Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с Пунто 1.1 96г.???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    bmahob написа:
    IvanIanushev написа:
    bmahob написа:
    От къв зор пък си сменял гарнитура на главата, и си отваряб ДВГ?
    Нали става въпрос за гарнитурата на капака, нея сменях защото ми се струваше че има теч от нея.
    Не колега гарнитура на главата!!! Тя е по важна !!! Ако тя е за смяна ще имаш загуба на масло антифруз , абе много бели може да станат!Виж къде се слага http://orionturbo.info/mkportal/modu...bum/a_1156.jpg
    Ахаа, е не, това не е пипано.Двигателят не е отварян но като гледам май ще се наложи с този разход на масло.А възможно ли е самият двигател да не работи добре с това масло и затова да го гори,един приятел е със същото Пунто но е със някакво шелско масло и казва че е много доволен.Но главният ми проблем беше това с паленето когато е загрял двигателя.
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    Коментар


      #17
      Иване, не съм ли ти казвал кой е най-добрия Елкон в Пазарджик ? В "Промишлени системи" - на края на "Стамболийски" в посока Бошуля, но търсиш точно Марин. Няма да съжаляваш, ако го посетиш ! Ако те интересува, пиши ми, ще ти дам на ЛС и телефон да му се обадиш предварително. Вече 9 години ходя само при него, изключително съвестен и точен.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        Не ми се вярва проблема да е от маслото
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #19
          Колеги , разбрах че имало добавка за почистване на дюзите, някой може ли да ми каже по конкретно за какво става въпрос и ако е ползвал - каква е ползвал и дали е доволен.
          ----------------------------------------------------------------------------
          Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
          ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
          ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

          Коментар


            #20
            Колега ти си само с една дюза, ти си моноинжекцион казах ти къдеда търсиш проблема
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #21
              bmahob написа:
              Колега ти си само с една дюза, ти си моноинжекцион казах ти къдеда търсиш проблема
              Още тези дни ще я карам на Елком, казаха ми за един добър тук в града и съм там.Да видим какво ще каже човека.
              ----------------------------------------------------------------------------
              Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
              ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
              ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

              Коментар


                #22
                аз си мисля, че ламда сондата си е заминала... чувал съм, че била към 100 пари...п.п. я кажи туй масло дето го губиш - ръчкаш ли я бубулечката повечко и виж дали имаш омасляване откъм тръбичката за картерните газове на капака на клапаните /дето си му сменил гарнитурата/ към кутията на въздушния филтър. и виж там дето е въздушния филтър дали е омаслено... ако е сухо там и нямаш теч отдолу - значи го гори...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #23
                  Реши ли проблем колега ?
                  Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                  Коментар


                    #24
                    NewUser написа:
                    Реши ли проблем колега ?
                    И аз това се чудех . Беше ли при Марин, какъв е резултатът ?
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25


                      ОФФФФ..........незнам за колегата , но при мен имаше същото само дето съм пълна инжекция и съм 1,2 1997г. и не пушеше а миришеше на бензин много и ръмжеше като луда и се тресеше ,и то точно след като я купих я карах така около 2 седмици и това стана след като я обслужих напълно при " най- точния майстор "Ходих струвах ,правих ,сменях масла филтри капачки някакви по двиг. ,че били пукнати на диагностига ходих и какви ли не неща от които си нямам и най -малка представа какво са ,къде стоят и за какво са!най накрая я оставих така да си се мъчи щото ми писна от майстори разбирачи.Единственото нещо което направих е да послушам баща ми и да и сложа масло обаче минерално .и да и оправя алтернатора .сега продължава да бучи и да гърми и ако някой знае найстина добър майстор ама наистина да си струва около СФ да казва . ,че ми е жал за количката
                      ОСИГУРИ СИ ЛУКСА ДРУГОТО САМО ЩЕ ДОЙДЕ !!!!

                      Коментар


                        #26
                        Колега все пак проблема е интересен, ако си намерил решение е добре да го споделиш с колегите от форума, за да не се лутат когато възникне този проблем и при тях. Ето тука няколко проблема на които съм описал в последствие какво е било решението:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...start=15ето и тук съм дал съвети за Пунто: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=15 , идеята е да се сподели опита и да си решаваме по бързо проблемите.
                        Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                        Коментар


                          #27
                          Проблема е решен колеги, съжалявам за малко късният отговор.Отидох на Елком който ми препоръча колегата Snake и наистина съм супер очарован.40 лв ми излезе всичко.Оказа се че е температурен датчик, смениха го с нов и ми изчистиха около 20 тина грешки от компа.Сега колата си работи префектно и разхода падна малко.Но проблема с губенето на масло остава, сега като събера пари ще я карам да и отварят двигатела и да сменят гарнитурите,и да се види дали и отдоло няма нещо за сменяване, да не тече и от там, защото един колега ми каза че пунтото имали този проблем с теч от картера, някакъв семеринг ли, нещо подобно беше което се прецаквало и оливало отдоло.Поуката е че така я карах колата с този проблем с паленето до миналият месец, а то било толкова елементарно и ако бях отишъл преди това нямаше да се тормозя толкова, тъй че вече ще се вслушвам повече в съветите на колегите
                          ----------------------------------------------------------------------------
                          Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
                          ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
                          ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

                          Коментар

                          Working...
                          X