Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

гранде пунто 1.2 65к.с газов инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    гранде пунто 1.2 65к.с газов инжекцион

    здравейте имам проблем с моето пунто . Колата е с фабрична ГИ Ланди Рензо Ево с ОДБ. Напоследък имам проблем с разхода на газ, забелязах ,че дюзите станаха щумни . Гори 10л на 100км газ , но и аз си карам бързо 140-150км/ч. Та има ли нещо общо овеличения разход с чукащите дюзи

    #2
    Re: гранде пунто 1.2 65к.с газов инжекцион

    pino написа:
    здравейте имам проблем с моето пунто . Колата е с фабрична ГИ Ланди Рензо Ево с ОДБ. Напоследък имам проблем с разхода на газ, забелязах ,че дюзите станаха щумни . Гори 10л на 100км газ , но и аз си карам бързо 140-150км/ч. Та има ли нещо общо овеличения разход с чукащите дюзи
    1.2 мотор и 150км/ч 5л. няма до гори!
    Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

    Коментар


      #3
      Re: гранде пунто 1.2 65к.с газов инжекцион

      gaz написа:
      pino написа:
      здравейте имам проблем с моето пунто . Колата е с фабрична ГИ Ланди Рензо Ево с ОДБ. Напоследък имам проблем с разхода на газ, забелязах ,че дюзите станаха щумни . Гори 10л на 100км газ , но и аз си карам бързо 140-150км/ч. Та има ли нещо общо овеличения разход с чукащите дюзи
      1.2 мотор и 150км/ч 5л. няма до гори!
      Много добър отговор на първият въпрос за помощ на новорегистрирал се колега.Колега gaz според теб колко време може въпросното Пунто да поддържа скорост от 140-150 км.в час около гр. Левски? От ден на ден този форум умира,а беше един от най-добрите в България.Колегата пита възможно ли е завишеният разход да е от разбити дюзи(клапани на газовата рейка).Предполагам че колегата търси адекватни отговори,а не коментари от типа колко не знаеш (си глупав)за автомобилите.Не е посочен колко е бил преди това разходът и този разход от 10-100км.какъв е,смесен ,градски или на дълъг път. Нищо лично,просто се ядосвам на неуместните коментари.Аз през годините също съм задавал въпроси и съм получавал невероятни отговори.Нека да си помагаме и ако не можем поне да не пречим с коментари и предположения.Ако съм засегнал някого се извинявам,а ако ме накажат за лошият ми тон ми е все толкова.Поздрави
      Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

      Коментар


        #4
        Засича се разхода на бензин при същия режим и при същите условия.Ако разхода на газ е с повече от 15-20% по-голям от този на бензин,проблема е в газовата уредба.Засичането за да е по-точно се прави след няколко зареждания и на двете горива.Засичането се прави пълно-пълно и на двете горива!
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар

        Working...
        X