Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега тая компресия си е малко според мен. Аз лятото шлайфах глава на Типото и показа 12. А това е кола на 23 години. А защо не закачиш колата на една диагностика?

    Коментар


      #17
      Приятелю, така май няма да стане! На мен тепърва ми се налага да се запознавам с ФИАТите покрай МеПеСе-то на сина ми, ама ти, изглежда, тепърва ти предстои да се занимаваш с автомобили ( в което няма нищо лошо - сигурен съм, че знаеш неща, от които аз си нямам и понятие!). Лошото е, че ще се запознаваш и с куп некадърници, които се величаят с титлата ’майстор’Няма такова нещо, дето ’да гръмне нещо’ по мотора и да трябва просто да се шлайфа главата.Има, де! Да изплюе гарнитура.Ама тогава, обикновено, плюе и други неща! Както са ти написали вече колегите, след шлайф на глава компресията се увеличава.До преди година имах Пассат, който след 2 отваряния на двигател и задължителните след такава процедура шлайф на глава (при мен по мое желание - и челосване на блок) бях докарал компресия 16 бара на цилиндър. Дето се вика - и на нафта вече щеше да работи! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Ако измерената компресия е след ремонта - задължително смени ’майстора’!!!Дефинирай, моля, ’Работи си но все едно ще угасне.’Работи равномерно, но на ниски обороти или работи неравномерно, все едно пропуска такт двигателя?[/u]п.п. Пассата беше ’91 набор и като го продавах човека се качи, покара и каза "Купувам го! Колко е цената? "

      Коментар


        #18
        Проблема е решен.Оказа се че при ремонта са забравили да вкарат кабела на дюзата на втория цилиндър. Но все пак благодаря че се опитахте да помогнете П.п: Да измеренета компресия е след ремонта.Но те не го шлайфнаха изпратиха го във Варна да го шлайфнат.
        Fiat Brava 1.6 16v 103 konq <3

        Коментар


          #19
          emral1997 написа:
          Проблема е решен.Оказа се че при ремонта са забравили да вкарат кабела на дюзата на втория цилиндър. Но все пак благодаря че се опитахте да помогнете П.п: Да измеренета компресия е след ремонта.Но те не го шлайфнаха изпратиха го във Варна да го шлайфнат.
          Нямам думи!!! Как може да не чуят майсторите, че единия цилиндър не работи, а колкото до шлайфа няма значение къде е правен, вжното е да е направен кадърно."Викам ти майсторе, защото не ти знам името..."
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар

          Working...
          X