Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

разпределитен вал-смяна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    разпределитен вал-смяна

    Колеги и моя ред дойде за смяна на вала.Днес като се прибирах от работа таман паркирвам колата и се чу някакво свирене откъм двигателя.Вдигам капака и чувам свиренето от разпределителния вал.Гася веднага.Отвивам капачката на капака и хоп-изненада,гърбицата надрана цялата.няма смазване към нея.Знам че имаше подробно написано как се сменя разпределителния вал но немога да намеря темата.

    #2
    А двигателят е... ?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Извинявам се забравил сам да напиша.Двигателя е 1.4 12v 96год.И как ще е по добре да сменя вала или да купя цялата глава.

      Коментар


        #4
        по-скоро с главата, щом е задрал...ама по-добре отвори и виж какво е положението, пък тогава пазарувай. УСПЕХ!
        Tipo sedicivalvole 16vt

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ghlight=rokook
          Fiat 1.4 12V
          Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
          Да си втори значи да си първи сред загубилите.
          Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

          Коментар


            #6
            Абе я пак се заслушай за това свирене...едва ли е от вала. Аз карам с егати изтърканите валове...при мен са 2 . Не свирят а тракат. ...
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              veselin10 написа:
              Абе я пак се заслушай за това свирене...едва ли е от вала. Аз карам с егати изтърканите валове...при мен са 2 . Не свирят а тракат. ...
              И аз неможах да разбера защо свиреше.Махнах капака на главата,и с тънка телчица отпуших дупката която пръска на гърбицата.Запалих и свиренето го нямаше вече.Само леко тракане се чуваше.Колата я направих вече.Тъй като не можах да намеря само вал и кобилица купих цяла глава.Вала с кобилиците и тръбичките(паяка)ги сложих на колата.Новият вал е перфектен,даже сега ускорението е доста по добро от преди.Но си мисля дали да не сваля картера и да направя пълна промивка на маслената магистрала,щото бая нагар имаше имаше в тръбичките.

              Коментар


                #8
                anton4490 написа:
                veselin10 написа:
                Абе я пак се заслушай за това свирене...едва ли е от вала. Аз карам с егати изтърканите валове...при мен са 2 . Не свирят а тракат. ...
                И аз неможах да разбера защо свиреше.Махнах капака на главата,и с тънка телчица отпуших дупката която пръска на гърбицата.Запалих и свиренето го нямаше вече.Само леко тракане се чуваше.Колата я направих вече.Тъй като не можах да намеря само вал и кобилица купих цяла глава.Вала с кобилиците и тръбичките(паяка)ги сложих на колата.Новият вал е перфектен,даже сега ускорението е доста по добро от преди.Но си мисля дали да не сваля картера и да направя пълна промивка на маслената магистрала,щото бая нагар имаше имаше в тръбичките.
                Колко пари ти излезе ремонта ?
                Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                Коментар


                  #9
                  Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                  Коментар


                    #10
                    Цялата работа с маслото ми излезе 350лв.

                    Коментар


                      #11
                      anton4490 написа:
                      Цялата работа с маслото ми излезе 350лв.
                      Това какво включи - нов вал и какво още ? Ти ли си я прави или на сервиз ?
                      Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

                      Коментар


                        #12
                        какво включва ли!вала с кобилиците включва.друго нищо не съм сменял.излезе ми скъпо защото неможах да намеря вал с кобилици и затова купих цяла глава.

                        Коментар

                        Working...
                        X