Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

и аз въпрос за газ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега, моята газова я поддържат във Пловдив и съм много домолен от хората. Колата си дойде с нея /Tartarini/ и видях доста зор докато намеря единственият сервиз в България. Но за газовата - обикновен изпарител, бутилка на мястото на рез.гума и ламбда контрол и всичко това се командва от едно малко по размер, но с доста възможности ECU. Разход 12-14 зимата 10-12 лятото; извънградско 7-9. Това е когато я карам аз. Ако шофьорът е по спокоен / баща ми / разхода пада с около 2 литра. Хората ще ти я поставят за около 500 лева без ламбда контрола. За него ще ти трябват още около 300 лв, но според мен си заслужава. Динамиката на колата е перфектна, разлика в разхода няма - колкото на бензин толкова на газ.
    PUNTO Selecta

    Коментар


      #17
      Че тя стана 800 лева....По-добре 1200 ама руски газов инжекцион,а още по-добре италиянски!Всяко скъпо нещо излиза по-евтино накрая.Така четох патилата на един колега,който с обикновенна газова си гръмнал МАП-а на новата му вектра,та сега ни на бензин,ни на газ върви и ще слага в крайна сметка газов инжекцион!!!
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #18
        zgabrovski написа:
        Колега с риск да се повторя, ако искаш читаво вървене на газ с малък раход и безпроблемна работа трябва да сложиш инжекцион. Всичко останало много зависи от това какъв майстор ще ти я сложи, какви емулатори ще ти наслага и ред други неща. Да не говорим и за потенциални проблеми с гърмене, а и това че харча е по-висок, а и това че превръщаш колата в обикновенна карбураторна.По добре е дори да вземеш дори 2-ра употреба руски инжекцион GIG отколкото нова обикновенна. Тука pinko е с руски инжекцион и е доста доволен...Сигурно това мое мнение ще породи безброй коментари от колеги които са с обикновенни уредби, но това си е факт.
        Преди карах Дедра 1,6л. 90 к.с. с обикновенна газова уредба и ми гореше около ~12 градско газ (което се отчиташе от разбирачите като доста добро постижение)Сега Капата, дето е близо 150 к.с. и тежи 1600 кг, при спокойно градско каране гори 12, при яко натискане и доста ръчки в града (1-ва и 2-ра до 7000 оборота) ми гори 13-14, максимум 15 литра газ/100 км.Точно толкова гори и бензин, това е един известен с лакомията си двигател.Преди, когато не бях карал газов инжекцион, смятах, че обикновената газова уредба е приемлив (за парите си) вариант.Вече никога не бих сложил друга газова уредба освен газов инжекцион, обикновената газова уредба НИЩО ОБЩО НЯМА като вървеж, усещане на колата и икономичност, даже когато е монтирана както трябва.Максималната скорост и на бензин и на газ е 230 (по километраж), ускорението и еластичността са същите.Ако ще е газова уредба, нека е газов инжекцион, бързо ще се изплати, аз на ден навъртам минимум 100 кмПри среден разход 13/100 в момента на газ това означава 12 лева/100 км(газ- 0,90 лв), на бензин =22 лв/100 км(1,72 лв 95), разликата е 10 лева на ден.За около 120 дни се изплаща уредбата по груби сметки, ако караш повече - даже по-бързо.Забравих да кажа, инжекциона е руски, ГИГ 3 DLS
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #19
          ne se 6a6kai ami si slagai gazova uredba oba4e pri 4itav maistor.kolata ne garmi izob6to na gas, stiga da sa ti zdravi sve6tite kabelite i bobinata .Az imah takav problem.okaza se sve6ti a po kasno i bobina. a razhoda ako e v red kolata na benzin 6te ti e okolo 10 , 12 gradsko. napravo si bonbon. :Dне се шашкай ами си слагай газова уредба обаче при читав майстор.колата не гърми изобщо на gas, стига да са ти здрави свещите кабелите и бобината .Аз имах такъв проблем.оказа се свещи а по късно и бобина. а разхода ако е в ред колата на бензин ще ти е около 10 , 12 градско. направо си бонбон. :DКирилицата е задължителна!Митко
          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

          Коментар


            #20
            I o6te ne6to . Stava i obiknoveno gazovo za injekciq. hubavoto gazovo e ot porqdaka na 1300 , 1700 lv. a normalnoto kam 450.Ta naprai si smetkata.imam poznat maistor gazadjiq .skoro slagaha na bravo 1.6 16w gazov injekcion, i razhoda e s okolo 1 do 2 litra po malak ot obiknovenoto taka 4e davai :DИ още нещо . Става и обикновено газово за инжекция. хубавото газово е от порядъка на 1300 , 1700 лв. а нормалното към 450.Та напраи си сметката.имам познат майстор газаджия .скоро слагаха на браво 1.6 16V газов инжекцион, и разхода е с около 1 до 2 литра по малък от обикновеното така че давай :D
            FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

            Коментар


              #21
              колега имам Брава 1,6 16v-103 коня.дойде с газова O.M.V.L. С ЛАНДА газ контрол и още един блок свързан към еку то на колата.незнам как на другите колеги им горят колите толкова малко но аз зимата немога да падна под 13/100 лятото извън града 9/100 при 110-130км/час.избора си е твой според парите с които разполагаш,но един съвет ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си сложи клапан-кихалка ако сложиш обикновена газова,защото газовата гърми и от бедна газ а това неможеш да избегнеш,все някъде ще ти сложат такава.
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #22
                galinchooo написа:
                ne se 6a6kai ami si slagai gazova uredba oba4e pri 4itav maistor.kolata ne garmi izob6to na gas, stiga da sa ti zdravi sve6tite kabelite i bobinata .Az imah takav problem.okaza se sve6ti a po kasno i bobina. a razhoda ako e v red kolata na benzin 6te ti e okolo 10 , 12 gradsko. napravo si bonbon. :Dне се шашкай ами си слагай газова уредба обаче при читав майстор.колата не гърми изобщо на gas, стига да са ти здрави свещите кабелите и бобината .Аз имах такъв проблем.оказа се свещи а по късно и бобина. а разхода ако е в ред колата на бензин ще ти е около 10 , 12 градско. направо си бонбон. :DКирилицата е задължителна!Митко
                Какви свещи да ползвам за газта?Има ли значение?

                Коментар

                Working...
                X