Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.2 16V 2000 Проблем при зацепване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.2 16V 2000 Проблем при зацепване

    Някои може ли да ми каже на колко градуса се зацепва ремака на маховика на коляновия вал

    #2
    р

    Този двигател се зацепва със специализиран инстрамент.При заводска центровка се изравняват първо и второ бутало.Махат се двете тапи на главата на тяхно място се завиват блокиратори за валовете.Има и начин без инстроментите.Малко е сложно за обяснение по добре ще е дами звънеш.0897943620
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      може да си пригодиш две еднакви по дължина метални пръчки, тръбички или каквото намериш и започваш процедурата която колегата каза, трябва да ги оплътниш в отвора на свещите с нещо, аз лично го направих с подходящ по дебелина маркуч!... а за тапите , един болт 10мм и с подходящо оплътнение...(пак маркуч, ама твърд) и играта става!
      Punto Sporting turbo
      Alfa Romeo 164 super
      brava 1.6 16v

      Коментар


        #4


        Много ви благодаря за информацията ще пробвам както казвате ако не стане колега ще ти званна Отново много благодаря

        Коментар


          #5


          има белези за 0 - 5 - 10 - 15 градоса на колко да го сложа пробвах на 0 и 5 но не стана помогнете

          Коментар


            #6
            с тези белези само ще си изпатиш !зацепваш така както ти казаха колегите с 2та болта2 пръчки с еднаква дължина вкарваш на мястотот на свещите и въртиш .. когато се изравнят махаш болтовете с които си зацепил валовете НО !!!!!!! нека сега разбирчите да кажат ( аз съм го зацепвал моя смао един път и забравих вече ) .. ДА КАЖАТ НА КАКВО ПОЛОЖЕНИЕ СЕ ЗАЦЕПВА ! вариантите са 2 !когато първото бутало слиза от ГМТ към ДМТ или когато се качва от ДМТ към ГМТ !!!!!!
            Пунтак 1.1 с лека измама под капака

            Коментар

            Working...
            X