Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замърсени инжектори Фиат брава 1.6/16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Лошото е, че аз паля само на безнин и после си включва на газ като дигне обороти - такава е АГУ. Днес ми трябваше около минута да мина на газ , а по принцип дори и студена за 5,6 сек ставаше. Явно понеделник ще се ходи на майстор...

    Коментар


      #47
      Колеги, колата е Браво 1.6 99". Ситуацията е такава: сутрин паля на бензин и оставям да поработи на празен ход, малко след това без промяна в оборотите се усеща леко вибриране/притрисане в колата което тране 1-2мин. максимум, а преди няколко дни се чу нещо като детонация(не разбирам точно какво е) и после се оправи пак нормалната работа на мотора и колата си прехвърли на газ. Колата се кара предимно на газ. Нямам никакви проблеми при работа на бензин(изключение това, което споделих по-горе). Моля който разбира нека сподели как да се реши този проблем и от какво е. Трябва ли да ходя за чистене на инжектори, стъпково моторче ли е проблема, споделете някакво решение.Мерси!

      Коментар


        #48
        От това което чета във форума,от наблюденията над моята кола,от обсъждане на подобни проблеми с колеги в работата,каращи различни марки и модели коли също на газ,съм стигнал до заключението,че проблемите ни идват от бързо "остаряващия" бензин.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #49
          Аз пък оставам с впечатлението че цялата работа е от газификацията, а и други го споделят. Понеже нямам газ и не съм имал никога, за 12-13хил км. никога, ама никога не съм имал, нито един път проблеми, със прекъсване, предръпване или трудно палене (стига да върти стартера). При това нищо не съм бутал, сменял по запалване, дюзи... Това което съм чувал от бакшиши е че се се обръща на бензин преди да се изгаси. Един даже като се возих вика "даже я бях обърнал на бензин да се прибирам ама ти ме хвана"До блистера това което си чул е възможно да ти прекъсва единия цилиндър и да е изхвърлила бензин и той да се е запалил в изпускателната система. Ако ти е запушена дюзата няма да пуска бензин и няма да се получи това, вероятно е от свещта.
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #50
            slav4o_vt написа:
            До блистера това което си чул е възможно да ти прекъсва единия цилиндър и да е изхвърлила бензин и той да се е запалил в изпускателната система. Ако ти е запушена дюзата няма да пуска бензин и няма да се получи това, вероятно е от свещта.
            Разбирам, но това ми го направи преди 4-5 дни и от тогава не е правила така и сутрин даже не винаги го има това притрисане може би трябва по-често да покарвам и на бензин Даже понякога меся 95 и 100октана и си карам малко така, все пак в БГ 95октана не отговарят на стандартите

            Коментар

            Working...
            X