Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

stilo 1.8 16v мени оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    stilo 1.8 16v мени оборотите

    Колеги моля за помощ чистих дросела няма промяна пак мени оборотите колата е четенена няма грешки.

    #2
    Стъпков мотор има ли това чудо?Самоадаптация?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      M5kov написа:
      Стъпков мотор има ли това чудо?Самоадаптация?
      Това май е същия мотор като на пунтото - Хитачи, така че чистене на стъпков мотор, адаптация като покарам 2-3 дни и се оправя сама
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Самоадаптация има със сигурност. Колата е с дросел без жило с вграден мотор в дросела.

        Коментар


          #5
          Щом има правил ли си я?При положение, че си чистил дросела, трябва да ресетнеш самоадаптацията, за да очакваш ефект.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Как се ресетва ? Аз имам Multijetckan с нея мога ли да гонаправя въпросния ресет?

            Коментар


              #7
              pachi_os написа:
              Как се ресетва ? Аз имам Multijetckan с нея мога ли да гонаправя въпросния ресет?
              При пунтото мисля, че се разкача акумулатора, чака се 15 минути, след това се пали без да се пипа нищо докато не качи температурато до оптималната чертичка., след това пак се гази и май се чакаше 1-2 минути и след това пилиш и газ. При пунтото на дросела е жилото за газта, явно при стилото са правили промени.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Имаше някъде из форума за 1.8 стило как става.Аз си го записах и загубих листа) Беше от рода на откачваш АБ за някакво време ,после закачваш и не пипаш нищо пак някакво време.Даваш на контакт за минута,връщаш ключа и пак минута нищо не правиш.Палиш и работи 20 мин без да пипаш нищо . Но това по спомени.
                Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                Коментар


                  #9
                  Дросела си чистил, ама стъпковото чистил ли си го? Като го почистиш трябва и него да адаптираш.Това с махане на АБ на 1,8 не важи. .... освен ако на Стило не е Hitachi
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    Важи ,важи Това си е процедура за адаптация а не чистене на грешки.
                    Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                    Коментар


                      #11
                      А провери ли от къде смуче въздух? А налягането на горивото провери ли? А провери ли състоянието на въздушния филтър? Старо гориво в резервоара? Други причини няма, май
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Да използвам тази тема. Само е колата е 1.6 16v . Става въпрос, като я стартирам първоначално и е студен двигателя, леко си мени оборотите на празен ход. Нещо от рода на 1500-1600-1500-1600 и т.н. Като си загрее и паднат оборотите, са си постоянни. От къде може да се получава така?

                        Коментар


                          #13
                          От мизерията зад дросела. Провери отглопението на дросела на тоя мотор трябва да към 2-3 %
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа:
                            От мизерията зад дросела. Провери отглопението на дросела на тоя мотор трябва да към 2-3 %
                            Аз едва ли ще се справя сам да ги видя тези проценти. Да разбирам ли, че дросела трябва да се почисти и да я закарам в сервиз да го чистят. Иначе проблеми при "вървежа" уж няма или поне не съм усетил.

                            Коментар

                            Working...
                            X