Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимално място и размер на газовата бутилка за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги, а наистина при какъв удар газовата бутилка би се взривила? Дали производителите не предупреждават чрез някакви упътвания, придружаващи всяка нова бутилка?Някой може ли да каже как стоят нещата? Че газовите бутилки са огнеопасни се знае... но удар? Не се ли изключва изобщо такова събитие?
    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

    Коментар


      #17
      Като всеки съд под налягане и бутилката, при определени условия може да гръмне. За щастие за газ. бутилки тези условия са такива, че ако се стигне дотам на теб вече ще ти е все едно.

      Коментар


        #18
        Uho написа:
        Колега Forsaken, ако от удар по колата ти се пръсне и/или гръмне бутилката, независимо къде се намира, то той би трябвало да е толкова силен, че и на теб и на тези в другата кола вече ще ви е все едно(говоря за изправна бутилка).
        И пораженията щяха да са по-големи и всичко останало нямаше да е така! А така най вероятно наново ще Ви се наложи да си слагате и да си кроите мястото, а и едва ли ще си сложите същата бутилка!!Абе то дано не се случва!!!
        Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

        Коментар


          #19
          Да не дава Господ да гърми бутилка. Иначе и мойта е на мястото на резервната гума, пък резервната гума може да я тикнеш навсякъде като се наложи. На мен ми взеха 40 лв повече за тази бутилка при монтажа, ма мина време оттогава...
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #20
            Zaphod написа:
            Разликата е 40-60 лв. в зависимост от диаметъра на бутилката.
            40 лв къмто общата цена е добре. При първа възможност такава ще търся.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #21
              vesko написа:
              ... Иначе и мойта е на мястото на резервната гума, пък резервната гума може да я тикнеш навсякъде като се наложи. ...
              Чак пък навсякъде? Аз в "Типо"-то такива места просто не виждам... Освен в "насипно състояние в багажника". И какво искаш да кажеш с това "като се наложи"? Че само понякога я качваш в колата ли? Но нали резервната гума може във всеки момент да потрябва? Аз лично се убедих в това много скоро. Спуках гума и се наложи да карам с резервната 15 км. А аз явно също бях подценил в известна степен нещата, тъй като тя беше почти спаднала. Сам си знам как се добрах до първия сервиз!Така че съм убеден - резервната гума винаги трябва да е налична, на постоянно място, добре закрепена. Моля колегите с "Типо", които са си сложили газова бутилка тип "резервна гума", да споделят как са постъпили!
              FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
              FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

              Коментар


                #22
                stivst написа:
                vesko написа:
                ... Иначе и мойта е на мястото на резервната гума, пък резервната гума може да я тикнеш навсякъде като се наложи. ...
                Чак пък навсякъде? Аз в "Типо"-то такива места просто не виждам... Освен в "насипно състояние в багажника". И какво искаш да кажеш с това "като се наложи"? Че само понякога я качваш в колата ли? Но нали резервната гума може във всеки момент да потрябва? Аз лично се убедих в това много скоро. Спуках гума и се наложи да карам с резервната 15 км. А аз явно също бях подценил в известна степен нещата, тъй като тя беше почти спаднала. Сам си знам как се добрах до първия сервиз!Така че съм убеден - резервната гума винаги трябва да е налична, на постоянно място, добре закрепена. Моля колегите с "Типо", които са си сложили газова бутилка тип "резервна гума", да споделят как са постъпили!
                не че съм адвокат на колегата но той може би е имал предвид "навсякаде "в смисъл налага ти се да качиш нещо обемисто в багажника и резервната гума я слагаш примерно в на пасажера краката, естествено че когато багажника ти е празен си стои там превързана по някакъв начин да има по подреден вид багажника :D
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #23
                  Колега,не ти трябва бутилка тип "резервна гума"-по-скъпо е а ефекта е никакъв.Аз самия се убедих в това и си сложих бутилка тип "буренце"-по-височко и по късо ,27 литра.Заема много малко място в малкия багажник на Типо-то,защото използваш височината на багажника,която така или иначе за друго не става.А,резервната гума заема точно толкова място.Ти си прецени!Ако искаш да ти пратя снимка и да видиш,или иди направо и пробвай бутилки!
                  Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                  Коментар


                    #24
                    dr_wolfy написа:
                    Колега,не ти трябва бутилка тип "резервна гума"-по-скъпо е а ефекта е никакъв.Аз самия се убедих в това и си сложих бутилка тип "буренце"-по-височко и по късо ,27 литра.Заема много малко място в малкия багажник на Типо-то,защото използваш височината на багажника,която така или иначе за друго не става.А,резервната гума заема точно толкова място.Ти си прецени!Ако искаш да ти пратя снимка и да видиш,или иди направо и пробвай бутилки!
                    само че когато ти се наложи да качиш нещо по голямо резервната гума можеш да я махнеш а газовата бутилка не така че има все пак някакъв ефект
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #25
                      stef написа:
                      dr_wolfy написа:
                      Колега,не ти трябва бутилка тип "резервна гума"-по-скъпо е а ефекта е никакъв.Аз самия се убедих в това и си сложих бутилка тип "буренце"-по-височко и по късо ,27 литра.Заема много малко място в малкия багажник на Типо-то,защото използваш височината на багажника,която така или иначе за друго не става.А,резервната гума заема точно толкова място.Ти си прецени!Ако искаш да ти пратя снимка и да видиш,или иди направо и пробвай бутилки!
                      само че когато ти се наложи да качиш нещо по голямо резервната гума можеш да я махнеш а газовата бутилка не така че има все пак някакъв ефект
                      Прав си!Но,колко пъти си свалял седалките досега-аз лично 2 пъти,като и в двата случая багажа беше повече на дължина(дъски и малък хладилник) и в двата случая нямах проблеми.Все пак при всеки си е индивидуално.Всеки да си прецени!
                      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                      Коментар


                        #26
                        dr_wolfy написа:
                        stef написа:
                        dr_wolfy написа:
                        Колега,не ти трябва бутилка тип "резервна гума"-по-скъпо е а ефекта е никакъв.Аз самия се убедих в това и си сложих бутилка тип "буренце"-по-височко и по късо ,27 литра.Заема много малко място в малкия багажник на Типо-то,защото използваш височината на багажника,която така или иначе за друго не става.А,резервната гума заема точно толкова място.Ти си прецени!Ако искаш да ти пратя снимка и да видиш,или иди направо и пробвай бутилки!
                        само че когато ти се наложи да качиш нещо по голямо резервната гума можеш да я махнеш а газовата бутилка не така че има все пак някакъв ефект
                        Прав си!Но,колко пъти си свалял седалките досега-аз лично 2 пъти,като и в двата случая багажа беше повече на дължина(дъски и малък хладилник) и в двата случая нямах проблеми.Все пак при всеки си е индивидуално.Всеки да си прецени!
                        и ти си прав аз говорех лично за мен защото като ходя за риба пускам седалките един дюшек и спя в комбито ако има бутилка ще ми пречи :D
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          stef написа:
                          dr_wolfy написа:
                          stef написа:
                          dr_wolfy написа:
                          Колега,не ти трябва бутилка тип "резервна гума"-по-скъпо е а ефекта е никакъв.Аз самия се убедих в това и си сложих бутилка тип "буренце"-по-височко и по късо ,27 литра.Заема много малко място в малкия багажник на Типо-то,защото използваш височината на багажника,която така или иначе за друго не става.А,резервната гума заема точно толкова място.Ти си прецени!Ако искаш да ти пратя снимка и да видиш,или иди направо и пробвай бутилки!
                          само че когато ти се наложи да качиш нещо по голямо резервната гума можеш да я махнеш а газовата бутилка не така че има все пак някакъв ефект
                          Прав си!Но,колко пъти си свалял седалките досега-аз лично 2 пъти,като и в двата случая багажа беше повече на дължина(дъски и малък хладилник) и в двата случая нямах проблеми.Все пак при всеки си е индивидуално.Всеки да си прецени!
                          и ти си прав аз говорех лично за мен защото като ходя за риба пускам седалките един дюшек и спя в комбито ако има бутилка ще ми пречи :D
                          A,къде ходиш за риба?Темата не е за тука,ама нали стана дума...
                          Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

                          Коментар


                            #28
                            dr_wolfy написа:
                            stef написа:
                            dr_wolfy написа:
                            stef написа:
                            dr_wolfy написа:
                            Колега,не ти трябва бутилка тип "резервна гума"-по-скъпо е а ефекта е никакъв.Аз самия се убедих в това и си сложих бутилка тип "буренце"-по-височко и по късо ,27 литра.Заема много малко място в малкия багажник на Типо-то,защото използваш височината на багажника,която така или иначе за друго не става.А,резервната гума заема точно толкова място.Ти си прецени!Ако искаш да ти пратя снимка и да видиш,или иди направо и пробвай бутилки!
                            само че когато ти се наложи да качиш нещо по голямо резервната гума можеш да я махнеш а газовата бутилка не така че има все пак някакъв ефект
                            Прав си!Но,колко пъти си свалял седалките досега-аз лично 2 пъти,като и в двата случая багажа беше повече на дължина(дъски и малък хладилник) и в двата случая нямах проблеми.Все пак при всеки си е индивидуално.Всеки да си прецени!
                            и ти си прав аз говорех лично за мен защото като ходя за риба пускам седалките един дюшек и спя в комбито ако има бутилка ще ми пречи :D
                            A,къде ходиш за риба?Темата не е за тука,ама нали стана дума...
                            ами най често на яз.пясъчник
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #29
                              Благодаря stef, точно това имах предвид.stivst, съгласен съм, че "насвякъде" може да е малко пресилено, но зад облегалката на някоя от предните седалки или в краката на пасажера отпред (в случай, че се налага да свалиш задната облегалка) мисля са достатъчни варианти. Колкото до разсъжденията ти за резервната гума - спор да няма. Мойта специално просто си лежи в багажника и признавам, че не е добре закрепена.Иначе от позицията на човек карал:Москвич с напречно разположена голяма бутилкаОпел кадет (хечбек) с надлъжно разположена малка бутилка и Фиат типо с бутилка на мястото на резервната гума искрено препоръчвам последното
                              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                              Коментар


                                #30
                                И моята бутилка е на мястото на резервната гума. Резервната гума просто съм я сложил легнала в багажниика. 99% от времето така си седи. много рядко ми се налага да ползвам багажника, така че резервната гума не ми пречи. Пък и то си има достатъчно място около нея. примерно всякакви там боклуци съм ги натрупал встрани около бутилката и няма проблеми. Когато се наложи да мъкна обемисти багажи просто разкарвам бутилката от багажника и я оставям вкъщи.Помислете колко често се ползва багажника? Аз обикновено ползвам задната седалка - хем е по-удобно, хем няма как да си забравиш багажа в колата.
                                минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
                                Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

                                Коментар

                                Working...
                                X