Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Купе муден при подаване на газ и къде му е горивния филтър?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Купе муден при подаване на газ и къде му е горивния филтър?

    Здравейте, колата е Фиат Купе 1.8 2000г. Проблемът е, че колата се чувства леко мудна, че някой път като държа педала на газта не набира а все едно се дави. Направих няколко проби на съединителя, на скорост с натисната спирачка, гасне си, отделя си нормално и скоростите влизат нормално. Изчистени са горивните пътища, като майстора каза, че бая боклук е излезнал и може би било от това, уви проблемът продължава. Реших да сменя горивния филтър, гледах в нета къде е, но при мен го няма на това място. Поръчах 2 кошници за помпата като си мисля, че филтърът е вътре в кошницата... Уж от 1.8, но са различни и не стават. Свещите са сменяни преди година и половина, но ме посъветваха да започна всичко отначало - свещи, бубина, кабели и да се почисти дроселова клапа. Ще кача снимка на помпата и ако някой може да ми даде съвет орносно проблема ще съм му благодарен. Click image for larger version  Name:	IMG-62be993fbfc08de64f417ccf6a10dc5d-V.jpg Views:	0 Size:	300,8 KB ID:	2759750​​​​​​
    Прикачени файлове

    #2
    Купи си това и си направи диагноза Click image for larger version  Name:	Screenshot_20230623-212106.png Views:	0 Size:	1,74 MB ID:	2759834търси
    версия 1.5
    Намерих една програма дето на демо режим ми изкара бая грешки Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230623-143204.png
Views:	132
Size:	734,4 KB
ID:	2759836
    Incardoc се казва
    Последна редакция от banko; 23.06.2023, 20:35.

    Коментар


      #3
      Това ми звучи като дебитомер или по-скоро маркуча от дебитомера до дросела. Провери това първо. Евентуално може да пробваш с откачен дебитомер. Иначе филтъра е отдолу от пасажерската страна близо до задната гума и резервуара, има една пластмасова кора, която трябва да се свали, за да стигнеш до него.

      Коментар


        #4
        Купи си това и си направи диагноза Click image for larger version Name:	Screenshot_20230623-212106.png Views:	0 Size:	1,74 MB ID:	2759834търси
        версия 1.5
        Намерих една програма дето на демо режим ми изкара бая грешки Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230623-143204.png
Views:	132
Size:	734,4 KB
ID:	2759836
        Incardoc се казва
        Тези май не работеха на Купе.

        Коментар


          #5
          Това ми звучи като дебитомер или по-скоро маркуча от дебитомера до дросела. Провери това първо. Евентуално може да пробваш с откачен дебитомер. Иначе филтъра е отдолу от пасажерската страна близо до задната гума и резервуара, има една пластмасова кора, която трябва да се свали, за да стигнеш до него.
          Благодаря. За филтъра, тези коли 2000та година поне до колкото разбрах, е вътре в кошницата на помпата, а не там. Иначе си играх да го търся там. Това с дросела ще го пробвам като я взема от ремонт, че един месец отпуск реши да си вземе тва купе...

          Коментар


            #6
            numerius написа: Преглед на мнението

            Благодаря. За филтъра, тези коли 2000та година поне до колкото разбрах, е вътре в кошницата на помпата, а не там. Иначе си играх да го търся там. Това с дросела ще го пробвам като я взема от ремонт, че един месец отпуск реши да си вземе тва купе...
            Вярно май на по-новите е на друго място филтъра, моята беше 94та.

            Коментар


              #7
              Ами колеги, след смяна на комплект съединител и помпа на съединителя, проблема се разреши. Все пак сме изчистили и дросела и горивните пътиша, защото бяха замърсени, но не знам точно от кое е.

              Коментар


                #8
                От съединителя със сигурност не е.
                Изкупуване на автомобили на добри цени
                /////

                Коментар

                Working...
                X