Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте мнение за газова уредба на Фиат Типо 1,4 95 коня бензин модел 2020?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте мнение за газова уредба на Фиат Типо 1,4 95 коня бензин модел 2020?

    Здравейте. Притежавам фиат типо 1,4 95 коня бензин модел 2020г. Имах желание да поставям газова, но получих много различни мнения. Кажете вашето. Възможно ли е да поставя газова уредба? Благодаря.

    Грешен раздел -> Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от Pecho; 17.11.2022, 18:49. Причина: ГАЗОВА УРЕДБА

    #2
    Никой ли няма такава дилема???

    Коментар


      #3
      Може, защо да не може. Въпрос на пари и добър майстор. По скоро си направи сметката, колко изминаваш, като километри и дали си заслужава.

      Коментар


        #4
        shotokanarai написа: Преглед на мнението
        Може, защо да не може. Въпрос на пари и добър майстор. По скоро си направи сметката, колко изминаваш, като километри и дали си заслужава.
        Понеже е в гаранция още и от представителство на Фиат ми казаха, че ако поставя газова уредба колата започвала да гори много масло. Затова се чудя какво да правя !

        Коментар


          #5
          Ами ако можеш да устискаш докато е в гаранция да е без газ, направи го. Ако нещо стане на колата в бъдеще, в гаранция е и си ѝ сложил газ, сигурен съм, че всичко ще се дължи на нея, под предлог за отказ на гаранционно покритие.
          Така, че не е важно дали може да ѝ сложиш, а какво казва дилъра. Това за мен е по-важно на този етап.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Относно газовата уредба - питай някой таксиджия. А за гаранцията - ВО е абсолютно прав.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Аз така или иначе щях да поставя след като изтече гаранцията. Но идеята ми ако не може да работи добре колата и гори безпожно масло, то по - добре да я карам на бензин или да я продам и да си купя кола с заводска газова уредба!

              Коментар


                #8
                Това за маслото е пълна глупост. Какво общо има вида гориво с маслото? Имах Делта на газ, гореше ми 300 грама на 15 000 км. Сега карам пак бензин на газ, за 50 000 км половината на бензин, а другата на газ, няма разлика в разхода на масло. Еднакъв е и при двата вида гориво!

                Коментар


                  #9
                  Има специфични двигатели, където не е удачно да се слага газ.
                  Но би било странно този да е такъв - има 1.4 Типо с фабрична газ.
                  Не казвам, че е невъзможно да е така. Може 'онзи' да е със 'специална' глава.
                  Виж във 'световния' фиат форум. Там по-вероятно да намериш отговор.
                  Но при условие, че се слага вече от години газ на двигатели с директно впръскване - добре поставена уредба би трябвало да не дава проблеми.
                  Изкупуване на автомобили на добри цени
                  /////

                  Коментар


                    #10
                    Типото не е с директно впръскване според инфото в нета
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      1.4 95 коня двигател е модел не 2020, а да не казвам коя година. Морално остарял двигател, на дали ще има какъвто и да е проблем с конверсията към газ.
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Tempras написа: Преглед на мнението
                        1.4 95 коня двигател е модел не 2020, а да не казвам коя година. Морално остарял двигател, на дали ще има какъвто и да е проблем с конверсията към газ.
                        Двигателя е стар,но екологичните глупости и управлението му е ново,затова е Евро 6 например. Та точно там обикновенно се крият проблемите с конверсията на газ. При правилните газаджии и с правилният ГИ би трябвало да няма някакви страшни главоболия, само лек дискомфорт,който се компенсира от разликата в цената на горивата..
                        Последна редакция от kiriluz1; 06.01.2023, 21:38.

                        Коментар

                        Working...
                        X