Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 16V- пуши здраво сутрин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.6 16V- пуши здраво сутрин

    Здравейте!Имам въпросния автомобил отскоро. Върви нормално, но откакто паднаха температурите, сутрин пуши много, докато загрее. После се оправя, ама ако му подам повече газ и направо замъглява улицата. Пушека е бял, по-скоро като пара, ама ми е странно откъде толкова конденз, нямам газова, само на бензин е.

    #2
    Губиш ли охладителна течност?
    Stop giving directions, just say "Follow me."
    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

    Коментар


      #3
      Това беше първото, което проверих-засега не се забелязва намаляване на нивото.

      Коментар


        #4
        щом не намалява антифриза си карай и не се впускай в излишни филми,имаи в предвид,че времето е студено.

        Коментар


          #5
          Има вода от конденза в гърнетата.Като загрее хубаво генерацията и изпари водата няма пушек.Отделно при сравнително еднаква температура,но различна влажност на въздух колата пуши различно-един път бързо се разсейва,а друг път си остават кълбета.Няма повод за притеснения щом не губи антифриз,но все пак си го следи за всеки случай
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар


            #6
            Благодаря, колеги!Дано да е това!Весели празници на всички!

            Коментар


              #7
              нямаш ядове колега, моето миналата година като си го карах на бензин само пак си пушеше постоянно бяло, не слабичко не го виждах в огледалото, а сега като съм с газ на светофара имам случай, ако духа лек вятър отзад, цялата кола да ми се обгръща в дим, нямам никаква загуба на антифриз, хич не се притеснявай.

              Коментар


                #8
                здравейте, и моята пуши много без значение дали я карам на бензин или газ,и антифриза ми намаля,фиат брава 1.4 12в

                Коментар


                  #9
                  bobi20 написа:
                  здравейте, и моята пуши много без значение дали я карам на бензин или газ,и антифриза ми намаля,фиат брава 1.4 12в
                  ми на тебе проблема ти е в гарнитура сигурно щом ти намаля антифриза ,виж маслото чисто ли ти е .. а на колегата като само му пуши и не намаля да не се притеснява ,и моята темпра пуши яко бяла пара и е заради студеното време ,нормално е !
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    fuel injekcion написа:
                    bobi20 написа:
                    здравейте, и моята пуши много без значение дали я карам на бензин или газ,и антифриза ми намаля,фиат брава 1.4 12в
                    ми на тебе проблема ти е в гарнитура сигурно щом ти намаля антифриза ,виж маслото чисто ли ти е .. а на колегата като само му пуши и не намаля да не се притеснява ,и моята темпра пуши яко бяла пара и е заради студеното време ,нормално е !
                    маслото е добре,но горе на капачката се образува едно бяло

                    Коментар


                      #11
                      bobi20 написа:
                      fuel injekcion написа:
                      bobi20 написа:
                      здравейте, и моята пуши много без значение дали я карам на бензин или газ,и антифриза ми намаля,фиат брава 1.4 12в
                      ми на тебе проблема ти е в гарнитура сигурно щом ти намаля антифриза ,виж маслото чисто ли ти е .. а на колегата като само му пуши и не намаля да не се притеснява ,и моята темпра пуши яко бяла пара и е заради студеното време ,нормално е !
                      маслото е добре,но горе на капачката се образува едно бяло
                      на колко км е това масло ?
                      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                      Коментар


                        #12
                        bobi20 написа:
                        маслото е добре,но горе на капачката се образува едно бяло
                        Караш я градско -на къси разсточния , покарай надълго и бялото ще изчезне - не е болка .
                        Bravo 1.9 Mjet/120

                        Коментар


                          #13
                          xx_x написа:
                          bobi20 написа:
                          маслото е добре,но горе на капачката се образува едно бяло
                          Караш я градско -на къси разсточния , покарай надълго и бялото ще изчезне - не е болка .
                          благодаря за отговора,това ме притесняваше

                          Коментар


                            #14
                            Зли езици твърдят ( ама много зли ) , че това бялото можело да запуши маркучите за вентилация на картера и да последва малък Чернобил ...но на мен много не ми се вярва .
                            Bravo 1.9 Mjet/120

                            Коментар


                              #15
                              xx_x написа:
                              Зли езици твърдят ( ама много зли ) , че това бялото можело да запуши маркучите за вентилация на картера и да последва малък Чернобил ...но на мен много не ми се вярва .
                              за това като се кара предимно градско на всяка смяна на маслото се вади телената мрежичка от маркуча на картерната и се мие хубаво с обезмаслител до блясък, поне аз така си я чистя и винаги има какво да се чисти.

                              Коментар

                              Working...
                              X