Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

голям разход на газ FIAT BRAVO 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    kapon4o написа:
    Здрасти моята също е 1,4 12 и харчи около 8 зимата и 7 лятото.С ловато съм вече 13000 километра.Незнам дали са слагали някакви подложки в сервиза.
    Ама верно ли,брей че чуден разход
    Fiat 1.4 12V
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    Да си втори значи да си първи сред загубилите.
    Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

    Коментар


      #17
      здравеите колеги и аз като вас имам този проблем 14 15 на 100 градско ходилсам каде ли не без резолтатсмених даже и моно инжекцията без резултат един маистор я за кача на компютар ими каза че електронния смукач исключва на 75 градуса за това евазможно да гори толкова склонен сам даму вярвам защото изван градско гори 9-10 при 120 - 140 ито натварена атова за плочката не важи за БОШ моно инжекционите на нашият модел 1,4-12 моя савет е неси човаркаите колите просто се примерете с този разход 15/100

      Коментар


        #18
        Това е разхода градско колеги няма какво да му мислите, 14-15 моята дава и 16 някога това е положението. Няма да повдигам въпроса с колко нискокачествена газ караме. Както и да гледаме на нещата извън града е приблизително 40% по евтино да се кара на газ отколкото на бензин! Единствено с газовия инжекцион излиза по-малък разход но това пък е за сметка на бензина който се изразходва до загряването на определените градуси, защото съм убеден, че с обикновенните газови никой не чака да загрее а направо сменя на гас.

        Коментар


          #19
          valentino321 написа:
          kapon4o написа:
          Здрасти моята също е 1,4 12 и харчи около 8 зимата и 7 лятото.С ловато съм вече 13000 километра.Незнам дали са слагали някакви подложки в сервиза.
          Ама верно ли,брей че чуден разход
          Не знам кое е толкова чудно,аз карам средно с 90-100 км/ч и към момента-10,03,2011г. ми дава разход 8-8,5 смесен режим газовата е на 16000 км ловато.Свещите са на бриск за газ и съм със нови кабели.
          fiat brava 1.4 12v 1997

          Коментар


            #20
            Не знам кое е толкова чудно,аз карам средно с 90-100 км/ч и към момента-10,03,2011г. ми дава разход 8-8,5 смесен режим газовата е на 16000 км ловато.Свещите са на бриск =просто не е за вярване-тука във форума няма такъв фиат!Моята Брава 1.6- ако падне под 15 гас -зимата просто не е възможно-какво ли не съм сменял-толкова горят тея пущини

            Коментар


              #21
              А бе хора, направо ме изумявате с тези 15-16л. разход, как ги карате тези коли с оборотомер в "лютеницата" ли?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #22
                Колега, 1,4 12V за съжаление е неикономичен и калпав дигател (много е писано за него), просто си харчи 13-14 на къси разстояния в града.Какво ли не правих - сменях изпарител с нов, мембрани, аванспроцесор - така и не пожела да падне това чудо под 11-12 на 100 в града на къси дистанции.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #23
                  zgabrovski написа:
                  Колега, 1,4 12V за съжаление е неикономичен и калпав дигател (много е писано за него), просто си харчи 13-14 на къси разстояния в града.Какво ли не правих - сменях изпарител с нов, мембрани, аванспроцесор - така и не пожела да падне това чудо под 11-12 на 100 в града на къси дистанции.
                  Напълно съм съгласен че не е особено икономичен но имам колата от почти три години и се кара почти 95% градско, от около година съм с АГУ и смея да твърдя че макар и сега Зимата разхода ми е 11-12л. не повече, а Лятото ми е падал и под 9л. при ежедневен маршрут 5.7км. в посока.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #24
                    Е и аз го бях докарал до подобни показания, ама с какво ли не си играх...
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #25
                      rosstan написа:
                      Не знам кое е толкова чудно,аз карам средно с 90-100 км/ч и към момента-10,03,2011г. ми дава разход 8-8,5 смесен режим газовата е на 16000 км ловато.Свещите са на бриск =просто не е за вярване-тука във форума няма такъв фиат!Моята Брава 1.6- ако падне под 15 гас -зимата просто не е възможно-какво ли не съм сменял-толкова горят тея пущини
                      Ако не си забелязал колата е 1,4 12 и ако не вярваш мога да го докажа
                      fiat brava 1.4 12v 1997

                      Коментар

                      Working...
                      X