Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леко въпросче към майсторите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Леко въпросче към майсторите

    Здравейте колеги.Искам да ви попитам за една кола, която не италянска, но знам, че има компетентни.Та става въпрос за едно БМВ Е36 316и.Колата е на баща ми, и сега ми сервира, че имало бензин в картера, като вдигне щеката за маслото била много над нивото на маслото и миришело на бензин.Някакви идеи от какво е?

    #2
    Сегменти (не съм майстор, обикновен аматьор) ?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      кола

      Сигурно не е карана Смени маслото виж дюзите дали пръскат нормално
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Едно приятелче имаше такъв проблем с Бравото. Оказа се проблемна дюза. По принцип ако се кара само студена на къси разстояния се появява миризма на бензин в маслото.
        НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

        Коментар


          #5
          Пикаеща дюза ОК, ама този бензин в цилиндъра не трябва ли да мине през сегментите за да стигне до картера? При стегнати сегменти това не би трябвало да се случва. Правилно ли разсъждавам?
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            от извесно време колата пали с доста въртене , и хем работи на газ, хем гори и бензин.Слага 20 лв бензин и 20 лв газ, и лсед 40км лампата за бензина светва.а само се пали на бензин без да се кара.

            Коментар


              #7
              Оставям ви тема за размисъл колеги и отивам да пия едно винце за ваше здраве.

              Коментар


                #8
                незатваряща дюза или развален регулатор на налягането на рейката спирай с реле помпата, да не бачка докато караш на газ

                Коментар


                  #9
                  врата

                  Сигурно има нещо по газовата емулатора да не изключва дюзите или ключа газ -бензин да не работи правилнопри мен е така и си карам само на газ
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Synthy написа:
                    Пикаеща дюза ОК, ама този бензин в цилиндъра не трябва ли да мине през сегментите за да стигне до картера? При стегнати сегменти това не би трябвало да се случва. Правилно ли разсъждавам?
                    Не, бензина минава. Точно пикаеща дюза е проблема. Имах го с Фиеста моно на времето. Не е опасно, маслото не се пресича от бензин, а бензина се изпарява бързо.
                    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                    Коментар


                      #11
                      И аз мисля, за повредена/зацапана дюза. Бензина трябва да влиза в цилиндъра в газообразно състояние, т.е. разпръсквача да го пулверизира. Когато не го прави, бензина подаден на дадения цилиндър без проблем се стича и минава в картера. Както каза колегата WWALKER е безопасно, но до известно време. Все пак разрежда прекрасно маслото и то губи вискозитета си. Най-напред трябва да сте сигурни че бензиновите разръсквачи не работят на газ.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Re: Леко въпросче към майсторите

                        Dimo_J написа:
                        Здравейте колеги.Искам да ви попитам за една кола, която не италянска, но знам, че има компетентни.Та става въпрос за едно БМВ Е36 316и.Колата е на баща ми, и сега ми сервира, че имало бензин в картера, като вдигне щеката за маслото била много над нивото на маслото и миришело на бензин.Някакви идеи от какво е?
                        При мен така се случи с Passat-а ми. Всичко беше от изгърмял комп на инжекциона. Целия мотор пълен с бензин, а маслото в генерацията. Нов комп, ново масло и филтър, каране 100 км. извънградско за да издуха всичко, защото като загрееше, все едно че мъгла зад мен, и всичко и до сега е екстра. Никой не можа да обясни точно как се е случило, но факт. Колата и до сега ( след 4 години и 20к км.) все още е екстра.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          Dimo_J написа:
                          от извесно време колата пали с доста въртене , и хем работи на газ, хем гори и бензин.Слага 20 лв бензин и 20 лв газ, и лсед 40км лампата за бензина светва.а само се пали на бензин без да се кара.
                          Колега, ако гори газ и бензин едновременно трябва и да прекъсва доста или да се усеща да придърпва.

                          Коментар


                            #14
                            Може и регулатора да се е пробил и от там да вкарва бензина. Не е нужно дюзите да пикаят. Защото това БМВ не знам с кой точно мотор е, но имаше едно изпълнение когато пръскат по две дюзи наведнъж. Сместа си остава в смукателният колектор и когато си дойде такт засмукване отново си пръска и дюзата.

                            Коментар


                              #15
                              chaveto написа:
                              Може и регулатора да се е пробил и от там да вкарва бензина.
                              Щом гори бензин като си на газ значи скъсана мембрана на регулатора е по-вероятно. Изкарай маркуча от регулатора и виж дали ще тръгне бензин от него.
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар

                              Working...
                              X