Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимално място и размер на газовата бутилка за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    peter написа:
    И моята бутилка е на мястото на резервната гума. Резервната гума просто съм я сложил легнала в багажниика. 99% от времето така си седи. много рядко ми се налага да ползвам багажника, така че резервната гума не ми пречи. Пък и то си има достатъчно място около нея. примерно всякакви там боклуци съм ги натрупал встрани около бутилката и няма проблеми. Когато се наложи да мъкна обемисти багажи просто разкарвам бутилката от багажника и я оставям вкъщи.Помислете колко често се ползва багажника? Аз обикновено ползвам задната седалка - хем е по-удобно, хем няма как да си забравиш багажа в колата.
    Предполагам, че имаш предвид резервната гума, защото ако си оставиш бутилката в къщи Но иначе и при мене все повече се оформя мнението, че по-добре е бутилката да е на мястото на резервната гума. Вярно по-скъпо е, но пък всяко удоволствие се заплаща. Днес случайно видях едно Ауди, чийто багажник беше отворен и вътре беше легнала резервната гума, отзад се виждаше входа на зарядното за газ, а самата бутилка не. Явно беше тип резервна гума. И сигурно си струва, защото по-лесно ще намериш място за една резервна гума, отколкото да се чудиш как са събереш някой обемист багаж
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #32
      brat_John написа:
      peter написа:
      И моята бутилка е на мястото на резервната гума. Резервната гума просто съм я сложил легнала в багажниика. 99% от времето така си седи. много рядко ми се налага да ползвам багажника, така че резервната гума не ми пречи. Пък и то си има достатъчно място около нея. примерно всякакви там боклуци съм ги натрупал встрани около бутилката и няма проблеми. Когато се наложи да мъкна обемисти багажи просто разкарвам бутилката от багажника и я оставям вкъщи.Помислете колко често се ползва багажника? Аз обикновено ползвам задната седалка - хем е по-удобно, хем няма как да си забравиш багажа в колата.
      Предполагам, че имаш предвид резервната гума, защото ако си оставиш бутилката в къщи Но иначе и при мене все повече се оформя мнението, че по-добре е бутилката да е на мястото на резервната гума. Вярно по-скъпо е, но пък всяко удоволствие се заплаща. Днес случайно видях едно Ауди, чийто багажник беше отворен и вътре беше легнала резервната гума, отзад се виждаше входа на зарядното за газ, а самата бутилка не. Явно беше тип резервна гума. И сигурно си струва, защото по-лесно ще намериш място за една резервна гума, отколкото да се чудиш как са събереш някой обемист багаж
      Тъй вярно :D имах предвид че оставям вкъщи гумата, а не бутилката :D
      минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
      Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

      Коментар


        #33
        Оскъпяването (поне при нас) е 50 лв. за бутилка на мястото на резервната гума , а ако някой недай си боже ви удари - тези бутилки неслучайно не се хващат чак толкова здраво, както и стандартните цилиндрични , та при удар да си намерят място в багажника.Така на един опел кадет след удар нямаше лявата част на задницата , където беше бутилката - е , тя просто си беше намерила място надясно и й нямаше нищо и на човека после му я сложихме на друга кола и още си я кара...
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар

        Working...
        X