Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свети контролната лампа след монтаж на АГУ - Мареа '97 1.8;

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Свети контролната лампа след монтаж на АГУ - Мареа '97 1.8;

    Здравейте, откакто си сложих АГУ ми светна лампата да дюзите. Светна след около 400 км . Когато съм на газ няма проблем но когато съм да бензин има съвсем леко придърпване от време на време.От какво може да е ?

    #2
    От газта е - не е сложен/неправилно е сложен емулатор, който да лъже компютъра, че колата работи нормално.Като караш на бензин спира ли да свети?Карай си така, няма проблеми.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Re: Дюзи на мареа 97 1.8

      simeon_89 написа:
      Здравейте, откакто си сложих АГУ ми светна лампата да дюзите. Светна след около 400 км . Когато съм на газ няма проблем но когато съм да бензин има съвсем леко придърпване от време на време.От какво може да е ?
      каква е АГУ-то ?
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        M5kov написа:
        От газта е - не е сложен/неправилно е сложен емулатор, който да лъже компютъра, че колата работи нормално.Като караш на бензин спира ли да свети?Карай си така, няма проблеми.
        Не съм карал много на бензин. За малкото каране не гасне

        Коментар


          #5
          Re: Дюзи на мареа 97 1.8

          S_BANKOV написа:
          simeon_89 написа:
          Здравейте, откакто си сложих АГУ ми светна лампата да дюзите. Светна след около 400 км . Когато съм на газ няма проблем но когато съм да бензин има съвсем леко придърпване от време на време.От какво може да е ?
          каква е АГУ-то ?
          Обикновена е, не е газов инжекцион.

          Коментар


            #6
            До тук добре, имайки предвид че АГУ още няколко въпросаЕмолатор на дюзите има ли? ТАП има ли? ЛК има ли?Диагностика правена ли е?През тия 400км. чули се отпред някъде пукане думкане или така наречената детонация?Кихалки има ли? Пукнатини някаде по въздуховодите да са се появили?При тоя двигател вариантите са няколко.Имало е детонация и - е сцепило въздуховод/ филтърна кутия- Заминал си е дебитомера - Детонационен датчик е дал фираБензиновите времена са отишли много на гореКолата се е адаптирала към газта с нейния ъгъл на запалване и е забравила тоя на бензина/ особенност при хитачито/
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              S_BANKOV написа:
              До тук добре, имайки предвид че АГУ още няколко въпросаЕмолатор на дюзите има ли? ТАП има ли? ЛК има ли?Диагностика правена ли е?През тия 400км. чули се отпред някъде пукане думкане или така наречената детонация?Кихалки има ли? Пукнатини някаде по въздуховодите да са се появили?При тоя двигател вариантите са няколко.Имало е детонация и - е сцепило въздуховод/ филтърна кутия- Заминал си е дебитомера - Детонационен датчик е дал фираБензиновите времена са отишли много на гореКолата се е адаптирала към газта с нейния ъгъл на запалване и е забравила тоя на бензина/ особенност при хитачито/
              Кихалка има.Има едно реле за прекъсване на дюзите.Детонация имаше само веднъж , вследствие на което няма пукнатини а странното е че при нея ми изскочиха колекторите, но няма никакви пукнатини или сцепен въздуховод/ филтърна кутия.Как да проверя дали този детонационен датчик е заминал и къде се намира???

              Коментар


                #8
                Сега проверявате дали не смуче въздух от някъде и после на диагностика за да се види дали детонационния датчик и дебитомера са живи.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  Сега проверявате дали не смуче въздух от някъде и после на диагностика за да се види дали детонационния датчик и дебитомера са живи.
                  Ще проверя. Благодаря на всички за мненията

                  Коментар


                    #10
                    Абе първо я прочети. Ще ти спести доста ровене.
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар

                    Working...
                    X