Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане на клапани на мареа 1.8.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чукане на клапани на мареа 1.8.

    Колеги взех колата скоро и я карах 3-4 дни след което смених маслото с РЕПСОЛ 10в40 пълна синтетика беше на промоция 5 литра за 56лв смених го и не знам преди не съм се заслушвал толкова ама сега на студен двигател чувам в най ниските обороти как клапаните почукват леко в по високите след 2000 почти не се чува но си се чуват особено когато от едни обороти леко подам газ се чуват , минах 700 км с това масло одеве и долях около 300 грама но и масло ми хвърла през гарнитурата на клапаните ама не е много загубата и мисля че го пипа малко това масло , да я покарам ли още 1000 км например да видя ще го изгори ли това масло и да го смена .. сигурно е някакво менте или пък и преди си е чукала пък не съм я чул .
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Може да са гумички на клапаните което ще е по безполезненият вариант или да са се спекли сегментите. 300грама за 700км са си доста и проблема не е за пренебрегване, макар че може и да са хидравличните компенсатори.
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    Коментар


      #3
      flippy89 написа:
      Може да са гумички на клапаните което ще е по безполезненият вариант или да са се спекли сегментите. 300грама за 700км са си доста и проблема не е за пренебрегване, макар че може и да са хидравличните компенсатори.
      бях и налял 3.5 литра масло ,сега гледам в книжката че събира около 3.8-4.1 литра , колата грам не пуши върви добре може пък да не съм долял като хората след смяната . Но клапаните не чукаха
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Re: Чукане на клапани на мареа 1.8.

        fuel injekcion написа:
        ... смених маслото с РЕПСОЛ 10в40 пълна синтетика
        Само да те поправя, че това масло не е пълна синтетика, много малко масла с този вискозитет са пълни синтетики
        punto HGT

        Коментар


          #5
          маслото, което поема мотора до горе на измервателната пръчка е 4,4 литрапак го замери колко изразходва
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Re: Чукане на клапани на мареа 1.8.

            didich написа:
            fuel injekcion написа:
            ... смених маслото с РЕПСОЛ 10в40 пълна синтетика
            Само да те поправя, че това масло не е пълна синтетика, много малко масла с този вискозитет са пълни синтетики
            Пълна синтетика си е! Injection е полу, а multivalve е пълна синтетика
            Ремонти на всичко и по всяко време

            Коментар


              #7
              Ако това чукане е от клапаните/хидравличните нещица на тях, е съвсем нормално когато е студен мотора, да се чува малко по-различно. Но ако се чува чаткане и не изчезва скоро, след смяната на маслото или след загряването на мотора, нещо не е в ред. Или запушени хидравлиични повдигачи/компенстори, или нещо по-гадно. Няма да е зле, колегата да опише малко това чаткане, само един звук, с равномерен и отчетлив такт ли се чува, или много звуци, с бърз и неравномерен такт между тях.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #8
                :D Значи, ако я диагностицирате тук през темата Ви признавам
                ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                Коментар


                  #9
                  То тва няма как да стане. И аз имах едно чукане, след смяна на масло и си мислих, че е повдигач и не бързах особено да го сменям. Ама после търсих мотор и му взимах нова карантия. Та тва исках да кажа, чаткането може да е някъде от долу, а не от главата.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Чукане на клапани на мареа 1.8.

                    Boogeyman написа:
                    didich написа:
                    fuel injekcion написа:
                    ... смених маслото с РЕПСОЛ 10в40 пълна синтетика
                    Само да те поправя, че това масло не е пълна синтетика, много малко масла с този вискозитет са пълни синтетики
                    Пълна синтетика си е! Injection е полу, а multivalve е пълна синтетика
                    Не не е пълна синтетика, а е на синтетична основа, поне така пише производителя, което в превод ще рече полусинтетика, когато едно масло е пълна синтетика обикновенно на етикета пише 100% Synthetic или Fully Synthetic Motor OilЕто ти PDF-а на производителя https://www.repsol.com/imagenes/es_e...tcm7-15471.pdf
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      колеги студена чука от празех ход като и пипна газта най много чук чук чук един звук чува се от главата , когато загрее също го има малко по тихо е и винаги се чува когато колата е на празех ход и се пипне газта най силно , и например ако я задържа на едни обороти и пак докосна газта пак се чува , ако я карам при набиране или във високи не се чува , знам че разбиват лагери ама чукането е от към главата според мен , колата иначе си работи равномерно но малко придърпва до 1300-400 оборота особено на газ но не мисля че има значение защото е от газта която не е перфектно настроена , на тубата пише Fully Synthetic , когато смених маслото купих същото и за мицубиши каризма 1.8 16в един разпределителен вал , няма никакъв проблем колата , но моята според мен се разчука .. или пък да съм толко загубен да не съм чул не вярвам..
                      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                      Коментар


                        #12
                        Да не е гарнитура на изпускателният колектор, да изпуска лекичко, защото пак се чува като почукване?
                        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                        Коментар


                          #13
                          https://www.youtube.com/watch?v=ycEB...ature=youtu.be
                          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                          Коментар


                            #14
                            [quote="fuel injekcion"]
                            flippy89 написа:
                            Да не е гарнитура на изпускателният колектор, да изпуска лекичко, защото пак се чува като почукване?
                            https://www.youtube.com/watch?v=ycEB...ature=youtu.be мисля си че за 200 км се разчука още повече , първото си е газовите дюзи , чукането го чувате като пипам газта затворя ли капака трябва доста да се заслушаш да се чуе че чука ,ама си чука обаче...
                            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                            Коментар


                              #15
                              Въобще не е на добре това чукане, по добре отваряй по бързо главата за да не стане по лошо.
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X