Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход на газ

    Имам типо 1.8 пълен инжекцион, ’92 година. слойих му газова уредба на БРЦ, 480 лв. струваше. в момента разхода ми е 18/100, и това е след настройката. преди поне беше 15,5. ходих и в сервиз на бош, но нямаше резултат. този разход ми се вижда доста нереален. ако може да ме насочите към някой газаджия, който ще може да я настрои както трябва.

    #2
    Ужасно висок!Колко ти харчи на бензин?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Re: Висок разход на газ

      grafa написа:
      Имам типо 1.8 пълен инжекцион, ’92 година. слойих му газова уредба на БРЦ, 480 лв. струваше. в момента разхода ми е 18/100, и това е след настройката. преди поне беше 15,5. ходих и в сервиз на бош, но нямаше резултат. този разход ми се вижда доста нереален. ако може да ме насочите към някой газаджия, който ще може да я настрои както трябва.
      Аз имам същото, монтираха ми газовата в Аргус, след това аз малко си я пипах и сега разхода ми е 10.5 - 11 газ градско Прав си , нереален е разхода
      Пауър из нотинг уитаут гума
      Cinq 16v , Delta 1 2.0

      Коментар


        #4
        Същия проблем. Реглаж в 3 сервиза, к ато последните два казаха че няма какво повече да й се пипа на ланчата. от 15/100 газ скочи на 20/100 като позастудя времето...Аз съм навит да скочи разхода ама от 12/100 на 15/100 някак си....не чак на 20

        Коментар


          #5
          на бензин ми харчеше последно около 13л., обаче имам проблеми със ламда сондата, дюзите, помпата... възможно е и от там да идва по високия разход на бензин. проблема е, че не разбирам и не мога сам да си я настроя. за това питам за читав газаджия. а тия по сервизите само лъжа. в бош тоя каза, че не била настроена и той я е оправи и ше харчи по-малко, като ще е малко по пъргава(всички така казват). единственото което стана е, че гърми малко по-рядко, нищо друго.

          Коментар


            #6
            grafa написа:
            на бензин ми харчеше последно около 13л., обаче имам проблеми със ламда сондата, дюзите, помпата... възможно е и от там да идва по високия разход на бензин. проблема е, че не разбирам и не мога сам да си я настроя. за това питам за читав газаджия. а тия по сервизите само лъжа. в бош тоя каза, че не била настроена и той я е оправи и ше харчи по-малко, като ще е малко по пъргава(всички така казват). единственото което стана е, че гърми малко по-рядко, нищо друго.
            То при описаните проблеми не 18 ами 118 може да ти харчи! За да се настрои един двигател първо трябва да се приведе в изправност.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              grafa написа:
              на бензин ми харчеше последно около 13л., обаче имам проблеми със ламда сондата, дюзите, помпата... възможно е и от там да идва по високия разход на бензин. проблема е, че не разбирам и не мога сам да си я настроя. за това питам за читав газаджия. а тия по сервизите само лъжа. в бош тоя каза, че не била настроена и той я е оправи и ше харчи по-малко, като ще е малко по пъргава(всички така казват). единственото което стана е, че гърми малко по-рядко, нищо друго.
              То при описаните проблеми не 18 ами 118 може да ти харчи! За да се настрои един двигател първо трябва да се приведе в изправност.
              За grafa: Колега, като гледам си отскоро във форума. Предполагам, че и колата скоро си я купил ? При описаните проблеми - ламбда сонда, дюзи, помпа, "гърми по-малко" - първо най-добре си смени /почисти, ремонтирай/ неизправните неща и след това търси сервиз за настройка. А може би първо иди някъде на диагностика за да няма и някакви други проблеми /кабели, свещи, датчици и т.н./. Не искам да те плаша, но само за ламбда сонда преди 1 месец - 170лв.+20лв за монтаж
              BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
              Среден разход на газ

              Коментар


                #8
                Знам че въпросът не е по темата ама до попитам. С моноинжекцион съм и при работа на газ има ли значение дали инжектора се е запушил. Оказва ли това влияние на работата на двигателя. Другият ми въпрос е че при работа на газ проблеми с оборотите няма, а при бензин като изключа от скорост оборотите пропадат рязко и след това се нормализират(При свободен ход не се менят), та каква може да е причината. Освен това и разхода на газ се вдигна бая. Колата е Брава 1,4

                Коментар


                  #9
                  Инжектора при работа на газ не оказва влияние. Относно рязкото падане на оборотите след отпускане на педала при мен на бравото със същия мотор правеше тоя номер но след обилно напръскване на моторчето за празния ход с WD-40 се оправи. Повишения ти разход вероятно се дължи на понижаването на температурите, виж термостата в какво състояние ти е. Друга възможна причина са втвърдени мембрани на изпарителя (зависи кога са сменяни).
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    Термостата е изправен. А мембраните не съм ги гледал. Минал съм с колата на газ 28х.км и най интересното е че като завия кранчето на газста до край върви на пушка, като отвия от тройника и все едно карам умрял кон. от аспуха много коденз изкарва - направо ми поти очилата :D . Възможно ли е да имам спукана мембрана.

                    Коментар


                      #11
                      Забравих да напиша че като карам на газ от време на време гърми, а по някога и колата гасне (като изключа от скорост)

                      Коментар


                        #12
                        И моята хвърля конденз, а за гърмеж - не е зле да погледнеш кабелите и свещите, сменял ли си ги скоро?Моите мембрани ги смених тази есен след 15000 км и на мен ми вдигна отведнъж разхода от 9 на 13 на 100, но в същото време и джетспарка сдаде багажа, та не знам дали от него (от ремонта му) или от мембрните нещата пак се нормализираха. Сега пак разхода си стана 9.5/100.Едни мембрани са 18 лв (за БРЦ) реших че дори профилактично да ги сменя не е проблем.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          Кабелите ги сменях скоро ма ще видя мембраните. Незнам ама и конденза е много и честно да ти кажа ме притеснява все едно е димка. Баща ми на Реното му пробиха малка дупка на гърнето да се изтича водата. Аз нямам такава и незнам дали не се е събрала вода та да пуши така.

                          Коментар


                            #14
                            за кабелите и газта

                            не винаги проблема е от кабелитеи аз мойте ги смених щото препукваше в изпускателните тръби и нищо старите са по доври от новите хем са на една и съща фирма имало незнам кой са кабели със съпротивление вградено но сигурно са по скъпис тях по добре ще върви на газ
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              Re: за кабелите и газта

                              колеги сега и аз дапопитам малко имам мареа1.8 16V има газова така я взех доколкото ми казаха била заводска (незнам дали е така)с газинжекцион и ми гори 11-12 градско, та на вапроса искам да питам дали този разход е нормален е стигал и до 15/100 градско та ако мойе някои да ми каже дали е нормален разхода на далго пада до 9.5 нормално ли е
                              BMW E39 2.5I
                              http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                              Коментар

                              Working...
                              X