Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

голям разход на газ FIAT BRAVO 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    голям разход на газ FIAT BRAVO 1.4 12V

    Здравейте колеги,имам въпрос относно разход на газ.Сменил съм въздушния филтър,но разхода е 20на100.Каква може да е причината

    #2
    кофти настроена газова уредба!Между другото се пише каква ти е уредбата и какви екстри има.Както и колко ти е разхода на бензин,ако го знаеш или поне как върви на бензин.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      газовата уредба е ЛАНДИ РЕНЦО .на бензин колата харчи 11/100 градско

      Коментар


        #4
        На 1,4, до колкото помня, се слагаше някаква пластина под дюзата. Потърси.

        Коментар


          #5
          Снимай ми плочката! Колегата от горния пост е прав - слага се гарнитура между дюзата и плочката , с което се цели да се повдигне дюзата, иначе влиза в сечението на плочката и по този начин и намалява дебита!
          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
          тел. 0883437022

          Коментар


            #6
            Колеги оказа се,че газта изчезва ,когато колата не се кара.Възможно ли е клапана след изпарителя да не затваря и от там да изпуска газта.

            Коментар


              #7
              Мирише ли ти на газ в купето.Не е нормално да я няма без да ти е замирисало .Погледни си зареждачката данеби да ти е заседнала съчмата .Много може да са причините но се ориентирай по миризмата на газ. Успех
              Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
              Fiat Marea 1.6 16v 99

              Коментар


                #8
                Не мирише на газ в купето.Зареждачката я пробвах,всичко е нормално,но газта изчезва.

                Коментар


                  #9
                  сложи в едно малко шише от минерална вода малко веро и вода и го разклати хубаво да се запени,после по всички връзки почваш да слагаш и гледаш да не се образуват балончета и така по цялата тръба,газов клапан,изпарители ,бутилка и тнт
                  типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                  хюндай акцент 1.5 CNG
                  киа каренс +метан

                  Коментар


                    #10
                    Здравей колега мога ли да си сложа газова за моноинжекция ,а не за газов инжекцион на Фиат Брава 1,4 12v
                    fiat brava 1.4 12v 1997

                    Коментар


                      #11
                      ами всъщност на 1.4 газов инжекцион не можеш да сложиш защото е моноинжекция
                      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                      тел. 0883437022

                      Коментар


                        #12
                        Хора стига бе тоя Фиат Браво ме съсипа вече 3 год. 1.4 моноинжекция на газ ми гори адски много в града лятото под 13 не е паднало зимата понеже на газ я паля ( на бензин 2 пъти сменях бенз. помпа сега пък си пали когато си посика) чакам я да загре и тогаава тръгвам, но пак ми дава поне 15 градско.... иначе извън града гори 8-9.... Единственото нещо което до сега не съм пробвал е чистене на дюзата и тая пластина която се слагала под дюзата.... незнам точно как ще ми свали разхода Някои да има същния проблем с разхода и някакви идей да ми предложите ..... Побарках се с тоя фият какво ли не му се разялая....

                        Коментар


                          #13
                          kapon4o написа:
                          Хора стига бе тоя Фиат Браво ме съсипа вече 3 год. 1.4 моноинжекция на газ ми гори адски много в града лятото под 13 не е паднало зимата понеже на газ я паля ( на бензин 2 пъти сменях бенз. помпа сега пък си пали когато си посика) чакам я да загре и тогаава тръгвам, но пак ми дава поне 15 градско.... иначе извън града гори 8-9.... Единственото нещо което до сега не съм пробвал е чистене на дюзата и тая пластина която се слагала под дюзата.... незнам точно как ще ми свали разхода Някои да има същния проблем с разхода и някакви идей да ми предложите ..... Побарках се с тоя фият какво ли не му се разялая....
                          Ходи да ти настроят газовата,ще ти струва 10 лв.
                          Fiat 1.4 12V
                          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                          Коментар


                            #14
                            kapon4o написа:
                            Хора стига бе тоя Фиат Браво ме съсипа вече 3 год. 1.4 моноинжекция на газ ми гори адски много в града лятото под 13 не е паднало зимата понеже на газ я паля ( на бензин 2 пъти сменях бенз. помпа сега пък си пали когато си посика) чакам я да загре и тогаава тръгвам, но пак ми дава поне 15 градско.... иначе извън града гори 8-9.... Единственото нещо което до сега не съм пробвал е чистене на дюзата и тая пластина която се слагала под дюзата.... незнам точно как ще ми свали разхода Някои да има същния проблем с разхода и някакви идей да ми предложите ..... Побарках се с тоя фият какво ли не му се разялая....
                            Здрасти моята също е 1,4 12 и харчи около 8 зимата и 7 лятото.С ловато съм вече 13000 километра.Незнам дали са слагали някакви подложки в сервиза.
                            fiat brava 1.4 12v 1997

                            Коментар


                              #15
                              kapon4o написа:
                              Хора стига бе тоя Фиат Браво ме съсипа вече 3 год. 1.4 моноинжекция на газ ми гори адски много в града лятото под 13 не е паднало зимата понеже на газ я паля ( на бензин 2 пъти сменях бенз. помпа сега пък си пали когато си посика) чакам я да загре и тогаава тръгвам, но пак ми дава поне 15 градско.... иначе извън града гори 8-9.... Единственото нещо което до сега не съм пробвал е чистене на дюзата и тая пластина която се слагала под дюзата.... незнам точно как ще ми свали разхода Някои да има същния проблем с разхода и някакви идей да ми предложите ..... Побарках се с тоя фият какво ли не му се разялая....
                              Моето Punto 1.2 75 има същия разход трета година вече (BRC в Италия слагана) диагностики всичко ОК изпарител ми предложиха да сменя като краен вариант но газаджията казва че колата работи перфектно след замервания и диагностика и аз така си я карам никой не може да каже със сигурност от какво е и затова нищо не пипам

                              Коментар

                              Working...
                              X