Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Мареа 1.8

    Тази сутрин колата просто реши да не запали. Върти здраво, но без признак за запалване. Беше избил бензин на входящия маркуч на рейката. Оправих го. Обърнах на метан, но пак не пали. Всички индикатори светват и изгасват нормално при въртене. При трети опит започнаха детонации в колектора чак до кихалката. Довечера ще я закача да я прочета, но чека си изгасва нормално, което ме навежда на мисълта , че не е проблема в датчиците на разпределителния и коляновия вал. Някакви предварителни идеи и насоки? Огледах въздуховодите, кабели да няма разкачени нещо.... Клемите на АБ-то са чисти. Масите са проверени.П.П. До колкото се вижда ангренажа не е хлабав да е прескочил...
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    #2
    Сигурно някой ти е свил кабелите за свещите Провери маркуча за обратното гориво, дали не се е запушил. Провери и бобините и свещите дали подават искра.По това което описваш прилича на задавяне от липса на искра.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      малее, верно не видях кабелите за свещите !!! Да, наистина се задави здраво. Възможно ли е всички бубини да са дали фира? Ако е само една няма ли да припалва поне?
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        #4
        Горят по две, не питай защо не знам - ФАКТ
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Проблема не се изясни. Врътнах и запали, все едно нищо не е било. На FES показва че е имало проблем с имобилайзера - късо на "+" към маса , която грешка не се регистрира вече.
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #6
            Радвам се. Я виж какво съм написал в темата за срещите ни в София. С колегата Банков днес те коментирахме.Явно яко си я задавил. Но трябва да намериш първопричината. Този бензинопровод?П.С. Не посмях да пиша в темата ти. Не съм вещ в тези неща. Съжалявам за OFF-a.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #7
              Тъкмо щях да те подсещам аз един мой стар пост , няколко месец назад... ама ... има време
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                Тъкмо щях да те подсещам аз един мой стар пост , няколко месец назад... ама ... има време
                Веднага за теб се сетих!!! Ама не записва нищо за ОНЯ датчик сега. А и тогава чека изгасва и веднага светва, а сега си изгасваше нормално.
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар

                Working...
                X