Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 2009 1.4 Tjet 120 к.с. трудно пали на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гледаш сместа как е и модифицираш според нуждата.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      Optimst5 написа: Преглед на мнението

      а късия трим можеш ли да го погледнеш? При мен скача много - плюс минус 17% и казват че не трябвало да е така. Само че аз я наблюдавам на автопилот примерно - карам с 2500 оборота и в един момент е минус 7,8,9% а после отива на плюс 7,8,9%. На картата имам само обороти и инжекторно време и няма как да направя различни настройки при различно натоварване на двигателя
      Късия се движи между +-10%. При рязко подаване или отнемане на газта отива и нагоре, но рядко минава 15%. Инжекторното време ти е реално натоварването на двигателя. Колкото повече настъпваш газта, толкова по-надолу в таблицата отива точката на натоварване, а със вдигането на оборотите върви надясно. Какъв ти е дългия трим когато караш само на безнин, после и на газ? Ако мислиш, че имаш проблем с газта моя съвет е да отидеш при професионалист да я настрои. При мен този вариант не е възможен, понеже съм с Ланди ренцо. Всички сервизи вдигат рамене и казват "отиди в официалния сервиз", там пък пича обича само да сменя инжектори (600лв. за 4-те), защото газовата не можела да се настройва.
      Последна редакция от bsks; 08.01.2024, 11:08.

      Коментар


        Много подобни са и тримовете при двете горива. Първата снимка е на газ, втората - на бензин. Има подобрение защото колата припалва, макар пак да и трябват няколко завъртания. Преди това я палех направо на газ защото на бензин дори не припалваше и не можеше да отлепи стрелката на оборотомера. При работа на газ, бензиновото време съвсем леко е по високо, отколкото на бензин. Ама засега така ще я оставя седмица-две да се адаптира. Ако няма промяна, ще мисля друг вариант - ще направя коефициентите в картата близо и над 200, както на други подобни по-мощни коли

        Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-01-08-12-12-32-95_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Views:	245
Size:	364,4 KB
ID:	2760920 Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-01-08-12-15-04-64_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Views:	238
Size:	360,5 KB
ID:	2760921
        Последна редакция от Optimst5; 08.01.2024, 11:46.

        Коментар


          Optimst5 написа: Преглед на мнението
          Много подобни са и тримовете при двете горива. Първата снимка е на газ, втората - на бензин. Има подобрение защото колата припалва, макар пак да и трябват няколко завъртания. Преди това я палех направо на газ защото на бензин дори не припалваше и не можеше да отлепи стрелката на оборотомера. При работа на газ, бензиновото време съвсем леко е по високо, отколкото на бензин. Ама засега така ще я оставя седмица-две да се адаптира. Ако няма промяна, ще мисля друг вариант - ще направя коефициентите в картата близо и над 200, както на други подобни по-мощни коли

          Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-01-08-12-12-32-95_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Views:	245
Size:	364,4 KB
ID:	2760920 Click image for larger version

Name:	Screenshot_2024-01-08-12-15-04-64_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Views:	238
Size:	360,5 KB
ID:	2760921
          Здравейте колеги,
          Нека да се включа и аз малко по темата със скромните изпатвания и тн с 1.4 t-jet. Първо една молба към колегата optimst5, моля те, да дадеш ОВ относно как ще се държи колата с минималните разлики по тримовете, по пътя на логиката и това, което се говори, трябва да се задържи известно време така и после пак да реснеш адаптациите на бензина и да си се адаптира на газ и когато се скапе пак. Аз имах случай с дефектна бобина, изведнъж отказа да пали изобщо, няма 2ри 3ти 5ти път, изобщо... След сваляне на свещи за чистене и установяване на проблемът се оказа(намокрени свещи и дефектна бобина), която майстора ми каза да си сменя. Рестартирал е адаптациите със auto.com (програма, нещо като delphi), колата излиташе ама буквално на втора гумите не си искаше, но докато убие адаптацията и започна да не върви във високите... Така след като ги рестартирах аз с алфаобд и се започна, не пали от първият път, а преди палеше дори след като я изгасиш на газ. Газовата ми е за настройка, настроена е без един вакум маркуч, който влиза в един клапан, нямам идея за какво служи... също така със стари свещи и прецакана бобина. Мисълта ми е колеги, как така с рестарт на адаптации през програма, която даже не е специализирана за фиат се получи нещо за някакъв период от време, освен алфаобд за телефон да не рестартира всичките адаптации?

          ПС: Другото, което дочух е, че слагат бутон с който при подаден контакт и натискане впръсква малко количество гориво, но хем е малко неудобно, хем ако няма друг вариант си е направо вариант за решение на проблемът.

          Поздрави,

          Коментар


            ами в момента колата според мен се държи еднакво и на двете горива. Преди на газ забиваше под товар заради високите газови времена. В паленето е леко подобрението. Нямам обяснение защо когато я карах на бензин запалването беше почти невъзможно, а след настройката на газовата е по лесно

            Коментар


              Леко подобрено, тоест от 1ви път ли успяваш да я запалиш или от 2ри, 3ти и прочие, защото при мен палеше добре както казах по-горе и обръщането на бензин преди гасене водеше до доста по-лесен старт( от 2ри път примерно или от първи), но откакто реснах с алфаобд, нещо се ус*а тотално.

              Коментар


                Ако искаш да разбереш дали проблема е в газта, карай 20км. на бензин и виж как са тримовете и паленето. После 20км. на газ.

                Коментар


                  Ако искаш да разбереш дали проблема е в газта, карай 20км. на бензин и виж как са тримовете и паленето. После 20км. на газ.
                  Интересното при мен е, че като ги ресна примерно и запали после гасиш и пак пали трудно и се случва, когато се рескат адаптациите с алфаобд. Иначе преди да ги ресна с алфаобд обръщането преди гасене работеше.

                  Коментар

                  Working...
                  X