Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Единия цилиндър спря да работи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    едно си баба знае едно си баба бае... като си махнал бобината, компютъра хваща че не тече ток през първичната намотка. А дали дава и къде дава искра бобината, компютъра няма как да разбере. Ако имаш нагорял клапан така става - мокра свещ. Затова завий хубаво свещта само на 2ри цилиндър и я затегни. Развий другите свещи и включи на първа скорост и тикай колата да видиш дали се съпротивлява двигателя. Така ще разбереш дали има компресия.
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    Коментар


      #17
      slav4o_vt написа: Преглед на мнението
      като си махнал бобината, компютъра хваща че не тече ток през първичната намотка.
      Моите бобини са с вграден транзистор в тях и моя компютър НЕ хваща ток през първичната намотка, нещо повече- дори НЕ засича откачена от кабела бобина. Но аз не разбирам в каква връзка го каза това?! Ако става въпрос как компютъра хваща неработещ цилиндър - то той просто следи за забавяне във въртенето на коляновия вал.

      slav4o_vt написа: Преглед на мнението
      А дали дава и къде дава искра бобината, компютъра няма как да разбере.
      По принцип - може, по отскока. Дори можеш да разбереш кой цилиндър е във фаза сгъстяване. Наскоро го четох че Рено го правят. Но това е друга тема а и при мен не може да се ползва това както казах горе. И точно защото компютъра не разбира дали има искра, то извадих свещта отвън за да разбера аз. Искра има.

      slav4o_vt написа: Преглед на мнението
      Ако имаш нагорял клапан така става - мокра свещ. Затова завий хубаво свещта само на 2ри цилиндър и я затегни. Развий другите свещи и включи на първа скорост и тикай колата да видиш дали се съпротивлява двигателя. Така ще разбереш дали има компресия.
      Мерси за идеята, прочетох я, но вече нямам сили и време да се занимавам. Вчера я закарах при майстора на ход. Според него си звучи като липса на компресия. И наистина, ако сравня звука с преди, то се чува влизащ и излизащ въздух. Следващата седмица ще има резултат.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #18
        Присъдата е отчупено парче от клапан.
        Това не ме очудва толкова, колкото че не мога да си представя как не се случило от веднъж, а имаше време през което си работеше ок?!
        Последна редакция от stanleyhacker; 21.09.2016, 10:47.
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #19
          Ами просто е нагорял от газта. При това се получават пропуски в запалването, отначало прериодични, но после като се откърши съвсем, съвсем прекъсва запалването. Не зная на какво се дължи, но такъв е ефекта. Затова отначало ту е работил ту не въпросният цилиндър .
          FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
          FIAT Punto sx 75 '94

          Коментар


            #20
            Мисля че този цилиндър е прегрявал от износени газови инжектори. Преди време трябваше да сменя всичките 4 за да започне да работи равномерно на газ. Преди това постоянно даваше грешки че не работи равномерно.
            Другите клапани не ги смениха, а само припаснаха. Сега съм отново на пистата.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар

            Working...
            X