Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОБЛЕМ:Припукване когато е студена !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРОБЛЕМ:Припукване когато е студена !

    Здравейте , колеги !Карам Браво 1.6 16в от месец май тази година, има газов инжекцион монтиран във Фобос (като цяло от колата съм мн доволен ,несъм имал кой знае какви проблеми) .Навъртял съм му около 17000 км до сега(7000хил.на газ). Та да минем към проблема, от както захаладня имам следния проблем : когато е студена и запаля (винаги пали на бензин и прехвърля на газ когато загрее) когато изфорсирам припуква 1-2 пъти ( даже бих казал гърми/трещи) и при движение до 2000 оборота вири муцуна.Щом прехвърли на газ всичко се оправя, а когато е загряла и цукна на бензин проблема го има ,но в много по-лека форма (негърми ,но в ниските обороти малко се чуди дали да варви или не ). Свещите съм сменил преди 4хил.км с NGK (50лв за 4бр.) въздушен филтър преди 200 км и смятам да сменя и горивния филтър белким се оправи . Давайте идей и предложения .Благодаря за отделеното време и внимание !
    Fiat Bravo 1.6 16v ex

    #2
    нещо от горивната система : ....аз гласувам за - адаптация - /повече инфо на ЛС/

    Коментар


      #3
      Колега изчисти си дюзите,най добре на ултразвук . Може да пробваш и добавка в бензина за почистване на дюзи , но при мен нямаше почти никакъв ефект.
      HONDA I-VTEC

      Коментар


        #4
        Колега , и аз карам браво 1.6 16клапана , имах същия проблем придружен с трудно палене. Проблема идва от клапаните , понеже имаш много нагар във водачите трудно се затварят . единственото решение е да свалиш главата .ПС С добавки не става
        Фиат Браво 1.6 16в с ГИ
        Ауди ТТ 1.8 турбо 180кс

        Коментар


          #5
          Какъв е шанса маслото като е студено да е по-гъсто, съответно повдигачите да не се пълнят както трябва с масло и клапаните да не работят добре? От там да идва и припукването?

          Коментар


            #6
            Аз също гласувам за замърсени дюзи, не си играй с добавки при тях ефекта е минимален, по добре отиди на ги изчистят на ултразвук
            Peugeot 307 2.0i ГИ
            ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

            Коментар


              #7
              yori2 написа:
              Проблема идва от клапаните , понеже имаш много нагар във водачите трудно се затварят . единственото решение е да свалиш главата .ПС С добавки не става
              Не е лошо да обясниш,защо го няма проблема с клапаните когато кара на газ???Представяш ли си какъв съвет му даваш:да свали главата,да разглоби клапаните и да чисти ПРЕДПОЛАГАЕМ нагар по клапаните.На 1,6/16V знаеш ли това какво ще му струва.Ами ако няма нагар???

              Коментар


                #8
                Shefy написа:
                Какъв е шанса маслото като е студено да е по-гъсто, съответно повдигачите да не се пълнят както трябва с масло и клапаните да не работят добре? От там да идва и припукването?
                Никакъв шанс!!!

                Коментар


                  #9
                  Re: ПРОБЛЕМ:Припукване когато е студена !

                  HacKer4oy написа:
                  Здравейте , колеги !Карам Браво 1.6 16в от месец май тази година, има газов инжекцион монтиран във Фобос (като цяло от колата съм мн доволен ,несъм имал кой знае какви проблеми) .Навъртял съм му около 17000 км до сега(7000хил.на газ). Та да минем към проблема, от както захаладня имам следния проблем : когато е студена и запаля (винаги пали на бензин и прехвърля на газ когато загрее) когато изфорсирам припуква 1-2 пъти ( даже бих казал гърми/трещи) и при движение до 2000 оборота вири муцуна.Щом прехвърли на газ всичко се оправя, а когато е загряла и цукна на бензин проблема го има ,но в много по-лека форма (негърми ,но в ниските обороти малко се чуди дали да варви или не ). Свещите съм сменил преди 4хил.км с NGK (50лв за 4бр.) въздушен филтър преди 200 км и смятам да сменя и горивния филтър белким се оправи . Давайте идей и предложения .Благодаря за отделеното време и внимание !
                  Проблема ти е газта,независимо че си с ГИ.Не е проблема в дюзите и не се занимавай с тях.Ще ги изчистиш,и пак ще го имаш същото.Обади се на u_bo на лични той ще ти обясни,че аз ако ти обясня после газаджиите ще ме оплюят.

                  Коментар


                    #10
                    u_bo написа:
                    нещо от горивната система : ....аз гласувам за - адаптация - /повече инфо на ЛС/
                    Там ти е проблема.Какъв ти е разхода на газ?
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      Re: ПРОБЛЕМ:Припукване когато е студена !

                      Stefan Hadjov написа:
                      ....Не е проблема в дюзите и не се занимавай с тях....,че аз ако ти обясня после газаджиите ще ме оплюят.
                      колега Хаджов - никога не съм се съмнявал в компетентноста ти относно ДВГ !!! Само се чудя защо не пробваш да караш бензинова кола на газ. С твоите знания - евентуалните проблеми ще ги елиминираш още в зародиш, а комфорта от шофиране на бензинов автомобил е несравнимо по-голям от този на дизела препоръчвам ти съвсем сериозно да пробваш.

                      Коментар


                        #12
                        Re: ПРОБЛЕМ:Припукване когато е студена !

                        u_bo написа:
                        Stefan Hadjov написа:
                        ....Не е проблема в дюзите и не се занимавай с тях....,че аз ако ти обясня после газаджиите ще ме оплюят.
                        колега Хаджов - никога не съм се съмнявал в компетентноста ти относно ДВГ !!! Само се чудя защо не пробваш да караш бензинова кола на газ. С твоите знания - евентуалните проблеми ще ги елиминираш още в зародиш, а комфорта от шофиране на бензинов автомобил е несравнимо по-голям от този на дизела препоръчвам ти съвсем сериозно да пробваш.
                        Колега,аз карам бензинови и дизелови коли и еднакво уважавам и с удоволствие се занимавам и с двата вида.Но понеже обичам пълния комфорт,никога няма да се заглобя с ГУ и даже ГИ.До ден днешен не съм могъл да отстраня недостатъците на ГУ.Вероятно не съм достатъчно компетентен.Следя форума и гледам да открия някой, който да ме светне как става тая работа.До сега не съм открил.

                        Коментар


                          #13
                          Re: ПРОБЛЕМ:Припукване когато е студена !

                          Stefan Hadjov написа:
                          u_bo написа:
                          Stefan Hadjov написа:
                          ....Не е проблема в дюзите и не се занимавай с тях....,че аз ако ти обясня после газаджиите ще ме оплюят.
                          колега Хаджов - никога не съм се съмнявал в компетентноста ти относно ДВГ !!! Само се чудя защо не пробваш да караш бензинова кола на газ. С твоите знания - евентуалните проблеми ще ги елиминираш още в зародиш, а комфорта от шофиране на бензинов автомобил е несравнимо по-голям от този на дизела препоръчвам ти съвсем сериозно да пробваш.
                          Колега,аз карам бензинови и дизелови коли и еднакво уважавам и с удоволствие се занимавам и с двата вида.Но понеже обичам пълния комфорт,никога няма да се заглобя с ГУ и даже ГИ.До ден днешен не съм могъл да отстраня недостатъците на ГУ.Вероятно не съм достатъчно компетентен.Следя форума и гледам да открия някой, който да ме светне как става тая работа.До сега не съм открил.
                          ГИ на течна фаза е за перфекционист като теб

                          Коментар


                            #14
                            Щом ще е на течна фаза предпочитам бензина.Удоволствието,безгрижието и безпроблемното возене също се плащат.И аз го правя.И багажника го ползвам само за багаж.

                            Коментар


                              #15
                              Още един глас за бензин,вместо газ,като се сложи колата на газ и се бърка в ’’АСПУХА’’

                              Коментар

                              Working...
                              X