Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

:)) (Проблем с работата на бензин, Брава 1.4 - кор. на мод.)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    :)) (Проблем с работата на бензин, Брава 1.4 - кор. на мод.)

    имам проблем работата на бензин .брава 1,4.прекасва на ниски обороти ,на високите работи по добре .мирише на бензин, трудно пали не подаржа обороти.в редки случаи работи добре. да уточня че 1.г колата се караше само на газКолега, честито ти първо мнение, ама за да има и второ - прочети правилата на Форума.Всичките, но най-вече това за заглавията на темите.А и темата ти не е за този раздел.Модератор.Прочети правилата!!!!!

    #2
    Може да си за нов дебитомер,пробвай да смениш свещите да видиш дали няма да има промяна. Ако проблема е само на бензин може и дюзите за бензина да са запекли.
    Fiat Bravo 103 1996

    Коментар


      #3
      И със първото ти мнение те приведстваме с добре дошъл във форума :D
      Fiat Bravo 103 1996

      Коментар


        #4
        dimitrof9009 написа:
        Може да си за нов дебитомер,пробвай да смениш свещите да видиш дали няма да има промяна. Ако проблема е само на бензин може и дюзите за бензина да са запекли.
        Този мотор поради ред разбираеми причини няма дебитомер,нито много-много дюзи ,има си само едничка щото е моно и навярно поради това в "Bosh" са го кръстили "Monomotronic".Колега,след като си карал толкова време само на газ е нормално,пробвай първо да изчистиш грешките в компиУтъра ,сигурно са се натрупали доста такива-откачаш акОмулатора за 15-20 минути.После пробвай да запалиш на бензин.Свети ли ти ламБата на инжектора на таблото?Добре дошъл във Форума.П.с. Както каза колегата по-горе "- И СЪС първото ти мнение те привеДстваме с добре дошъл във форума" :D
        Fiat 1.4 12V
        Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
        Да си втори значи да си първи сред загубилите.
        Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

        Коментар


          #5
          ха здравеиеииии и от мениеее проГлема ти е в грешки в кампютара на колата отиди на диагностика да ти ги изтрият и да ти сложат реле на ламбда сондата и няма да имаш ядове

          Коментар


            #6
            nedialk00 написа:
            ха здравеиеииии и от мениеее проГлема ти е в грешки в кампютара на колата отиди на диагностика да ти ги изтрият и да ти сложат реле на ламбда сондата и няма да имаш ядове
            Колега,няма нужда да се дават пари за чистене на грешки.На този двигател грешката се чисти като се изключи акумулатора за достатъчно дълго време (15-20 минути) .Иначе едно реле на ламбдата и едно на инжектора,за да не трупа грешки и е ок.
            Fiat 1.4 12V
            Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
            Да си втори значи да си първи сред загубилите.
            Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

            Коментар


              #7
              незнам, в интерес на истината съм опитвал с откачане на клемите в единият случай стана, в другия не

              Коментар


                #8
                valentino321 написа:
                Колега,няма нужда да се дават пари за чистене на грешки.На този двигател грешката се чисти като се изключи акумулатора за достатъчно дълго време (15-20 минути) .Иначе едно реле на ламбдата и едно на инжектора,за да не трупа грешки и е ок.
                Това не е вярно, знам го от личен опит.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Така е -не се чистят,ако го откачиш за 5-10 минути.При мен също се е поличавало така,когато го откача в такъв порядък от време.После вече като пробвах за по 20-30 минути се получаваше.Колата е 97 година 59 киловата мотор(80 к.с.).Някои колеги казват,че се нулира за цигара време,ама при мен не се получава така....или пуша много къси цигари
                  Fiat 1.4 12V
                  Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
                  Да си втори значи да си първи сред загубилите.
                  Четири часа разглобяване и ровене ми спестява двайсе минути четене

                  Коментар

                  Working...
                  X