Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промяна на оборотите на Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Е ако скоро сте сложили ново моторче и темп. датчик, значи проблема не е от тях, освен някой здрав ментак. След диагностика нещата се оправят временно, защото ти изчистват грешките от ЕКУ-то. И аз го правех тоя номер с разкачена на акумулатора за около час, но след два дена пак така. Успех и пиши като решиш проблема.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #32
      style34 написа:
      Е ако скоро сте сложили ново моторче и темп. датчик, значи проблема не е от тях, освен някой здрав ментак. След диагностика нещата се оправят временно, защото ти изчистват грешките от ЕКУ-то. И аз го правех тоя номер с разкачена на акумулатора за около час, но след два дена пак така. Успех и пиши като решиш проблема.
      Това, което сменихме след замерването на показателите са двата температурни датчика, моторчето за празния ход само е почистено отново. Интересното е, че при замерването то показваше 80, а не 40 (по данните от Аутодата-та). Вече втори ден колата се държи нормално, изключвам моментните форсирания на 3-4 пъти, защото оборотите се нормализираха след това. Показанията на моторчето обаче са ми "леко странни", но ще видя как ще се държи колата тези дни, особено като напече пак жегата, защото предполагам, че максимум до седмица ще си покаже.Благодаря за напътствията и силно се надявам да не продължавам темата
      Bravo 1.6/16V ... и на газ

      Коментар


        #33
        Аз имам подобен проблем. В моя случай обаче преди колата като я запаля вдигаше оборотите след малко ги нормализираше и по някое време(примерно като съм на някой светофар) и започва сама да си вдига оборотите. Другия момент беше след като колата е вече топла и съм я изгасил като пробвам да я запаля да пали много трудно и да държи много ниски обороти, дори и да гасне. И никога не е имала нормални обороти винаги играеха. Скоро ми се наложи да отварям главата на двигателя за шлайф защото прегря колата и като я събрахме и запалихме всички тези симптоми изчезнаха, майсторът каза че вероятно става дума за някой маркуч който не е бил затегнат както трябва и да е смучела въздух от там. Интересното е че от тогава колата като запали студена работи на 1300-1500 оборота, които постепенно си падат на около 800 и така си държи. Наскоро обаче започна пак да променя оборотите, но в малки граници. Ходих на диагностика на газта там ми почистиха стъпковото моторче и ми махнаха ламбда контрола на газта и сега е с кранче. Минаха още 2-3 седмици и сега колата от време на време както си седи на светофара и си вдига на около 1500 оборота, сваля ги малко и ако я изгася и я запаля понякога си отива на 800 и си стои там. Според мен при положение че има няколко различни причини за този ефект, е малка вероятността първо да е едно, после друго, трето, четвърти и т.н. Още повече че както прочетох до сега доста често е срещан е проблема и повечето твърдят че са открили проблема но аз си мисля че проблема не е открит понеже пак се е появил. Просто почистването на стъпковото моторче, размърдването на буксата на датчика или смяна на датчик не са отстранили проблема никъде, още по-малко пък рестартирането на компютъра тъй като доколкото знам грешките в компютъра се появяват поради неправилна работа на двигатела отчетена от някой датчик. Другото което си мисля аз е че едва ли има 4 или 5 различни елемента които да контролират оборотите на двигателя и ми е странно как така ще има толкова много причини за промяната на оборотите. Според мен този проблем който е прекалено често срещан би трябвало да има решение но трябва човек който наистина разбира ( доколкото всички виждаме почти всички майстори не са чак такива майстори) и да оправи проблема който наистина имате с колата си а не да гадае и да отстранява несъществуващи проблеми и да се хвърлят луди пари по колите за да се сменят неща които всъщност не са за смяна!
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

        Коментар


          #34
          В този ред на мисли ако някой разбере коя е истинската причина Браво/а 1.6 16V да си променя оборотите непрекъснато нека да пише! Аз лично моята засега ще я карам така защото не ми се дават пак пари да сменям разни неща, които в повечето случаи не са за смяна и накрая да си остана пак със същия проблем! Който има излишни време и пари може да пробва всевъзможни варианти и ако успее да реши проблема си и напише какво е излязло всъщност ще помогне на много хора!
          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

          Коментар


            #35
            ivandd написа:
            В този ред на мисли ако някой разбере коя е истинската причина Браво/а 1.6 16V да си променя оборотите непрекъснато нека да пише! Аз лично моята засега ще я карам така защото не ми се дават пак пари да сменям разни неща, които в повечето случаи не са за смяна и накрая да си остана пак със същия проблем! Който има излишни време и пари може да пробва всевъзможни варианти и ако успее да реши проблема си и напише какво е излязло всъщност ще помогне на много хора!
            Да, само дето няма да съм аз - поне не и за оправяне на този етап Вчера пак гасна под път и над път.Истината според мен, че това е най, ама най-слабото място на тези коли. сигурно около 80% от собствениците ги имат тези проблеми и си мисля, че италианеца не го е домислил това с електрониката...
            Bravo 1.6/16V ... и на газ

            Коментар


              #36
              И аз изпитах това преди време - високи обороти и гаснене на свободен ход и си реших проблема като спрях да събирам точки/лепенки за футболна топка Сещате се - OMV
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #37
                Еее колега :D няма нищо общо с OMV този проблем защото моята кола е на метан и предимно така я карам а този номер ми го прави и на двете горива пък и аз не винаги зареждам на OMV.
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                Коментар


                  #38
                  ААААААААААААААААА. Полудявам. Смених мотор за празен ход, темп. датчик на термостата и пак паля сутринта - 2000+ оборота. Днес ми стоя 3 километра на такива обороти. Не знам вече какво да правя. Някой може ли да ми каже влияят ли се оборотите от тоя датчик където е на колекторите? Вече си мисля и за ламбда сонда. Но нали уж не играе на студен мотор? Може ли от нея да ми вдига сутрин оборотите на над 2000? Разхода ми извън града с каране 100-150 е 7 на 100. ПОМОГАЙТЕЕЕЕ
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар


                    #39
                    Колега, сам ли си смени моторчето?После обучи ли го?
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #40
                      Да, сам го смених. Старото го чистих 2-3 пъти и правих номера с откачане на акумулатора за 1-2 часа. Ама и с новото и старото все едно и също поведение, че чак ме е яд, че се набутах ама кво да правиш. Та сега си мисля за датчика на колекторите или ламбдата ама не знам може ли да е от нея, когато е студена колата. Иначе като загрее и се менят и оборотите понякога, но най-дразнещо е когато е стояла 7-8 часа и пали на над 2000 оборота.
                      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                      Коментар


                        #41
                        Аз също палех на 2000 оброта, а понякога и на повече, но не винаги, а докато се нормализират оборотите минаваше доста време. Прекрасно знам за каква лудост става въпрос. Не знам какво да ти кажа, колега - когато смених ламбдата се понормализираха в повечето случаи, а за другите ми проблеми вече знаеш (гасненето на ниски оборти). След смяната на температурните датчици вече не се форсира така. Аз стигнах до там, че смених и МАП сензора, защото наблюденията ни с майстора показаха, че и той прави магарии. След тази смяна - едни ден каране не гасна, но пак оборотите падаха до 500. Следваше почистване на стъпковото моторче (за пореден път) и дроселовата клапа. Днес сутринта беше наред, но чак ме е страх да кажа... ще видим, дано, защото това не е лудост, това си е направо откачане
                        Bravo 1.6/16V ... и на газ

                        Коментар


                          #42
                          Да, да, да Точно така. А ти след като смени ламбда сондата спря ли да пали на 2000 оборота? Че ако е така да прежалвам 100-ина лева и да се моля. Според мен и да почистя дроселовата клапа няма да има голям ефект, защото след рестарт на компа нещата са перфектни за ден-два, така че определно според мен е някой датчик, който трупа грешки на ЕКУ-то и в един момент почват магариите. А ти смени ли датчика на колекторите за входящите газове? И за какво точно служи той?
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #43
                            style34 написа:
                            Да, да, да Точно така. А ти след като смени ламбда сондата спря ли да пали на 2000 оборота? Че ако е така да прежалвам 100-ина лева и да се моля. Според мен и да почистя дроселовата клапа няма да има голям ефект, защото след рестарт на компа нещата са перфектни за ден-два, така че определно според мен е някой датчик, който трупа грешки на ЕКУ-то и в един момент почват магариите. А ти смени ли датчика на колекторите за входящите газове? И за какво точно служи той?
                            След като смених ламбдата колата беше като нова около месец, (мисля си, че би могло и по-дълго време да изкара, но моето каране е градско, поне по 50-60км на ден). След това започна от време на време да го прави - сутрин, първо палене, понякога като чакам на сфетофар, като си тръгвам от работа- пак на студен двигател. Смених въздушния филтър, защото му беше дошло времето. На няколко пъти рестартирах с акумулатора, но това помага за ден-два, предполагам си се убедил. Известно време, преди смяната на температурните датчици имаше дни, в които на празен ход си бях постоянно на 1500 оборота. После пак спря - логика никаква. След смяната на датчиците се промени - просто беше доста по-добре, но започна мъката с падането на обортите. А датчиците, хммм... обърках се вече - жълтия, мисля че беше IAT, този за входящия въздух също е сменен сега. А за какво служи - ще питам и ще ти драсна :D
                            Bravo 1.6/16V ... и на газ

                            Коментар


                              #44
                              somebody написа:
                              style34 написа:
                              Да, да, да Точно така. А ти след като смени ламбда сондата спря ли да пали на 2000 оборота? Че ако е така да прежалвам 100-ина лева и да се моля. Според мен и да почистя дроселовата клапа няма да има голям ефект, защото след рестарт на компа нещата са перфектни за ден-два, така че определно според мен е някой датчик, който трупа грешки на ЕКУ-то и в един момент почват магариите. А ти смени ли датчика на колекторите за входящите газове? И за какво точно служи той?
                              След като смених ламбдата колата беше като нова около месец, (мисля си, че би могло и по-дълго време да изкара, но моето каране е градско, поне по 50-60км на ден). След това започна от време на време да го прави - сутрин, първо палене, понякога като чакам на сфетофар, като си тръгвам от работа- пак на студен двигател. Смених въздушния филтър, защото му беше дошло времето. На няколко пъти рестартирах с акумулатора, но това помага за ден-два, предполагам си се убедил. Известно време, преди смяната на температурните датчици имаше дни, в които на празен ход си бях постоянно на 1500 оборота. После пак спря - логика никаква. След смяната на датчиците се промени - просто беше доста по-добре, но започна мъката с падането на обортите. А датчиците, хммм... обърках се вече - жълтия, мисля че беше IAT, този за входящия въздух също е сменен сега. А за какво служи - ще питам и ще ти драсна :D
                              Мерси, само с тебе си пишем тука и гледаме да си помагаме. Уж много хора го имат тоя проблем, и все някой го е решил ама никой не е казал досега
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар


                                #45
                                Ами не е така колеги.Малко хора го имат отзи проблем,а тези които са имали подобен проблем са го разрешили.В крайна сметка никои от двама ви не казва закачана ли е колата на тестер да се видят грешките?Принципно при тези модели грешките не се трият с откачане на акумулатора.Освен това след подобно откачане като запалите оставяте ли колата да загрее без да и пипате газта за да се обучи ЕКУ-то?Не на последно място кой ви е майстора?
                                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                                Коментар

                                Working...
                                X