Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замърсени инжектори Фиат брава 1.6/16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да, такава. Като сложиш 15л и имаш още 10-тина в резервоара направо слагай цялата. Направи си фунийка приметно от изрязана бутилка, че иначе няма да можеш да я сипеш - има клапа на резервоара.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #17
      ок мерси много колега, ще изгоря бензина с редекса до ВТ посля слагам нов 100 октана и ще пиша какво е станало
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #18
        Супер пиши кво е станало да не забравиш че и аз се заинтересувах. При мен като запаля на бензин и се успокоят оборотите се усещат вибрации и странни шумове от мотора а като рпехвърля на газ няма такива неща и май и при мен са заминали дюзите
        Brava 103HP
        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

        Коментар


          #19
          miro2177 написа:
          Супер пиши кво е станало да не забравиш че и аз се заинтересувах. При мен като запаля на бензин и се успокоят оборотите се усещат вибрации и странни шумове от мотора а като рпехвърля на газ няма такива неща и май и при мен са заминали дюзите
          тарикат , ти наготово :P при мен се усещат леки вибрации при запалване , иначе после само при набиране по някое нагорнище или при рязко засилване се усеща как се задавя :/ дано , понеже не е много , да се оправи стискайте палци да не се счупи нещо
          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

          Коментар


            #20
            Това със 100-те октана си е излишен разход. Колата ще върви по-добре с него, но никаква друга полза няма. Карал ли си я на компютърна диагностика? Там ще ти кажат най-добре как реагират дюзите. Прежали 20-30лв. преди всичко. При такова съотношение няма опасност за двг-то. На места даже дават 1л на 10л за тежки случай. Това вече би било опасно.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #21
              Сипваш си 100 мл. ракия -> и колата по-върви, и жената по-хубава ......
              Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
              MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
              Engine Stamp: 176B9.000
              Version Code: 176BV
              Version: V5 | SPORTING | 03.'98

              Коментар


                #22
                B1keP_B0y написа:
                miro2177 написа:
                Супер пиши кво е станало да не забравиш че и аз се заинтересувах. При мен като запаля на бензин и се успокоят оборотите се усещат вибрации и странни шумове от мотора а като рпехвърля на газ няма такива неща и май и при мен са заминали дюзите
                тарикат , ти наготово :P при мен се усещат леки вибрации при запалване , иначе после само при набиране по някое нагорнище или при рязко засилване се усеща как се задавя :/ дано , понеже не е много , да се оправи стискайте палци да не се счупи нещо
                Ти вече си почнал с пробата за тва :P :P
                Brava 103HP
                ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                Коментар


                  #23
                  easylife написа:
                  Сипваш си 100 мл. ракия -> и колата по-върви, и жената по-хубава ......
                  колата трябва да я направим да върви, сама няма да стане, пък жената по-красива накъде ... :P :PП.С. .. това ми е 700тното мнение
                  Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                  Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                  Коментар


                    #24
                    B1keP_B0y написа:
                    за такава газ ли говорите за прочистване на дюзите?? днес я закупих 250 мл е ако е същата сипвам 100 октана на ЕКО 15 литра и 100 грама от тфа... ии дано не стане нещо да се изкофти ДВГто ми .. :/
                    Четох някъде,че една от съставките на тези добавки е именно газ за осветление!
                    182A2.000 16V 113p.s.

                    Коментар


                      #25
                      по първи впечатления, незнам от бензина ли , но сега като понатисна газта и хвръква !!! сложих половината шишенце на 17 литра бенз 100 октана, май ще излезе нещо прекрасно от тази история, но да не пресилвам нещата. Казаха че е безвредно за ДВГ то
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #26
                        От химична гледна точка няма логика газ за горене да се справя с водата и влагата в бензина.Виж спирт е съвсем различно нещо,защото са с една и съща функционална група с водата.А в химията има едно правило-подобни се разтварят в подобни.Така,че аз лично препоръчвам спирт,а не газ за горене.Може и ракия както каза колегата,то си е все спирт

                        Коментар


                          #27
                          B1keP_B0y написа:
                          по първи впечатления, незнам от бензина ли , но сега като понатисна газта и хвръква !!! сложих половината шишенце на 17 литра бенз 100 октана, май ще излезе нещо прекрасно от тази история, но да не пресилвам нещата. Казаха че е безвредно за ДВГ то
                          :P еее радвам се за теб колега дано наистина незилзязат некви непредвидини ситуации.но наистина се радвам за теб тъй като знам к’во е да са ти запушени но със сигурност ще го пробвам и аз Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 С газ за осветление става магията а Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 ?

                          Коментар


                            #28
                            ми засега не са ичистени напълно и несъм сигурен че от газта върви повече, може от 100те октана да е, но да иначе сложил съм снимка на това което съм сипал
                            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #29
                              MaNoViLLe написа:
                              но със сигурност ще го пробвам и аз Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 С газ за осветление става магията а Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 ?
                              Хора,газ за осветление се слага при дизелови двигатели за справяне с парафините в дизела.За бензина ако ще слагате слагаите спирт!!!!

                              Коментар


                                #30
                                ами аз бях виновника за тази тема, за което сега пиша какво се случи след тези главоболия...след два стенда и двата констатираха замърсени инжекторидобавки, 100 октана почти никакъв ефект оставих е в едно сервизче за почистване на дюзислед като свалиха колектора и тн се оказа следното:Ръжда в магистралата.... в следствие вода в бензина и застой на колата за около 4-5 дена (може би)от там всичката тази ръжда вдигайки се, преминава в дюзите и съответно ги запушва, толкова че преди ремонта движението на бензин ставаше единствено с форсажсега ги изчистиха и стискам палци дълго време да ни им обръщам внимание, тази събота и неделя се разходих из България и покарах 800 км на бензин, нещата са значително по красиви, колата при 160км скорост натискаш и се усеща ускорение :P благодаря на всички които се включиха в тази тема, всеки споделен съвет е от помощ
                                ----------------------------------------------------------------------------
                                Fiat Brava 1.6/16V - 1997
                                Fiat Tipo 1.4 - 1990

                                Коментар

                                Working...
                                X