Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със сини кабели JAnmor за газ/състояние на свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със сини кабели JAnmor за газ/състояние на свещи

    Онзи ден си купих нови кабели за газ, на Жанмор, сини FAS17 e каталожният номер, саммо че като ги сложих колата работеше с намалена мощност , слаби ниски обороти, не поема при подаване на газ, забива , даже изпатка веднъж! Гадното е че по принцип това са добре кабели не знам защо при мене се получи така? да не би като слагам тях да настроя сместа пак! Иаче ги мерих с мултицет, съпр. е от 3,5кОма-5,35кОма на най-дългия. Иначе старите са ми бошовски , с тях колата работи добре но доста мирише на газ , не изгаря хубаво сместа, и по съвета на един "майстор " си взех други кабели като ми каза че съпротивлението на бошките е доста голямо сръвнине с новите 11кОма на най дългия кабел!
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      кабели се сменят когато избият или профилактичноможе и свещите да не са ти с подходящо топлинно число.върни старите кабели на първо време и си регулирай растоянието между електродите ако си с едноелектродни свещис една десета по-малко от разтоянието на бензинмиришело ти е на газ от друго вероятно
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Снощи смених свещите и смених кабелите, сложих свещи Денсо и кабелите Жанмор, вижте снимките на старите свещи и дайте мнение!Обърнете мнимание на горната част на свеща, металната част дето свързва свеща с кабела беше почерняла icon_eek до нея съм сложил др свещ нормално състоятие/снимка3/след това намалих малко сместа (газ) и за сега нещата са ок и май не мирише на газ(неизгоряла)
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          Като за газ си изглеждат добре. Може би само 3-та е малко по-изядена и цвета на електрода и не е съвсем добре, но нищо особенно. Беше писал някъде, че са на около 20К. Това е евтин консуматив и се сменят мах на 15К като си на газ.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Ами защо отгоре са черни???
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              ако сложиш свещи НГК със 3 електрода няма да сгрешиш !
              Bravo GT 1.8

              Коментар


                #8
                bmahob написа:
                Ами защо отгоре са черни???
                Ами защото има накакъв проблем явно,моите са с метален блясък в горната част,електрода е керемиден на цвят.Свещите са на 20хил вече Шампион по 4-5 лева бяха,на тях пише Фиат-Ланца.Кабелите са си оригинални или поне с тях я взех,също с лого Фиат.Става ми малко смешно щото постояно се говори за скъпи марки свещи и кабели,а аз съм с почти най евтиното и нямам проблеми с колата. ПП:И колега един съвет за растоянието на елетрода за газ 0.9-1мм.Поздрави!
                Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                Коментар

                Working...
                X