Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа масло - ниски обороти - свети!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    pacet0 написа:
    Здравеите,ако може и аз да си кажа болката.Имам Фиат пунто 1,2 бензин,моята лампа за маслото свети постоянно когато колата неработи,след като запаля и изгасва.Дори и при махнат ключ продьлжава да свети.Ако някои знае какав може да е проблема ще му бада благодарен
    След ваденето на контактния ключ ти остава захранена веригата на датчика. Според мен мен някъде в таблото е проблема.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #32
      Съжалявам, че се включвам в темата на друг колега, но аз имам почти същият проблем в последно време.Браво 1.4 12V бензин лампата на маслото ми примигва когато е на ниски обороти, а напоследък ми се случва и при нулева скорост и леко движение по инрция назаден ход примигва лампата и бум гасне колата. Малото му е време за смяна определено но дали това в проблема или има и още нещо ?

      Коментар


        #33
        pegasos написа:
        Съжалявам, че се включвам в темата на друг колега, но аз имам почти същият проблем в последно време.Браво 1.4 12V бензин лампата на маслото ми примигва когато е на ниски обороти, а напоследък ми се случва и при нулева скорост и леко движение по инрция назаден ход примигва лампата и бум гасне колата. Малото му е време за смяна определено но дали това в проблема или има и още нещо ?
        освен ако не ти е ниско нивото, готви се да сменяш вал-че.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #34
          Вала съм го сменил, нещо друго е, предполагам, че е от тва, че трее се сменя маслото.

          Коментар


            #35
            pegasos написа:
            Вала съм го сменил, нещо друго е, предполагам, че е от тва, че трее се сменя маслото.
            Едва ли!
            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

            Коментар


              #36
              Еми ако не е вала очевидно след като съм го сменил и казвате, че едва ли е от това, че трябва да се смени маслото, какво остава тогава?

              Коментар


                #37
                там с всичките му процедури-чистене на магистрали и т.н.?
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #38
                  Никой досега не спомена един доста често срещан проблем, а именно запушване смукателя на маслената помпа. Случва се често на коли със сериозен пробег или нередовна смяна на масло, като точно присветваща или светеща лампа е симптома за това. При демонтаж на картера задължително се проверяват и лагерите.

                  Коментар


                    #39
                    имах такъв проблем със присветване на лампата за масло-при мен се оказа помпата. след смяната колата няма проблем.вместо да гадаеш какво и е направо карай на диагностика и от там решавай какво ще правиш.успех

                    Коментар


                      #40
                      Еми искам не искам така ще стане, тая диагностика е златна всеки път по 30лв аз в рамките на 2 месеца изхвърлих сигурно поне 100 лв само за тва Мерси все пак за съветите .

                      Коментар


                        #41
                        Моя проблем с лампата за маслото зе да става по сериозен.Досега неми пречеше но колата ми вече неиска да запали,възможно ли е да се е прецакал датчика за маслото и от там да ми черпи ток и вече нямам акумолатор

                        Коментар


                          #42
                          Здравейте !!!Смених маслото преди 10 дни на моето Браво , сложих му Селения голд.На втория ден на загрял двигател на празен ход започна да мига. Смених датчика(надявах се да е от него), но нищо, пак същата работа.Днес отидох в един сервиз, оказа се маслена помпа.....,след няколко дена ще ми я сменят и ще пиша има ли резултат.

                          Коментар


                            #43
                            РЕШЕН проблем

                            ЗдравейтеКолеги, към всички, които на ниски обороти и свободна предавка присветва лампата на маслото и при подаване на газ същата угасва....Сменете първо датчика, струва 6,8лв, с ключ 21, намиращ се тозно до масленият филтър на блока.Обиколих доста умници, всички искаха да сменят валове, маслени помпи и тн....вкл и ми предложиха да сменят двигателяСмених си датчика и всичко си влезе в нормаПоздрави и успех
                            ----------------------------------------------------------------------------
                            Fiat Brava 1.6/16V - 1997
                            Fiat Tipo 1.4 - 1990

                            Коментар


                              #44
                              Смени масления филтър колега на мен ми присветваше датчика от калпав клапан на филтъра
                              Fiat Brava 1.6,100

                              Коментар


                                #45
                                Айде и аз съм в джаза да пиша ... Пунто 1.1 след много пържене и изтрелване като загрее над 90 градуса на празен ход премигва и свети постоняо след подаване на газ се опрая ... като падне темепература на 90 няма проблем ... карам с 15W40 бензин ... предстои ми да сменям семеринг до маслената помпа разполагам с друга помпа ... да я сменям ли се чуда или да сменя само датчика ... и някои имали на идея с какво се развиват кръстатите болтове на маслената помпа утре ше мъча с винтоверт ,че с друго немога ...
                                >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                                Коментар

                                Working...
                                X