Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За всички, които им тресе при потегляне с малко газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Като се има предвид доброто време и почивния ден се подразбира, че метнах това моторче Свалих го без никакви проблеми, прибирайте си О-пръстена, че да не трябва да търсите после друг. Да, торкс 20 е, при мен това не ми се вижда някога да е било сваляно. Имаше доста сажди по буталцето, изчистих тях, изчистих и стеблото, чак тогава разбрах за какви 6 отвора говори CoolMan, обаче не съм сигурен дали са отвори. Напълних няколко пъти самото моторче с кореселин и след многократно забърсване направо светна. Не съм сигурен дали онези 6-те отдолу са отвори, изчистих и тях колкото се може, бе, направо светна всичко, ползвах салфетки, клечки за зъби и клечки за уши Няколко пъти киснах всичко с кореселин, докато светне. След това изчистих и гнездото на моторчето на двигателя, имаше доста нагар, зачистих всичко идеално с кореселин и туфички напоени. Монтирах отново всичко на мястото и последва голямо разочарование след запалването - оставих я да поработи около 2-3 мин, след като сритам газта здраво и пусна оборотите падат до около 500 и колата се опитва да загасне, а преди това го е нямало това, викам си да не би да се обучава нещо този комп, ама съмнителна работа, още няколко опита така и падат оборите много, оставих я да поработи още 5-6 минути на място, по едно време оборите заспаха от само себе си Сритвам пак и пускам, всичко нормално, падат до около 1000 оборота, няколко опита така и още няколко минути да поработи на място - всичко е ток, почти загря мотора до средата и тръгнах за тест драйв Е, момчета, направо си е друга кола вече това, тръгва без газ, вкарваш първа и пускаш педала на съединителя без да подаваш газ - колата си тръгва и върви съвсем нормално, не е нужно, като по-рано да вдигаш оборотите над 1300-1500 за да тръгваш, тръгваш и без газ и със съвсем леко натиснат педал на газта, с около 1000-1200 оборота колата си прави маневри без да дразни и без да тресе, много готино се кара. Сигурен съм, че има ефект от почистването на дросела , както и от почистването на стъпковия мотор. Поиграх си около 10 минути с маневри, тръгване, превключване без газ, с малко газ, много приятно върви, не да ми се тръска, като по-рано и при положение, че това не струва никакви пари. Нека, колегите, които не са го правили да го направят, ако подозират нещо, кеф си е така да върви, мен тези вибрации вече бяха почнали да ме дразнят Добре, че са в миналото до огромна степен И да е останало нещо е съвсем слабо, което не се забелязва
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    Коментар

    Working...
    X