Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв ГИ за Браво 1,2 16V 2001г. ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв ГИ за Браво 1,2 16V 2001г. ?

    Здравейте! Наскоро купих Фиат Браво 1,2 16V 80к.с. 2001г. бензин. Кара се всеки ден по 60км. смесено по равно софийско и извънградско. Няколко пъти засичах разхода по метода пълно - пълно и е около 6,5л. на 100км. Икономична е колата, но бензина отново поскъпва и реших за сложа газ. Ще отида за монтаж в един сервиз, който се препоръчва в доста автомобилни форуми. Искам нещо средно като качество, не най-евтиното. Мисля да взема хубави инжектори и изпарител, а другото ще видим, според цената. Но искам да ви попитам на този двигател как му се отразява газифицирането. Четох във форума за други модели Фиат, с други мотори, че имат проблеми с работата на бензин заради адаптациите. Дори видях на едно място, че газаджиите свързват така компютъра на колата, че да се ресетва при всяко гасене. Това ми е въпроса - специално този двигател има ли подобни проблеми на газ?
    FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

    #2
    Какво ти предлагат като цени и окомплектовка? Проблеми, че има с адаптациите има, но това зависи и как и кой прави настройка. Аз имам преки наблюдения от такава брава с Тамона . Имаше омазване с адаптациите. Аз съм с 1.6 и също с адаптивен компютър и също имах проблеми, но след правилна настройка нещата се пооправиха. Имай предвид че съм с Фобос на 9 г и нямам дори и мап сензор. Всичко това го казвам ,че трябва да се търси читав майстор.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Засега събирам информация, за да знам какво да искам, като отида при газаджиите. Трябва да разбера компютъра на Бравото адаптивен ли е, защото горе-долу ми стана ясно, че ако е, значи ми трябва ГИ с адаптации по ОБД. Просто не искам да имам проблемите, които описват много хора, сложили обикновен ГИ на кола с адаптивен компютър.
      FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

      Коментар


        #4
        Колега,ако наистина това ти е карането и разхода за него си карай на бензин и не си главоболи главата.Ако сложиш ГИ да не си мислиш че на това каране ще постигнеш същият разход в литри газ.На дълъг път разходът е супер но градко е друго нещо и има и бензин заедно с газта.В момента бензинът е евтин и газта евтина но ако пак стигне цени от 1.40лв.за литър тогава на дълъг път е почти равна левовата равностойност с бензина.Другата ми кола е Фиат с ГИ ,синът ми ходи на лекции с нея на по 120 км. на ден и е оправдано на тази цена на газта.но в града разходът е почти двоен.Мисля че на това Браво не може да се сложи ГИ с ОБД корекция,но има и по знаещи от мен и се надявам да се намесят.Мое лично мнение е да си бръмкаш на бензин и да си свиркаш.
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар


          #5
          Надявам се да се включат колеги със съвети. Като смятам, на газ ще спестявам по 60лв. месечно.
          FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

          Коментар


            #6
            Така и не взех да карам седмица- две САМО на бензин за да сметна и да направя реална сметка, каква е разликата в парични разходи спрямо с газта. Карах пунто мк1 1.2 16в 86 коня. Същия мотор като твоя по 92 км на ден до работа и обратно. Смесено извънградско и градско. Бензин преди да започна да го минавам маршрута ежедневно като разход беше 6.5-8 зависеше от десния крак и трафика.Сложих газ след много псуване по майстори извадени 1000 лева за газова( за кола която струваше 1500 може би). Бутилката ми събира 39 литра по колонка на бензиностанциите минавах Максимум 400 км и то ако карах по друг по- дълъг маршрут извънградско. До морето със скорост 130 по магистралата без да се ускорява нагоре разхода беше същия 10/100 Колата накрая започна да прави проблеми Купих си друга кола миналата година мк2 1.8 HGT 130 коня. Знаех че разхода е доста нагоре ама идеята все пак беше с газта да е приемливо. И да найстина извънградско разхода пада до 8/100, като по борд компютър разхода в този горния маршрут клонеше 10/100 като с далеч по- маломощния 1.2 от преди това. Обаче все зареждах извън София, а вчера заредих тук и 20 км докато карам из София разхода се оказа че градския е нещо от рода на 16/100 Газ Отделно, че сутрин особено зимата докато загрее за да включи газта си харчи стабилно бензинец. допълнителни консумативи за газовата инжекция. Като със същия размер бутилка която събира 39 литра по колонка с ХГТ-то минавам 300 км по същия маршрут, някой път със зор ... за 4 зареждания газ задължително сипвам 20-30 лева бензин, че почва да свети. Като всичкото това го пиша че много много внимателно трябва да си направи човек дали инвестицията от 1000 + лева за газова уредба ще се избие, за какъв срок от време. Много внимателно да си прецените разправиите с тая газова уредба. На ХГТ-то до момента го карам от 8 месеца минал съм 20 000 км освен че свършват накладките и дисковете и сменям маслото. Сега ми се е развил един лагер, който нямам време да сменя. Но простотиите с колата ЗАРАДИ КАЛПАВО монтиране на газовата не спират. ту прогарат жици на датчиците щото са залепени за двигателя. Или настройките отиват на майната си .... Първо много внимателно си проучи сервиза, в който ще с монтира газовата.

            Коментар


              #7
              Аз от както съм с ГИ Агис м210и рейка Апис Соло, се родих. Разход градско около 12 и извънградско 10, мен ме устройва за кола 113кс, имам някакво пресецване като карам на висока предавка с малка скорост, но това не ми пречи особенно.
              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

              Коментар


                #8
                С адаптивен компютър си. Да сложиш уредба с ОБД е скъпо, необосновано скъпо. Аз също съм с адаптивен компютър и след правилна настройка нямам проблеми. Търси читав майстор! На другата кола С4 сложихме уредба за 1500 лв и въпреки че беше по ОБД , уредбата беше просто пльосната в колата и също си омаза адаптациите въпреки че двата компютъра имаха връзка. Пак трябваше и на нея настройка.Търси добър сервиз, който да ти отдели време.
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар


                  #9
                  Колега а ти с какъв разход си градско и извънградско?
                  Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                  Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                  Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                  Коментар


                    #10
                    До 11,5 с климатик в града и до 10 извънградско с климатик искорост 120-140 . Това е за празна кола само аз в нея .
                    Play Golf ,but not drive golf!!!
                    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                    Коментар


                      #11
                      ULTRA OBD 2 plus - комплект за 4 цилиндъра с монтаж до 150 к.с., самоадаптивна система от най-висок клас, изградена от италианска електроника AEB OBD 2 , на марката OMVL, и висок клас комплектовка, италиански изпарител OMVL, италианска рейка OMVL, италианска евро сонда ТомаsеттоТова за 1050лв. с монтажа и 2 год. гаранция добре ли е?
                      FIAT BRAVO 1,2 16V 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        АЕВ ОБД2?-да ти кажат точно модела. Аз за първи път чувам за такъв компютър. Цената е добра, както и другите компоненти. Поискай да видиш компютъра и виж какво пише.
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар

                        Working...
                        X