни 200-300 лв за да си сложа новата ми уредба и изпарител и да ми направят всички прегледи както му е редът и да си извадя паспорта - с удоволствие.Ама за съжаление ги нямам тез хартийки в момента и не мога да го направя.Последното нещо,което искам е да давам пари на вятъра или пък да съм подвижна бомба.
              защо 200 300 за монтаж когато има нова уредбасамо сменяш изпарителя
              Не е само изпарителя.Имам нова бутилка,ама си е вкъщи.Имам нов изпарител,ама е вкъщи.Останаха от старата кола и са ползвани 3-4 месеца.
              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

              Коментар


                #8
                е само те се прехвърлят другото оставаа тръби клапан копче плочка си ги ползвашреално и сам можеш да го направиш

                Коментар


                  #9
                  В краен случай даваш 70-80лв. максимум за монтаж и си 6+.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Сега вече няма да "спамя" :D . Защо ще сменяш и бутилката, слагай новия изпарител, направи проверка за течове на газ и си готов. Малко повече сръчност и сам ще си го монтираш.
                    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                    Коментар


                      #11
                      maskarata написа:
                      Сега вече няма да "спамя" :D . Защо ще сменяш и бутилката, слагай новия изпарител, направи проверка за течове на газ и си готов. Малко повече сръчност и сам ще си го монтираш.
                      Бутилката ще я сменям,щото няма датчик за това колко газ има вътре.
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Голяма работа, аз като имам да не би да го гледам. Ама ти се решаваш, ако е по-компактна новата бутилка слагай я.
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          maskarata написа:
                          Голяма работа, аз като имам да не би да го гледам. Ама ти се решаваш, ако е по-компактна новата бутилка слагай я.
                          Ми за компактност не знам.Тази е във формата на разервната гума 40 л.А другата,която мисля да слагам е тип буре и е 25 литра.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            имам кола като твоята ,ами прегледа е 35 кинта ,ама си вземи сапунена вода (вода и малко веро) и мини и намокри всички снадки по пътя на тръбата до изпарителя , газовия клапан , за да видиш дали няма теч на газ .до колото разбирам са ти заредили бутилката дюкме до горе кото е крайно вредно за здравето.значи не ти рабиоти ограничителя ,тогава не слагай повече от 30 литра ,че кат дойдат жегите да няма бум.разхода се засича от празно ,слагаш някакво фиксирано количество газ и после пак до празно,после с калкулатора смяташ.мойта смесено гори около 7.5-8 , градско 10-11 /100 (пловдивско)на дълго с ниска скорост може и 6.5-7 да падне -пак да кажа с ниска скорост.П.П. зареждай само от там от където разхода ти е добър и газта също,например еко (има и други ....)
                            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                            хюндай акцент 1.5 CNG
                            киа каренс +метан

                            Коментар


                              #15
                              Ами те точно за това не искат паспрорт, защото яко цакат.
                              Bravo 1.6 / 16

                              Коментар

                              Working...
                              X