Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чух че слагат газови уредби на дизелите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чух че слагат газови уредби на дизелите

    Чух че слагат газови уредби на дизелите вече (за сега само в Европа) - някой може ли да потвърди тази информация ?

    #2
    половината автобуси на градски транспорт май са с газови уредби.мисля, че се слагат когато двигателя се ’сдуха’ и започне да губи компресия,за да не се правят скъпи ремонти

    Коментар


      #3
      Искаш да кажеш ,че карат само на газ,така ли - или като бензина палят на нафта и после на газ карат?

      Коментар


        #4
        може да има нещо вярно... един приятел преди години като си продаваше дизеловото Ритмо, се утрепаха да го питат има ли газова уредба
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          До колкото знам слагат метан уредби и то на автомобили, които се ползват много, като автобуси и камиони, защото инвестицията не е малка. http://www.avtometan.com/front/index.php Ето в този сайт като отвориш CNG автосистеми и излиза бензинов и дизелов.......
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            to4niq написа:
            Искаш да кажеш ,че карат само на газ,така ли - или като бензина палят на нафта и после на газ карат?
            това съм го чувал от един шофьор от гр. тр. ,но как действа си нямам и понятие

            Коментар


              #7
              Ето малко инфо за двигателите на тези автобуси. Ние ги подържаме във фирмата която работя а ето и нашия официален сайт http://www.everytime.cummins.com/sit..._westport.page
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                а бе щом и водачи на дизелови коли питат за газ , значи сме на правилното гориво.... :D
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  Хаха.Кой би си купил дизелов двигател и след това ще дава да му слагат газ Дано скоро не погледна в дизеловия раздел - колеги кажете какво да правя - ще купувам jtd и къде най-добре да ми сложат газ
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Метан слагат, а не газ (пропан-бутан). Разликата е от земята до небето .
                    Brava 1.2, 16V, 2000
                    Ex: Golf 2, 1.3

                    Коментар


                      #11
                      pazdir написа:
                      Метан слагат, а не газ (пропан-бутан). Разликата е от земята до небето .
                      Естествено че метан горе и сайта съм пуснал . На снимката е точно този двигател който се използва и в България в автобусите с метан.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар

                      Working...
                      X