Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна на оборотите на Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ходих на диагностика при hit-ko. Там момчетата ми казаха, че има някаква грешка, която трият и тя пак се появява и не знаят точно каква е. Мисля, че беше нещо от сорта на "Грешка самоадаптиращ се компонент". Не съм обаче напълно сигурен. Там казаха, че ламбдата работи, но в този момент колата си работеше перфектно, а и не я мериха с осцилоскоп. Днес пак махнах акумулатора за няколко часа, закачих го, 15 минути работа на място без газ и след 4-5 часа като запалих отново пак вдигна 2000 оборота, но след 2 секунди ги свали. Загря колата и пак почна да мени обороти, макар и в малки граници. Усещам обаче утре сутринта как пак ще си вдигне над 2000 оборота, а с това и кръвното ми.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #47
      dudulia написа:
      Ами не е така колеги.Малко хора го имат отзи проблем,а тези които са имали подобен проблем са го разрешили.В крайна сметка никои от двама ви не казва закачана ли е колата на тестер да се видят грешките?Принципно при тези модели грешките не се трият с откачане на акумулатора.Освен това след подобно откачане като запалите оставяте ли колата да загрее без да и пипате газта за да се обучи ЕКУ-то?Не на последно място кой ви е майстора?
      Естествено, че е закачана, ние да не хвърляме на боб, за да си правим ремонти просто ей така При мен са отчитани някакви общи грешки, а след изчистването им колата е нормална не повече от месец. При една от диагностиките се видя, че и ламбдата трупа грешки, след което с майстора ми решихме да я махне за известно време. Карах без нея седмица и се видя, че колата беше супер, тогава я смених. Това бих посъветвала и колегата style34 - ако не си правил диагностика на ламбдата - виж какво ще ти отчете, може и да я махнеш и да пробваш и без нея, но пак при махане и слагане откачай акумулатора, за да не се ошашка компа, а за самообучението му е ясно, че го знаеш. А по отношение на майсторите - да, няма спор, че е от основно значение. Аз за моя мога да гарантирам на 100%.
      Bravo 1.6/16V ... и на газ

      Коментар


        #48
        style34 написа:
        Ходих на диагностика при hit-ko. Там момчетата ми казаха, че има някаква грешка, която трият и тя пак се появява и не знаят точно каква е. Мисля, че беше нещо от сорта на "Грешка самоадаптиращ се компонент". Не съм обаче напълно сигурен. Там казаха, че ламбдата работи, но в този момент колата си работеше перфектно, а и не я мериха с осцилоскоп. Днес пак махнах акумулатора за няколко часа, закачих го, 15 минути работа на място без газ и след 4-5 часа като запалих отново пак вдигна 2000 оборота, но след 2 секунди ги свали. Загря колата и пак почна да мени обороти, макар и в малки граници. Усещам обаче утре сутринта как пак ще си вдигне над 2000 оборота, а с това и кръвното ми.
        Kaзваш ,че е сменен синият темп. датчик и няма промяна?Да не би кабела да е протрит или буксата да е прецакана.При откачане трябва да ти светне инжектора и да влезне в авариен режим,като трябва да ти държи 1500 оборота стабилно.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #49
          А знаеш ли къде е буксата на ламбдата да пробвам с откачане. Днес между другото сутринта паля - 2000 оборота. Гася, махам буксата на датчика на колекторите, паля перфектни обороти. Светна ми и лампата за инжекцията, но то е нормално. Та днес мисля да купя и един такъв датчик та да видим. Скоро ще правя разпродажба на темп. датчици, ст. моторче и други работещи части И напиши ми на лично или тук кой е твоя майстор, адрес и телефон ако ми се налага нещо да го имам в предвид.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #50
            Какъв е този датчик на колекторите?Иначе буксата на ламбдата е скрита в една кутийка под чистачките.Там където ти е и МАП сензора.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #51
              Това датчика отляво(като застанеш пред колата) на стъпковото моторче ли е? Как се води?
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #52
                Точно от ляво на стъпковото моторче. Температурен датчик за входящия въздух се води. На английски го забравих как е, трябва да го видя в Аутодата. Ще видя буксата за ламбдата, мап-сензора пробвах да го чистя и него като му пръснах в дупчицата почистващ спрей за ел. съединения, ама нищо не се промени. Мерси на dudulia, че се опитва да ни помогне
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #53
                  style34 написа:
                  Точно от ляво на стъпковото моторче. Температурен датчик за входящия въздух се води. На английски го забравих как е, трябва да го видя в Аутодата. Ще видя буксата за ламбдата, мап-сензора пробвах да го чистя и него като му пръснах в дупчицата почистващ спрей за ел. съединения, ама нищо не се промени. Мерси на dudulia, че се опитва да ни помогне
                  Мога да ти кажа аз как разбарх, че МАП сензора си прави каквото иска. След смяната на датчиците (не е сменен само датчика, който е на дроселовата клапа), един ден карах без проблеми, като, както ти споменах колата беше много по-добре - няма форсирания, няма падане на оборотите, мърка. На следващия ден обаче пак започна да гасне на ниските обороти.... и се почна пак - то не остана нещо не замервано и непочистено, докато не пробвахме следното - в момента, в който колата загасне, пали се и се издърпва маркуча, който излиза от кутията на МАП сензора и влиза в двигателя, слага се наново, пак се пали. Опитахме с майстора при изваден маркуч, без компютъра да подава информация, а с подаване на въздух и налягане в него как ще са оборотите - заспаха. Така на няколко пъти, докато се уверим, че сензора не подава правилната информация на моменти. Правих го и по пътя като загасне - вадене, слагане, палене и продължавам. Сменихме и него и сега..... чукам на дърво, дано да задържи. От цялата тази идилия и мъка в продължение на месеци мога да ти кажа, че моите наблюдения се свеждат до това, че тези датчици явно не се скапват от раз и край. Не знам какво става, не го разбирам, но е факт, че на момент работят добре, в следващия нещо ги провокира и се почва, после пак нормална работа и така ....
                  Bravo 1.6/16V ... и на газ

                  Коментар


                    #54
                    Така е наистина - ту сработват ту не. А инжекцията на таблото светва само ако липсва такъв датчик или изгори по някакъв начин. Ама нещо много ще ми дойде ако сменя МАП-а, ламбдата и прочие А я ми кажи след като смени МАП-а имаше ли разлика в динамиката на колата?
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #55
                      style34 написа:
                      Така е наистина - ту сработват ту не. А инжекцията на таблото светва само ако липсва такъв датчик или изгори по някакъв начин. Ама нещо много ще ми дойде ако сменя МАП-а, ламбдата и прочие А я ми кажи след като смени МАП-а имаше ли разлика в динамиката на колата?
                      Хммм, знам ли, тя по принцип си е доста пъргава и бърза, не мисля, че се е променила, но определено работата на двигателя е по-добра.
                      Bravo 1.6/16V ... и на газ

                      Коментар


                        #56
                        somebody написа:
                        ...пробвахме следното - в момента, в който колата загасне, пали се и се издърпва маркуча, който излиза от кутията на МАП сензора и влиза в двигателя, слага се наново, пак се пали...
                        Тук не разбрах - палиш, дърпаш, връщаш, палиш? Тя сама ли изгасва между 2-те паления при издърпване на конектора?Имаше ли проблеми с оборотите като запалиш сутрин преди да смениш МАП сензора? Ако да, сега оправиха ли се?Като преди да изгасне колко падаха оборотите? Падаха ли под нормалните (~850) до към 500?
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #57
                          wwalker написа:
                          somebody написа:
                          ...пробвахме следното - в момента, в който колата загасне, пали се и се издърпва маркуча, който излиза от кутията на МАП сензора и влиза в двигателя, слага се наново, пак се пали...
                          Тук не разбрах - палиш, дърпаш, връщаш, палиш? Тя сама ли изгасва между 2-те паления при издърпване на конектора?Имаше ли проблеми с оборотите като запалиш сутрин преди да смениш МАП сензора? Ако да, сега оправиха ли се?Като преди да изгасне колко падаха оборотите? Падаха ли под нормалните (~850) до към 500?
                          Да, точно така - палиш, дърпаш - тя изгасва тогава, връщаш го пак и палиш и оборотите се нормализират, ако не - пак се повтаря процедурата.Да, имах и проблеми сутрин при паленето, но не винаги. А като гасне - рязко падат до 500 и гасне (според мен падат и по-надолу, но стрелката на обортомера се задържа на 500 от стойчицата, която я държи).Сега, да чукам на дърво вече трети ден нещата са нормални (чак ме е страх да го кажа )
                          Bravo 1.6/16V ... и на газ

                          Коментар


                            #58
                            somebody, а всъщност кое смени накрая, че вече трети ден всичко е ок? Че съм пред голяма дилема - темп. датчик на колекторите, мап или ламбда. Ама ламбдата не вярвам да ми вдига сутрин оборотите, щото докато е студена колата нали не участвала, а и разхода ми не ми се вижда много голям нито извънградско - 7 на 100 със средна скорост 130, нито пък за софийските задръствания. Та кажи последно кое смени, че се оправиха (дано) нещата при теб.
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #59
                              В ограденото на снимката долу ли е МАП сензора? Къде се намира конектора, който разкачаш, на снимката?
                              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                              Коментар


                                #60
                                Баш там!
                                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                                Коментар

                                Working...
                                X